Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
 171/205 A kérdező kommentje:
Akkor a protonpumpa-gátló, a sztatin és a szteroid évekig szedve miért nem árt? Sajnos engem mindegyik érint.
2021. okt. 6. 18:04
 172/205 anonim ***** válasza:
42%
Ki mondta, hogy nem árt?🤔Úgy csinálsz, mintha mindenki enné mázsaszám, pedig csak a te mániád, hogy gyógyszert gyógyszerrel.
2021. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/205 A kérdező kommentje:

Meg az orvosaimé?

Vényre kapható gyógyszerek.



Anyám....

2021. okt. 6. 18:11
 174/205 anonim ***** válasza:
42%

Akkor miért nem őket kérdezed, hogy nem ártanak-e. Miért itt fárasztasz mindenki mást?

Anyám...

2021. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/205 A kérdező kommentje:

Nem önmagában ez a kérdés.



Hanem az akaszt ki, hogy valaki náthára szed valamit, hogy ne folyamatosan folyjon az orra, a szeme és ne legyen szövődményes, akkor mindmeghalunk, mialatt az emberek többsége krónikus beteg és arra folyamatosan kell gyógyszert szedni, vagy meghalunk a betegségben.

2021. okt. 6. 18:18
 176/205 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a lényeg, hogy soha senki ne szedjen semmit, hanem az, hogy mindenki csak annyit és azt, ami a lehető legkevesebbet árt, miközben a lehető legtöbbet használ. Ha meg lehet oldani a náthát gyógyszer nélkül (és igen, elég sokszor elég a sok kamillatea, hagyma, stb.), akkor minek a gyógyszer? Akit viszont jobban kínoz, az vegyen be gyógyszert is - de csak akkor, ha muszáj és csak annyit és olyat, amennyit és amilyet muszáj.
2021. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/205 A kérdező kommentje:

A krónikus betegségekre az orvosok írnak gyógyszereket, nem véletlenül. Például nekem is genetikai eredetű a magas koleszterinem, mint sokaknak, viszont nem akarok 40 évesen szívinfarktust, de agyér katasztrófát sem.


Náthára..

Igazából a többség szed valamit.


Nekem tényleg nagyon nem váltak be a gyógyteák, hagyma, vitaminok.

2021. okt. 6. 22:30
 178/205 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem tényleg nagyon nem váltak be a gyógyteák, hagyma, vitaminok."


Mondjuk amennyi gyógyszerrel tömted/tömöd magad, nem csoda. Már ehhez szokik hozzá a szervezeted, hogy mindenre IS gyógyszert szedsz, nem csoda, ha végül semmi más nem használ már. Persze van, amikor indokolt a gyógyszert, de gyógyszerre gyógyszert szedni...

2021. okt. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/205 A kérdező kommentje:

Kár, hogy tinikoromban én is gyógyszerellenes voltam, tehát itt megbukott, amit tippeltél.


Amúgy nem szedek mindenre IS gyógyszert.

2021. okt. 7. 10:30
 180/205 anonim ***** válasza:
77%
Miért, hányféle gyógyszert szedsz? 3-4-5? Képzeld, a felnőttkorú többség egyet sem. Nem, még náthára sem. Nem mindenki nyírja ki a testét ennyi felesleges bogyóval. (Igen, van, hogy indokolt, de ha kettőnél több gyógyszert kellene szednem, biztos elgondolkodnék azon, hogy az igazi betegség az nem a hipochondria-e.)
2021. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!