Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek rendesen maszkot viselni?

Figyelt kérdés
A szájukon ott van a maszk, de az orruk meg szabadon van, így gyakorlatilag a viselése nem sokat ér. Nem tanultak biológiát, mivel az orr is a légutak része, vagy tényleg ennyire hülyék?

2020. júl. 25. 12:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/106 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg nagyon örülök, hogy beszélgetünk... :)


Felettébb érdekesnek találom én is, hogy állítólag az egészség a legfőbb kincsünk, mégsem tanította meg nekünk senki, hogy milyen komplex is az egészség valójában, hogy létezik egészségtudat is, vagy hogy mi mindent meg kellene ahhoz tennünk, hogy az egészségünket megőrizzük...,

holott lenne mit mondani bőven.

Mély hallgatás van róla az iskolában is és most is.


Pedig most kellene csak igazán folyamatosan az egészségmegőrzésről beszélni, a csapból is annak kellene folynia, hogy mindenki fokozottan ügyeljen az immunrendszere karbantartására, a megfelelő táplálkozásra, vitaminfogyasztásra, sportoljon minden nap lehetőleg a szabadban, napozzon...

de alig esik szó ilyesmikről.


Arról viszont annál inkább, hogy a vírus pusztít, és rekordméreteket öltött a fertőzöttek száma.


Valami nincs rendben ezzel...


El kell ismernem, hogy a maszkviselésnek megvan a létjogosultsága, és sok esetben indokolt.

Viszont az is igaz, hogy a maszkviselés egyértelműen nem a leghatékonyabban módja a vírusfertőzések kivédésének, mégis úgy van tálalva.


Miért?

2020. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/106 Dongaben ***** válasza:
40%
Nem kell messzire menni az emberi felelőtlenség példájáért... A szomszédos Romániában a karanténra, kórházi ápolásra kötelezett vírushordózók nagy része kihasználta, hogy egy joghézag miatt szabadon elmászkálhatnak. Az eredmény ismert a hírekből... :( Maszk viselés helyett a megfelelő távolságtartás volna a megoldás, de sajna, ezt nem igazán tartják be az emberek. A BKK járatok tömve vannak ismét, és-bár elvileg kötelező volna a maszkviselés- sokan nem hordják. Mindaddig nem is veszik komolyan, amíg ők, vagy közeli hozzátartozójuk nem fertőződik meg. Ma már bizonyított, hogy a tünetmentes vírushordozók ugyanúgy fertőznek, mint akiknél jelentkeznek ma tünetek.
2020. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/106 anonim ***** válasza:
86%

Én hordom a maszkot mert kötelező. De nagyívben teszek rá hogy ki hordja és ki nem. Én sem hordanám ha nem lenne kötelező.


Viszont akkor ez a vírus a levegőbe nem terjedhet.Ha én megyek az utcán és köhögök, tüsszentek(maszk nélkül mert utcára nem veszem fel) akkor a levegőbe nem lesz benne.


A megfelelő maszk használathoz elegendő maszk is kéne.

(Nekem hiába van 4 eldobható) 7 napra kellene használnom megfelelően.Egyszerűen lehetetlenség mert ez azt jelentené hogy hazamegyek akkor minden nap mosnom kéne.(Mert úgy tudom hogy a 60 fok az amitől steril lesz ha egyáltalán az lesz)


A másik meg igen elhiszem hogy aki kórházban dolgozik a dolgozókon rajta kell legyen a maszk de ezt a szakmát nem én választottam hanem ti. Én nem fogok péknek menni mert tudom hogy ott grillcsirke lennék. A másik hogy klíma lehet nincs a kórházba de ablakot azért lehet nyitni nem? Akkor már jön be valami levegő. Viszont egy 4-7 órát utazni a régi vonatokon (Ahol nem lehet lehúzni az ablakot se) maszkban azért azt nem kéne összehasonlítani. Továbbá műtétekhez ffp maszkokat használnak amelyiknél ha jól tudom van olyan amelyiknél kifelé áramlik a levegő és könnyebb lélegezni benne.

2020. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/106 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan úgy gondolják, miért süljenek meg maszkban, mikor a buszon mellettük ülő anélkül van, és sokan tartják nem fairnek, hogy boltok úgy várják a vásárlókat, hogy ki van írva "maszk kötelező, nem kifogás, hogy otthon hagyta!" Miközben az eladón nincs maszk vagy a klíma ellenére inkább a nyakában hordja.
2020. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/106 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva. Szándékosan az orrom alatt hordom, h kapjak normálisan levegőt. A látszat kedvéért hordom, h ne csesztessek miért nincs rajtam. Csak ott van rajtam ahol kötelező, de ha nincs pl az eladón sem, én sem veszem fel. Ès nem érdekel idegen emberek egészsége, h rajtam múlik vagy sem. Amúgy sem ezen múlna h hordom vagy sem ezt a k maszkot
2020. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/106 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megbetegszik, azt magának köszönheti, nem másnak. Mindenki a saját egészségéért felelős,

kár abban a hitben ringatnunk magunkat, hogy bárkit is megvédhetünk bármilyen betegségtől azzal, hogy egy rongydarabbal betakarjuk a légzőszerveinket,

ha ő elhanyagolta magát és hagyta annyira megromlani az egészségét, hogy ledönti egy vírus.

Ha van rajtam maszk, ha nincs, ez az illető úgyis megbetegszik, hacsak nem lép közbe, és nem változtatja meg az egészségrontó szokásait.


Csak ehhez fel kéne ébredni és célirányosan cselekedni...

2020. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!