Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
 81/106 anonim ***** válasza:
20%

Akinek itt nincs eleg tudása, az te vagy, kedves doktor úr. Általában azok a foglalkozásdoktorival rendelkező emberek verik annyira magukat és minősítenek látatlanban, akiknek komolexusaik vannak, tudás meg alig. Plusz ezért maradtál a "kutatásnál", semmilyen érdemleges gyakirlati tapasztalatod nincs. A maszknak nem véletlenül orr-szájmaszk a neve, hiába vered magad, neked nincs annyi tud@sod sem, hogy szakszerűen viselj egy egyszerű maszkot. Én téged a megnyilvánulásaid alapján minősítettelek és a szakmaiatlan, etikátlan, arrogáns viselkedésed miatt. Amilyen a mosdó, olyan a törölköző! Magyarázkodsz itt, védekezel és hárítasz, amikor többen ugyan azt vágják a fejedhez, amit én, mert gyenge vagy, jellemtelen és egy szikra alázat sincs benned.

Tudod mit? Ha valóban orvos vagy, teszek már egy bejelentést a covid-19 kapcsán létrehozott felületen, ahol a rémhírterjesztést és veszélyes magatartásra buzdító cselekményeket lehet jelenteni. Hátha lesz lehetőséged megmagyarázni azt, hogy milyen szakmai indokok alapján buzdítasz másokat, orvosként (legalábbis annak kiadva magad) a védőeszközök helytelen alkalmazására. :)

2020. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/106 anonim ***** válasza:
4%
"Doktorno", bocsánat. Akkor apenia dolorosaval kuzdesz, nem mikrooeniaval, amitol ilyen feszult vagy. :)
2020. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/106 Dongaben ***** válasza:
47%
Azért megkérdezném a kedves "orvos" kollégát, hogy miért viselnek maszkot a műtőben az egyébként teljesen egészséges orvosok, aszisztensek? Biztosan divatból, és nem azért, hogy ne fertőzhessék meg a pácienst... De ehhez kicsit sem értek, mert nem vagyok orvos. Ezért kérdem.
2020. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/106 anonim ***** válasza:
76%
Azért az egy kicsit más szitu maszkviselés szempontjából, hogy valaki egy műtőben egy tátongó sebben matat, vagy ül a buszon és csak lélegzik :D
2020. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/106 anonim ***** válasza:
22%
85-ös kérdezheted te, hiszen ő "kutató orvos"! 😂
2020. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/106 anonim ***** válasza:
33%

Most nem keresem vissza, hogy te kommenteltél-e korábban ápolóként vagy sem, mert nem érdekel, csak úgy tájékoztatásként olvasd vissza az első 5 oldalt.


"Általában azok a foglalkozásdoktorival rendelkező emberek verik annyira magukat és minősítenek látatlanban, akiknek komolexusaik vannak, tudás meg alig."


Te is meglepődsz majd, hogy mindenki normálisan válaszolt, kivéve az ápolót, aki elkezdett mindenkit lehordani, mert hogy ő egy milywn magasan kvalifikált egészségügyi dolgozó. Erről ennyit :) Ez is öngólt lett. Birom, mikor valaki nem tud másba belekötni, nem tanult meg rendesen vitatkozni, a mondandóját érvekkel alátámasztani és egyből jön a B terv, hogy a másikat becézgetni, mintha ettől ő nsgyobb lenne és rásüti, hogy komplexusa van. Igaz, hogy alapjáraton még azzal is bakot lőtt, hogy orvos-doktor, férfi-nő illető, de még így sem adja fel :)


Azért szerintem te is érzed, hogy mennyire ciki vagy

2020. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/106 anonim ***** válasza:
43%

"Doktornő", drága, visszaolvastam, te köttözködtél és takarítóztad le, akiről beszélsz (egyébként nem írta, hogy ápoló), én viszont az voltam (pontosabban majdnem, mert az NK-n végeztem), jó pár évvel ezelőtt. Egyébként már akkor is az orr és száj takarása volt a helyes maszkviselés kritériuma. Jelenleg egyetemi docens vagyok, klinikai epidemilógiából írtam a disszertációmat. Csak tájékoztatásul közlöm, hogy a maszk helyes viselésében az általad kritizált válaszolónak van igaza.

Egyébként a WHO állásfoglalása az irányadó, az pedig ez:


[link]

2020. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/106 anonim ***** válasza:
14%

Egy plakát egy publikáció? :) No feney ma is tanultunk valamit. Szerintem fuss neki mégegyszer, mert úgy látom a szövegértelmezés még mindig nem megy, sem az irónia fogalma, de sajnos erre az iskola nem fog megtanítani.


Sem arra, hogy még szép, hogy a who egy olyan plakátot ad ki, amin a maszkot úgy, hordják, ahogy kell, de ez nem azt jelenti, hogy bármilyen különbség is lenne a 2 hordási típus között. Ezt azert illene érzékelni ennyi tanulás után. Nem rakhat rá olyat, hogy nincs az orron az maszk, ezt te is tudod.

2020. júl. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/106 anonim ***** válasza:
17%
Illetve, a doktor jelző férfit és nőt is takarhat. Engem is doktornak szólítanak, pedig nő vagyok. Ez egyáltalán nem rendkívüli. Az orvos egy foglalkozás, nem cím. A cím az a doktor (lehet foglalkozás doktori /orvos, ügyvéd, gyógyszerész/, illetve lehet tudományos fokozat /PhD, DSc/.
2020. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/106 anonim ***** válasza:
0%
Már ne is haragudj, de csodálkizol, ha belédkötnek? Mindenkivel ezt a hangot ütöd meg. Elég szomorú. Szerintem neked kellene visszaülni az iskolapadba vagy legalább egy alapfokú angol nyekvtudást szerezni. A plakátot a WHO adta ki, tudod te mi az? Lefordítom az előbbiekből okulva: Egészségügyi Világszervezet! Az egész szakma alá van rendelve a WHO állásfoglalásainak, függetlenül attól, hogy te milyen felsőbbrendűnek érzed magad.
2020. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!