Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy mostanság...

Miért van az hogy mostanság az oltatlanok/oltást nem kérők szinte szabadságharcosként tekintenek magukra? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja tökre elfelejtettem a témát is, de most munkahelyen, és egyéb platformokon újra felrepült a téma, és olyanokat olvasgatok, hogy én aki felvettem "hülye vagyok, birka, agymosott, na meg persze droid lesz belőlem, meg halott, meg nem leszek gyerekem stb" csak az a jó akinek majd aZiMMunreNDszere kivédi a bajt, és a többi :D én vagyok lemaradva, vagy mióta lett menőbb egyik, vagy másik fél döntése? Én úgy döntöttem, hogy beoltatom magam még az elején megkaptam, a családtagjaim nagyrésze is élünk-virulunk senkit nem bántunk, de másik oldalról meg kapom a savat, hogy azért mert... Ennyire bezombult az emberek agya a járványtól, vagy ez is valami új vírus?

2021. szept. 7. 09:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/172 A kérdező kommentje:
Mondjuk tükrözi az emberek értelmiszintjét, akik képesek volt a 16-os leírni, aki csak a saját tapasztalatát/történetét írta le, hogy ő hogy járt, és még idézőjelesen belerugnak valakik leszavazzák őt a semmiért. Na pont a ilyen emberekre írtam meg ezt a kérdést az ilyen undorító hányinger emberekre. Függetlenül attől hogy oltott/oltatatlan messzemenően nem érdekel. Komolyan, ha felteszek egy kérdést, és ő válaszol rá egy értelmes tapasztalatot akkor miért kell leszavazni? Kezdek egyre jobban csalódni a társdalomban.
2021. szept. 7. 18:15
 22/172 A kérdező kommentje:
#20 Jó akkor ismét csak az én kérdésemet erősítetted azzal, hogy emiatt téged lenéznek, és emiatt szégyenled. Egyébként nem kell ennyire eltúlozni nem leprás vagy. Agresszívak meg mindkét oldalt vannak én a mennyiségről beszéltem.
2021. szept. 7. 18:16
 23/172 krwkco ***** válasza:
48%

"a beoltottak az agresszìv gyökerek, legszìvesebben pi@ânrùgnàm az összeset :/"

Ennyit az agresszivitásról. :-)

2021. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/172 anonim ***** válasza:
65%
Hány oltott facebook profilján látod azt a keretet hogy "Proudly Vaccinated" és társai? Mert én azért elég soknál. Mi oltatlanok meg csak röhögünk, és töröljük őket :)
2021. szept. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/172 anonim ***** válasza:
84%
Mind a két oldalról megy ez! Egyre jobban kibújik a szög a zsákból, hogy az embereket egymásnak akarják ugrasztani! Akár oltott, akár oltatlan valaki, fogadja el a másikat!
2021. szept. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/172 Dongaben ***** válasza:
100%
A nyíltan "oltáellenes", összeesküvés elméletekben hívők, és az oltást (egynlőre) nem kérők közt, azért nagy külömbség van.Előbbiek mindent elhisznek, ami az ő hitüket támasztja alá, legyen az bármekkora butaság... Utóbbiak kivárnak, és valószínűleg még nem találkoztak a vírus komoly hatásaival sem. (Nem volt haláleset az ismerőseik közt.) Korábban olvastam, hogy valaki kapcsolatot látott az oltásellenesek, és a vallás közt. Hmmm... Ezen egy kicsit elgondolkodtam. A közvetlen kollégáim közt 3 "kőkemény" oltásellenes van, akik közül 2 a JT vallási közösség tagja, és a 3. Hit gyülis. Csak véletlen egybeesés? Vagy ez is csak egy "konteo"? Az előbbire tippelek, de tény, hogy a hívőket sokkal könnyebb manipulálni, ha a hitükkel kapcsolatban piszkálják őket. Itt az oltásellenes "hívőkre" gondolok, és nem a vallásos hívőkre!
2021. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/172 anonim ***** válasza:
29%

Én meg úgy tapasztaltam, hogy az oltáspártiak inkább normálisan érvelnek és még a legdurvább az, ha azt merjük mondani, hogy a köz érdeke, hogy minél több oltott legyen.

Az oltáspártiakra jellemző a forráskritika, hogy tudják, mi az a reprezentatív mintavételezés, hogy tudják, hogyan működik egy védőoltás és az immunrendszerről is tájékozottabbak (például arról, milyen rút dolgokat képet csinálni az ember saját immunrendszere). Továbbá a történelemben és az emberi jellem kérdéseiben is jártasabbak.


Az oltatlanok között pedig nagy arányban vannak jelen azok, akik agresszívak, frusztráltak, támadóak, nem egyszer kívánják mások halálát. Kb egy órája írta nekem valaki, hogy az ilyen, mint én, minek él, kár érte, ami ennél is szomorúbb, hogy nem törölték a moderátorok.

Nagyon ritka a higgadt érvelés.

Azt sem értem amúgy, hogy ők maguk mennek bele vitába, hiszen írkálnak, de aztán felmérgelik magukat azon a tényen, hogy mi érvelünk.


Valahol érthető ez amúgy...



A magyar kormánynak nulla bizalma van az emberek szemében, érthető okokból.

Ezen kívül jóval többen vannak azok, akiknek rosszul jöttek a lezárások, mint akiknek jól (pl időtöbblet) vagy semlegesen (pl a hobbijai olyanok, amiket így is tud űzni).


Tehát sokan idegesek, frusztráltak a járvány miatt és a maszkot, az oltást és mindent az elmúlt 1,5 év kellemetlenségeivel kötnek össze. Ha valaki pártolja a maszkot és/vagy az oltást, az az ő szemükben az elmúlt 1,5 év kellemetlenségeit pártolja és közellenség.

2021. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/172 anonim ***** válasza:
79%
27 persze, te vagy a fény az éjszakában. Köszönjük, hogy világitasz... Agressziót azért tapasztalsz, mert a saját betegséged miatt érzett frusztráciot (pont te minősítetted magad salejtnek) azzal kompenzálod, hogy más torkán akarod a saját központod lenyomni.
2021. szept. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/172 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy az össze esküvés elméletek miért is hiteltelenek? Emlékszem, amikor a Schindler listájában magyarázta az egyik zsidaj a másiknak, hogy a németek biztosan nem ölik meg őket, mert szükség van a munkájukra... Hasonlóan nem igazán értették, hogy miért vonul ki az ensz ruandából... Hatalmi érdekek te történelemből nagyon müvelt...


Felőlem az oltat, aki akar, de amint az oltatlanok életét keserítik emberek, ott be várjanak ön se mást.

2021. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/172 Dongaben ***** válasza:
22%

Kedves "ma 16:58" Saját maga által kitalált Nick nevét sem vállaló hozzászóló!

Miért baj az, hogy valaki inkább élne a családja körében, mint meghalna idegenek felelőtlensége miatt? A statisztikák szerint az autóbalesetek 92%-át józan sofőrök okozzák. Akkor, most mindenki üljön részegen, vagy bedrogozva volán mögé?

2021. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!