Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedden mennék kínai oltásra,...

Kedden mennék kínai oltásra, de mindenki lebeszél. Ne adassam be?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, kedden reggel kaphatnám meg a kínai vakcinát, de a környezetembem (családom,munkatársaim) csomóan kiakadtak ezen. Hogy meddő leszek, meghalok, chip kerül belém, lebénulok...stbstb. Mindenkinek lett most egy ismerőse aki agyvérzést, trombozist kapott, meghalt vagy lebénult az oltás után. Nekem viszont csak olyan ismerőseim vannak, akiknek semmi bajuk nem lett az oltástól és a védettségük is kialakult. Páromnak a kínaitól is 2 hét után.

Én tartok kicsit a covidtól, nem rettegtem eddig se, de több barátom megszenvedte, volt ismerősöm aki váratlanul elhunyt, és olyan is van aki hónapok óta az utóhatásoktól szenved. Alapvetően nem feltétlen egészségi okból félek, mert bár nem tudni, de valószínűleg nem kerülnék 25 évesen, egészségesen kórházba, bár erre is láttunk már példát. Inkább attól tartok, hogy most végre lett több munkám és ha ne adj isten megfertőződök, kiesek ezekből ami lelkileg és anyagilag is megviselne.

Szerológiain már voltam, nem estem még át a betegségen.

Tudom felnőtt ember vagyok, magamnak kell felelősséget vállalnom és van egy halom ilyen kérdés már. De most kicsit telebeszélték a fejem és azt érzem nehéz tisztán látni, ezért örülnék pár visszajelzésnek, arról, hogy Ti mit gondoltok, beadatnátok-e a kínait..stb.

Köszi!



2021. ápr. 24. 21:53
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
80%
Én a helyedben beoltatnám magam! A 83 éves nagyimnak az oroszt adták be, de abban a hitben volt (és bennünket is abban a hitben tartott), hogy a kínait kapja. Neki is azt tanácsoltam, hogy akármit adnak fogadja el! Elég annak válogatni, akinek alapbetegség miatt muszáj!
2021. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
72%

A környezeted a konteós marhaságokkal jön. Szerintem sem lesz tőle bajod, legfeljebb előfordulhat, hogy gyengébb lesz a védettséged (de még ez sem biztos). Nos, a gyengébb védettség is jobb mint a semmi, és mivel idővel mindegyik vakcina védettsége gyengül/elmúlik, lehet hogy fél-egy év múlva úgyis újraoltathatod magad, és akkor is választhatsz másik oltást, ha akarsz.

De ha a párodnál bevált a kínai, simán beválhat nálad is.

2021. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
65%

#11


Elég nehéz értelmezni a különböző tanulmányokat.


Az ú.n. hármas fázis az, ami tükrözi a vakcinák hatékonyságát. Ezek több 10 ezres placebó és vakcina oltás után bekövetkzendő fertőzések korosztályonként, betegség lefolyásából, stb. számolják ki a hatékonyságot. Néhány ilyen dokumentum kint van a neten táblázat formájában.


Általánosságban a 60 % feletti vakcinákat hatékonynak tekintik.

A kínaiak 79 %-ban adták meg a sinofarm hatékonyságát. Más országok mérései szerint 85 % feletti.

A 3-as fázist több afrikai, arab és dél-amerikai országban hajtották végre. A rendkívűl szigorú kínai árványügyi itézkedések miatt ott lényegében leállt a járvány. Ezért ott csak "korlátozott" hármas fázist tudtak végrehajtani. Innen adódik a kínai, ill. más országok által megadott adatok közti különbség.

2021. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
90%
#14, meg a lakosság életkori, genetikai stb. összetételéből, egészségi állapotából, ilyenekből. Területenként tök más jöhet ki. Miránk leginkább a szerb adatok hasonlítanak valószínűleg.
2021. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
13%
Ha beadatod már nem tudod visszacsinálni. Én kétszer is meggondolnám mit szúratok magamba..
2021. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
10%
Ha egészséges vagy, akkor az oltást erőltető hatalom zsebéből kiveszed a pénzt.
2021. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
76%
Én elfogadnám. És ezek a chipet raknak beléd összeesküvéselméletek nagyon fárasztóak már.
2021. ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
21%
18 Fogadd el xd
2021. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
64%

Egy plusz pont a sinofarm mellett:


A háziorvosom eddig csak azzal oltott, nem volt negativ visszajelzés. Az egyéb oltottaknál voltak 1-2 napos tünetek: izomfájdalom, közepes láz, fejfájás.

2021. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!