Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/205 anonim ***** válasza:
66%

Mert a vitaminoknak nem az a dolga, hogy csökkentsék a gyulladást. Arra a gyulladáscsökkentő való. (Már akinek szüksége van ilyen sz*rokra.) Elég régóta ismeretes, hogy az immunrendszer megfelelő működéséhez vitaminokra, ásványokra van szükség. Ezek nélkül nem működik megfelelően. A motorral is meg lehetet itatni minden szart, mégis a benzintől megy a leginkább. Szóval nem, nem kell ezektől csodát várni, de hiánybetegséggel sem lesz boldogabb az élet.

És nem, nem gondolom azt, hogy a Béres csepptől lesz valaki kevésébe beteg. Azt gondolom, hogy ettől a nagy elővigyázatosságtól vagytok mindig betegek. Egy kis náthára mi a tökömnek gyógyszer?

2021. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/205 A kérdező kommentje:

141


Egy orvos nem írná alá, hogy egy gyulladáscsökkentő, nyálkahártya duzzanatát és váladéktermelés csökkentő gyógyszer káros lenne nátha esetén. Sőt, azzal használ is, hogy nem full váladékos az ember. Nekem anno 50-60%-ban antibiotikumot igénylő felülfertőződés volt, most nincs, éérdekes..

Vagy tudsz linkelni tanulmányt, hogy ha gyógyszerrel kezelik a náthát, akkor gyakrabban lesznek náthásak?

Esetleg arról, hogy bármit is árt?

Angol tanulmány is lehet, érdekel, honnan szeded ezt a sok baromságot.



És aki NEM vitaminhiányos és egészségesen is él és mégis gyakran náthás? 😁

Viszont az orrlégzése se jó és kezeltetnie kellene ezt?


Neked amúgy tökéletes az orrlégzésed? Szaglásod? Hátul csorgó váladék?

2021. okt. 5. 16:20
 143/205 anonim ***** válasza:
62%

Uhh, még mindig ezeken rugózol? Szerintem mindenki hagyja a kérdezőt, mert egyszerűen képtelen felfogni, amiket mások mondanak neki.


Ugyanazokat fújod már 140+ hozzászóláson keresztül, unalmas. A saját tudatlanságod és ostobaságod (illetve a nem jól működő immunrendszered) nem más gondja. Ha képtelen vagy meghallgatni az észérveket akkor felesleges bárkinek, bármit is írni (leszámítva azt, ha valaki Veled ért egyet, akkor lehet talán megnyugodnál).

2021. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/205 A kérdező kommentje:

Észérv az, hogy krónikus betegséggel ne menjünk szakorvoshoz? (például ami rossz orrlégzést, garatcsorgást okoz)


Észérv az, hogy náthára a gyógyszer árt? (mégis ki mondta azt a baromságot?)


Ki kezdte terjeszteni azt a baromságot, hogy ha náthára valaki NeoCitránt vagy Coldrexet használ, akkor attól gyakrabban kap el náthát?

Mitől? Hogyan? Miből gondoljátok? Normálisak vagytok?


Azt én se vitattam, hogy az immunrendszer megfelelő működéséhez kell vitamin, ásványi anyag, nyomelem, de ettől még kéthavonta lesz beteg az, aki ilyennek született vagy sérült a nyálkahártyája vagy gócos a mandulája.


És ettől még aki ritkábban beteg, nem a hülye béres csepptől (ahogy a napokban egy kérdés alatt állította egy nagyoneszes), hanem ilyennek született vagy egészséges az orra, garatja...



De nem agresszív hülyékkel kellene vitatkozni.



Csak az a baj, hogy az összes ilyen agresszív hülye agymosott barmot bannolni kellene, mert a korona idején életek múlnak rajtuk.



Komolyan mondom, ez a kategória mára Magyarország selejtjének gyűjtőhelye.

2021. okt. 5. 17:38
 145/205 anonim ***** válasza:
73%

"Most voltam beteg. Próbálkoztam vitaminokkal, "érdekes módon" nem hatottak, de a gyulladást lenyomó gyógyszer azonnal"


Te azt hiszed, hogy a vitamin arra való, hogyha beteg vagy, beszeded és meggyógyulsz? Azt kúraszerűen kell szedni egész évben azért, hogy ne legyél beteg, hogy a baci és a vírus ne tudjon a nyalkahartyadon bejutni.


Ezért vagy beteg folyton, mert képtelen vagy ezt felfogni. Jah és csak úgy megjegyzem, a neocitrán sem gyogyszer upsz.

2021. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/205 A kérdező kommentje:

Akkor gyógyhatású készítmény úristen.


Nem fogok vitaminokat szedni anélkül, hogy megvizsgálnák, van-e hiányom, kell-e, árt-e. Ígyis kalciumanyagcsere-zavarom van.


Ettől függetlenül szedtem már többször D-vitamint, sőt, volt, hogy C-t is, volt, hogy hosszabb ideig.


Ugyanúgy túlzottan éreztem a nazális ciklust, ugyanúgy full váladékos volt a torkom és ugyanúgy kéthavonta kaptam el valamit.



Amúgy mániákusan odafigyelek az étkezésre, sportra, alvásra, vízivásra...

2021. okt. 5. 17:46
 147/205 A kérdező kommentje:
Egyébként sokakkal ellentétben nekem nézték a D-vitamin-szintemet és tökéletes volt. Pár hónapja.
2021. okt. 5. 17:52
 148/205 anonim ***** válasza:
61%
Szuper. De ezen kívül van még rengeteg másik is és nyomelemek is. Ez csak az alap szintje az egészségnek. A másik szintje az, mikor valaki tudatosan egészségesen étkezik, és nem úgy, ahogy sokan pl. a teljes kiőrlésű dolgok minden, csak nem egészségesek. Rengeteg ilyen fancy tévhit van manapság...
2021. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/205 A kérdező kommentje:
Jelenleg dietetikus útmutatásával étkezem, amúgy zöldséges széles skálája stb.
2021. okt. 5. 18:07
 150/205 anonim ***** válasza:
91%

"Te meg hogy lehetsz ennyire o.stoba... Ezen mit nem értesz? Miért vagy ilywn buta?"

Jól van, megnyerted az arroganciaversenyt, gratulálok...


"Ezen mit nem értesz?"

Pl. ezeket:

"a tirozin és fenilalanin oxidacióért és a hidroxiprolin ... a kollagén ... a szubkután kötőszövet ..."

Ha ennyi hozzászólás után még nem sikerült felmérned, hogy nem idegen szavakkal megspékelve kéne "magyarázni", akkor nálad van a hiba a vonalban...

2021. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!