Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőre van időpontom sputnik v oltásra. Eddig nem volt bajom, de ahogy közelít az idő, egyre jobban eluralkodik rajtam a félelem. Annyi olyat olvasok, hogy oltás után haltak meg, rá 3 napra/1-2 hétre, anyukám főnöke egyébként tényleg meghalt oltás után, a pontos okot nem tudom, de akkor is félelmetesen hangzik. Vagy alakult ki vérrög, vagy kórházba kellett szállítani magas láz miatt. Ha egyedül lennék nem is érdekelne, de van egy pici gyerekem, a mindenem. Mit tegyek? (Abban nem hiszek, hogy chip van benne, vagy AIDS, vagy 5G, vagy le fog rohadni a karom.)


Egyébként magától a szuritól is félek, nagyon fáj? Gyorsan megvan? Nsgyon csúnya lesz a helye, és ha igen, meddig?

Köszönöm, ha normálisan válaszolsz!



2021. máj. 9. 01:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
72%
Izomba adják, nem is érzed. A helyét sem én, sem a férjem nem találtuk már azokon a napokon sem.
2021. máj. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 TotoJTD ***** válasza:
71%
Parommal mi is ezt kaptuk, aznap ejjelre szinte lebenultunk, izomfajdalmak, hidegrazasok, a helye 3 nap utan is faj, de a tunetek masnapra elmultak.
2021. máj. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
70%
En ma kapom. Kicsit se izgat. Utana megyek melozni. Eszre se veszed
2021. máj. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
Vittem a párom, a váróig bejött velem, elterelte a gondolataim, egyedül valószínű visszafordultam volna félúton.
2021. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettőn túl vagyok. A szúrást első alkalommal nem is éreztem, másodiknál olyan volt, mint egy szúnyogcsípés. Enyhe bőrpír, és pár napig tartó kis duzzanat volt a karomon, mely érintésre kicsit fájt. Semmi más mellékhatást nem tapasztaltam. Sputnikot kaptam, a másodikat 5 napja. A családomból egy nagyi van szintén túl mindkettő Sputnikon, neki sincs semmi baja, az összes többi felnőtt az elsőn van túl más oltásokkal, szintén senkinek semmi baja. Sokkal jobban félnék kórházba kerülni a betegséggel. Én is hallottam egy esetet, hogy oltás után meghalt valaki, ő valószínűleg már fertőzött volt amikor oltották, csak nem tudott róla, és ő idős volt. Ha annyira rettegsz, esetleg megoldás lehet elhalasztani az oltás, ha ez lenne az első, és a következő lehetőség előtt csináltatni egy pcr tesztet, de ezt biztos, hogy csak magánúton saját költségből tudod megtenni. Tünetmentes esetekben nem csináltat a háziorvos tesztet. De ez lehet, hogy sok hűhó lenne semmiért, és csak a védettséged megszerzése húzódna így el. Ha nem volt a közvetlen környezetedben az elmúlt 2 hétben gyanús eset, és te is teljesen tünetmentes vagy, akkor én bátran elmennék hétfőn az oltásra.
2021. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
38%

Aki az oltást után halt meg néhány napon belül ő egyébként is belehalt volna... Hallottál már magyarországi vérrögös esetről? Nagyon-nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy vérrög alakul ki. A magas láz is nagyon ritka.


Semmi nyoma nem lesz az oltás helyén. Minimális fájdalommal jár, de tényleg. Utána a tipikus mellékhatások, mint a kar fájdalom, fejfájás, levertség, hidegrázás és láz.


Két adag Szputnyikot kaptam, az asszony Pfizert.

2021. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
67%

Én Astra-át kaptam 5 hete, féltem tőle (mindegyik oltásról terjesztenek mindent, de a legtöbbet az A.Z.-ról írnak ilyet)


Első éjszaka láz, hidegrázás, fáradtság, másnap fáradtság és levertség, harmadnap már csak egy kis szédülés, negyedik napra már szinte semmi mellékhatás

2021. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nagyon fájt, úgy ordítottam, hogy a doktornő kiugrott a bugyijából.
2021. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
En 1 oraja kaptam. Oroszt kertem. Nem ereztem semmit es mostse.
2021. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%
Kinait kaptam semmi
2021. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!