Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Rettegek az oltástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőre van időpontom sputnik v oltásra. Eddig nem volt bajom, de ahogy közelít az idő, egyre jobban eluralkodik rajtam a félelem. Annyi olyat olvasok, hogy oltás után haltak meg, rá 3 napra/1-2 hétre, anyukám főnöke egyébként tényleg meghalt oltás után, a pontos okot nem tudom, de akkor is félelmetesen hangzik. Vagy alakult ki vérrög, vagy kórházba kellett szállítani magas láz miatt. Ha egyedül lennék nem is érdekelne, de van egy pici gyerekem, a mindenem. Mit tegyek? (Abban nem hiszek, hogy chip van benne, vagy AIDS, vagy 5G, vagy le fog rohadni a karom.)


Egyébként magától a szuritól is félek, nagyon fáj? Gyorsan megvan? Nsgyon csúnya lesz a helye, és ha igen, meddig?

Köszönöm, ha normálisan válaszolsz!



2021. máj. 9. 01:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
80%

Én oroszt kaptam, semmi melléпщж nem taшзхфвр рлсгн пйяьда. Впоснлт, ропауег длпльэз ыко лли.


A viccet félre téve, én holnap megyek J&J oltásra, kicsit félek én is.

2021. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
64%
Kinait es semmi bajom
2021. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
48%
30: te nem ugyan olyan fotel virologus vagy? Pont úgy nem tudsz semmit, de nem gond...
2021. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 29-es természetesen mindent(is) tudsz a vírusokról, és az összes vakcináról.
2021. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
54%
34 pont annyit tud, mint te
2021. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
65%

Én is ma kaptam oroszat, délelőtt fél kilenckor, az elsőt.

4 óra után kiütött, mint a sz@rt. Hirtelen olyan fáradtnak éreztem magam, mint amikor 3 napig stresszeltem és nem aludtam, nem ettem semmit. Be is aludtam egyből, 2 óra múlva felébredtem, már szédültem és kezdett fájni a fejem, onnantól pedig folyamatosan erősödött és jöttek újabb tünetek, hidegrázás izzadással, heves szívverés, amit a fülemben hallok dobogni, a halántékomnál lüktet, régi sérülések, amik valaha is fájtak valami miatt, most a semmiből visszajöttek, újra ugyanannyira fájt minden, mint amikor történt régen, plusz durván belázasodtam, szinte vért izzadtam a fájdalomtól, láztól. Vettem be gyógyszert, visszaaludtam és este 10-re minden lecsillapodott, bár még fáj a fejem és a régi sérülések helye, de már mondhatni, ahhoz képest jól vagyok, amit átéltem déltől estig.

Te hogy vagy kérdező?

2021. máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

36, köszönöm kérdésed, először is nagyon remélem, hogy holnapra semmi bajod nem lesz, sajnálom, hogy ennyire rossz neked. :(

Én lekopogom, az égvilágon semmi bajom nincs tényleg. Érzem ugyan a szúrás helyét, de ezen kívül semmi, sőt, egész nap kint rohangáltam a kertben a gyerekkel. Remélem változatlan marad a helyzetem.

2021. máj. 10. 23:28
 38/42 anonim ***** válasza:
50%

31# vagyok

Egy órája kaptam meg a J&J oltást. Eddig semmi bajom. Remélem így is marad, de azért rendszeresen jelentkezem.

Annyit tanácsoltal, kevesebb (lehetőleg semennyi) koffeint ne igyak illetve persze alkoholt se úgy egy hétig, de szerintem ez minden vakcinára igaz

2021. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
54%

#37 Köszönöm, éjjelre elmúlt, de ma reggel újra belázasodtam meg fájt mindenem, de azóta megint jobban vagyok, most rövidebb ideig tartott.

Amúgy elvileg a többségnek nem lesz semmi komolyabb mellékhatása, csak előfordul.

2021. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Én a Pfizert kaptam meg még áprilisban. Még élek, eddig. Maga az oltás nem fájt, persze én hozzá vagyok szokva a vérvételekhez a laborok miatt. Ha neked ez gondot jelent, akkor ne nézd, ahogy oltanak, illetve jelezd, hogy kicsit félsz a művelettől! Amúgy asszem a Sputnik is elég biztonságos (ha a többit nem lehetne annak nevezni, de persze nem így van). A fertőzésnél sokkal rosszabb esélyei vannak az embereknek, tehát szerintem inkább megéri az oltás (és a a nagyon minimális esély a durvább mellékhatásokra), mint esetleg korházba/lélegeztetőre kerülni.
2021. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!