Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőre van időpontom sputnik v oltásra. Eddig nem volt bajom, de ahogy közelít az idő, egyre jobban eluralkodik rajtam a félelem. Annyi olyat olvasok, hogy oltás után haltak meg, rá 3 napra/1-2 hétre, anyukám főnöke egyébként tényleg meghalt oltás után, a pontos okot nem tudom, de akkor is félelmetesen hangzik. Vagy alakult ki vérrög, vagy kórházba kellett szállítani magas láz miatt. Ha egyedül lennék nem is érdekelne, de van egy pici gyerekem, a mindenem. Mit tegyek? (Abban nem hiszek, hogy chip van benne, vagy AIDS, vagy 5G, vagy le fog rohadni a karom.)


Egyébként magától a szuritól is félek, nagyon fáj? Gyorsan megvan? Nsgyon csúnya lesz a helye, és ha igen, meddig?

Köszönöm, ha normálisan válaszolsz!



2021. máj. 9. 01:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
56%
18g-s tuvel combbon szurni magad.. az "faj". Az oltas semmi. Mint egy szunyogcsipes. Eszre se vettem.
2021. máj. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
43%
"anyukám főnöke egyébként tényleg meghalt oltás után" nilván senki nem lesz örökéletű, mindenestre nem az oltástól halt meg.
2021. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
52%
Kici Chen keresz ezzel jó szok pénzt hihih
2021. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

22: nekem tetszik ez a felfogás, akkor ugye ezt a vélt-valós covid halottaknál is elmondhatjuk.

Azt, hogy valaki meg az oltástol halt meg vagy sem, azt honnan tudod?

2021. máj. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megpróbálgatok válaszolni, ma megyek az oltásra.

"Parommal mi is ezt kaptuk, aznap ejjelre szinte lebenultunk" ettől most nagyon félek, egyedül vagyok a kisfiammal, apukája jelenleg külföldön van (így nem is tud jönni velem persze.)


13: Őszintén, nekem is megfordult a fejemben, hogy csak egy oltást veszek fel a kártyáért, dehát ezt is megoldották. :(

14: Nem oltásellenes vagyok, igen, nekem is és a kisfiamnak is megvannak az oltásai, de ezek az oltások nem egy év alatt jöttek létre sürgősségi engedélyeztetéssel. (Tudom tudom már ezer éves technológiát használnak hozzá...)

20: Ez a legkisebb gondom lenne, nem akarok több gyereket.

23: Kici Chen a Sinopharmal keres jól, én Vladimirt segítek gazdagabbá tenni :D


Azoknak akik írták, hogy nem fog fájni, és bíztattak, hogy nem lesz baj, nektek nagyon szépen köszönöm! :)

2021. máj. 10. 09:37
 26/42 anonim ***** válasza:
64%
Az első adag után a hidegrázás engem is meglepett, még ilyet nem éltem át, de igazából nem volt vészes, hamar elmúlt, másnapra csak fáradt voltam a rossz alvástól. Ne úgy képzeld el, hogy összeesel tőle, csak kellemetlen. Ha számítasz rá nem ijesztő, de azért ne aznapra tervezz pl. levezetni 1000 km-t. :)
2021. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm 26-os,ez megnyugtatott kicsit. Magam részéről nem is érdekelne tényleg, csakhát itt a kisfiam, akit el kell látni. :)
2021. máj. 10. 10:51
 28/42 anonim ***** válasza:
46%
Igen, valószínű, hogy nem az oltástól haltak meg néhányan, közvetlenül vagy pár nappal/héttel, akár egy busz is elcsaphatta. Nem tudom mennyire kell hülyének lenni ahhoz, hogy véletlenül se keress - bocs, nem is szabad ilyenre még gondolni sem - összefüggést 🤔
2021. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
58%
Kinait kaptam. A helye sem fajt, semmi mellekhatas. nem lettem besugo, nem lett gyorsabb a netem stb.
2021. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
44%
Nem keresunk, ugyanis nincs osszefugges kedves 28as virologusunk. Az megint mas, ha ugy oltjak be, hogy mar benne van a vírus, kesobb derul ki, ea addig nem alakul ki a vedettseg. Plusz ha beoltjak Covid ellen, mas miatt meg kerulhet korhazba sajnos.
2021. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!