Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/106 anonim ***** válasza:
59%

41-es: idézzem, amit írtál a vírusokról vs bivalyerős immunrendszerről, vagy magadtól rájössz, hogy vagy értelmezni, vagy fogalmazni nem tudsz?


Hoot költők társasága mintájára, ez a holt agyúak társasága. Megyek is, nincs itt semmi keresnivalóm. :)

2020. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/106 anonim ***** válasza:
64%
Ember, attól, hogy a HIV és a korona is vírus, még nem lehet egy kalap alá venni őket :)
2020. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/106 anonim ***** válasza:
78%

Ezt írtad, ember...

"ugyanis a bivalyerős immunrendszere EGYETLEN VÍRUST SEM enged be a szervezetébe." Arról meg már ne is nyissunk vitát, hogy az immunrendszered nem megakadályozza a vírus bejutását a szervezetbe, hanem a bekerült vírust elpusztítja/szaporodását gátolja. Szóval szerintem hagyjuk, nem vagyok pásztor, bár a birkákat legalább terelni lehet a helyes út irányába... :)

2020. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/106 anonim ***** válasza:
59%

Kedves ápoló kommentelő, nem véletlen, hogy nem titeket tartanak elismertnek es okosnak :) ezt most is bebizonyitottad. Igen, rengeteh dolog tud fertőzni az orrváladékkal, szomorú, hogy te csak egyet ismersz és ezt is úgy adod elő, hogy biztos senki más rajtad kívül nem tud ezt a triviális dolgot, csak te magad. De mivel tusszentésnel a maszkot is leveszed, mert le KELL, ezért gyakorlatilag tök mindegy, hogy rajta van az orrodon vagy sem. Nem véletlen hasznalunk mi orvosok eldobhatót, ilyenkor levesszuk és kidobjuk.

De az, hogy az utcán, buszon vagy barhol az ember lehúzza az orráról, az csak magát védené, nem mást betojit.


Ha ápoló vagy, akkor tudhatnád, hogy ez egy mizéria volt, nem volt semmivel több beteg, mint egyebkent es semmivel sem veszélyesebb ez a virus, mint bármelyik másik.


Szerintem ez a fontoskodós-okoskodós butyuta stílussal senkit sem fogsz meggyőzni.


Az ápolók meg s többi eü-s szakon csak a felszínt kapargatva tanulják meg az emberek dolgokat, ami nekik elég a munkájukhoz.


A többit hagyjd meg nekünk, akik pedig a sejtszinten értik a dolgokat.


köszi

2020. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/106 anonim ***** válasza:
64%

Kedves "orvos" kommentelő. Komolyan? Le kell venni a maszkot? Ki gondolta volna! Gondolom még sosem fordult veled elő, hogy hirtelen jött az inger...

Az ilyen arrogáns és szakmai alázat nélküli kis mitugrászok miatt tart ott a szakma megítélése, ahol. Saját kommentjeidnek mondasz ellent a következővel, csak észre sem veszed. Ha már ennyit okoskodsz (láthatóan a semmire), legalább lennél következetes.

Szerintem nem, hogy orvos nem vagy, de kórházban is maximum látogatni jártál (vannak olyan pszichiátriai betegségek, amelyek familiáris halmozódást mutatnak). Nap mint nap látom, hogy milyen csodálatos és magaszintű tudással kerülnek ki az orvosok, de az ápolók is az egyetemről. Sajnos. Nem általánosítok, de a megnyilvánulásaid és "szakmai" véleményed alapján te pont abba a kategóriába tartozol, amit lefestettél a kommentedben. Tényleg remélem, hogy csak kamuzol és nem vagy orvos, különben én szégyenlem magam. :(

2020. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/106 anonim ***** válasza:
25%
Illetve egy szóval sem állítottam, hogy veszélyesebb lenne ez, mint a többi; de ha orvos lennél, tudnád, hogy hosszútávú tapasztalatok nélkül semmit sem lehet kijelenteni! Illetve más vírusok esetében az, elmúlt néhány évtizedben még nem jekentettek pandémiát. És te kutatsz? Isten irgalmazzon nekünk! Pedig nem vagyok vallásos...
2020. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/106 anonim ***** válasza:
14%
Hát persze. Valamit szakmailag is hozzá tudsz szólni, vagy folytatod ezt, amit az elejétől kezdve, hogy 1-2 mondatra úgy reagálsz, hogy mindenkit elhordasz a föld alá? Sajnálom, hogy téged nem vettek fel az orvosira és sértve érzed magad, de sosem késő tanulni, fel a fejjel
2020. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/106 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem érzem magam sértve, mert nem is felvételiztem az orvosira, egyébként pedig a hozzád hasonló, tehetséges orvospalántákat nyomtam le az alapszakomon, TDK-n a kutatási eredményeimmel. :). Szakmailag, kettőnk közül eddig én tudtam bármit is hozzátenni a vitához de jellemedből adódóan nem tudod elismerni, vagy felismerni sem, ami még szomorúbb, mintha csak a hat-nyolc év végigseggeléséből adódó büszkeséged indukálta arroganciádtól nem látnád.

Ha tényleg ezek a szakmai meggyőződéseid, jobb, ha önként visszaadod a diplomád, mielőtt olyan műhibapert akasztanak a nyakadba, hogy 100 évig nyögöd.

2020. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/106 anonim ***** válasza:
15%
Oke, ezt már írtad, szerintem mindenki felfogta, hogy milyen okos és ügyes kislány vagy. Én nem fogod lesüllyedni erre a szintre bocsi, hogy most elkezdjem irkálni, hogy add vissza a TDK-d stb. Puffogj felőlem, de nem, nem tettél hozzá semmit a vitához szakmailag, sőt, csak égetted magad a tudatlanságoddal
2020. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/106 anonim ***** válasza:
58%

Még mindig nem értem, hogy fertőzhet egy egészséges, amikor még csak nem is köhög, vagy tüsszög.

Illetve azt sem, hogy miért tagadjuk azt, hogy a maszkviselés oxigénhiányos állapotot okoz...

2020. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!