Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 anonim ***** válasza:
56%

19 ezért a lekezelő stílusért kellett tapsolni nektek?


Van különbség a kézmosás meg aközött, hogy 40 fokban egy klíma nélküli buszon/vonaton a szemedig be vagy bugyolálva jó esetben pamuttal, rossz esetben nylonnal. Mivel amugyis tartjuk a távolságot, kérdem én, miért nem huzhatom le legalabb az orrom ala a maszkot? Ez az intézkedés a jelenlegi formájában mindenkit csak szivat. Nem a maszk ellen vagyok, de melegben nem lehet elviselni és kész.

2020. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
43%

23-as. Senki sem kérte, hogy tapsolj bárkinek is. Nekem meg főleg ne tapsoljon az, aki előtte és utána (lsd saját magad megnyilvánulását) szrba sem vesz. A munkámat minden beteggel kapcsolatosan 100%-osan végzem, de véleményem lehet, van és lesz is! Mert az ilyen nagyon okos megnondó emberek miatt szívok én az intenzíven, mert ugyan nem bírsz ki 15-20 percet maszkban. Én 8-12 órát dolgozok benne, ugyan úgy klíma nélkül, mert le vannak állítva a vörös zónás ellátási területeken.

Nem kell idekeverni a politikát, elég baj az, hogy lassan Észak-Koreában élünk.

2020. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 anonim ***** válasza:
42%
24-es, kutató orvos, azaz orvosi diplomám van, ha elsőre még nem esett le
2020. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/106 anonim ***** válasza:
19%
orrból tavozó valadekcsepp? ühüm fuss neki ennek megegyszer
2020. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 anonim ***** válasza:
18%

26-os: remek, akkor írd mar ki a pecsétszámod, elküldeném a magas szellemi röptű kommentjeid a MOK-nak, amiben a maszkviselés ellen vagy, állítólagos szakemberként.


27-es: tudod, az orrban is van nyálkahártya. Tudod mi az? És azt, hogy mi a váladék? Komolyan mondom, megérett ez a világ a pusztulásra...

2020. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/106 anonim ***** válasza:
41%

Ismerősöm édesanyja ápolónő.

Meghalt egy bácsi szívrohamban, és kötelesek voltak ráírni a kórapra, hogy Covid által hunyt el.

:) :)

Mindenki szűrjön le ebből azt, amit akar.

2020. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:
51%
Tudsz te szöveget értelmezni, mond csak? :) és az a durva, hogy mégbte mondod másokra, hogy h.lye, miközben egy ártatlan hozzászólast alapból szögegyenesen félremagyarázol. Ki írta, hogy nem kell maszkot felvenni? Meg akkor is ha valóban semmi értelme, én nem írtam :) és nem, az orrban normál esetben nem távozik semmi olyan, amivel tavozhatna a vírus. Tüsszentésnél, köhögésnél igen. igényes ember ekkor amúgy is leveszi a maszkot. De az orrból te biztos nem fogsz semmit elkapni,ha fejed tetejére állsz hisztikirálynő, akkor sem :)
2020. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 anonim ***** válasza:
82%

29-es: egy ápoló semmit nem írhat rá a hatpéldányosra. Csak mondom, kamuzz hihetőbbet.


30-as: ha valóban orvos lennél, lenne annyi anatómiai és élettani ismereted (bár egy-két orvos egyéni védőeszköz használatát megfigyelve, már semmin nem lepődnék meg), hogy tudd, a nasopharyx-ból igen is tud fertőző váladék az orron keresztül is a külvilágba kerülni egy tüsszentés alkalmával. Ne keverd ide az igényes embereket, mert ők eddig is tudták, hogy köhögni és tüsszenteni nem a vakvilágba kell.

2020. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/106 anonim ***** válasza:
69%

Ha köztudottan átfér a vírus az anyagokon, amit magunkra kötünk, akkor hogy lehet, hogy még mindig vannak olyanok, akik abban a hitben ringatják magukat, hogy ők másokat védenek, ha hordják a maszkot... ?

Paradoxon

2020. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/106 anonim ***** válasza:
73%
32-es: a vírusnak kell egy közvetítő közeg, magától nem repked, nincs szárnya. A váladékcsepoek, amelyek köhögés és tüsszentés alkalmával hagyják el a légutat, jóval nagyobbak a vírusoknál, azt pedig felfogja a maszk. Ennyire egyszerű.
2020. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!