Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
 151/205 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy te nem ismered ezeket a szavakat, az a te bajod, bár megjegyzem, hogy az aminosavakat speciel általanos suliban már tanítják, úgyhogy egy picit nagy anyagot kell most átnézned. Ha nem tudsz valamit, akkor nézz utána és ne hisztizz és ne kommentelj ilyen óvodás érvelési technikával, mert csak magadat sikerült beégetned. Na jó tanulást!
2021. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/205 anonim ***** válasza:
42%
Azért ezen jót mosolyogtam, tirozin, fenilalanin, oxidació valakinek idegen szó. Feldobtad a napom :)
2021. okt. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/205 A kérdező kommentje:

Én is bőven tudnék kérdezni a középiskolás anyagból, amit te nem tudsz.


De hiába tudsz ilyen szavakat, ha azt se tudod, hogy krónikus orrmelléküreg-gyulladáson vagy visszanőtt és gócos orrmandulán vagy orrsövényferdülésen fül-orr-gégész tud segíteni illetve hogy multivitamin tablettától senki se lesz ritkábban beteg, pláne orr-gégészeti betegséggel.

2021. okt. 5. 20:14
 154/205 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű, hogy orvosként nem tudom a kis középsulis leckéd és a tévképzeteidet sem osztom, miszerint náthásnak lenni egyenlő a krónikus orrmelléküreg-gyulladással. Nem tűnik fel, hogy milyen szánalmas vagy? Hogy olyannal/olyanokkal vitatkozol, aki ezerszer jobban vágják ezt nálad, te meg csak hajtogatod az óvodás elméleteidet, mint egy kettyós. Az se tűnjön fel, hogy te betegeskedsz, nem mi, de nyilván mindenki h.lye csak te vagy helikopter
2021. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/205 A kérdező kommentje:

Ki mondott olyat, hogy náthásnak lenni egyenlő a krónikus orrmelléküreg-gyulladással? Ki?

Nekem legalább 15 éve van krónikus orrmelléküreg-gyulladásom, váladékosság (hátrafelé) és talán nem annyira jó orrlégzés a tünete. Emellett az elmúlt években, amikor irodába járás van, évi 4-6 "megfázás". Amikor nincs, akkor évi 2. Ezt írhattam korábban is.


Továbbá azt sem írtam, hogy bioszból szorongatnálak meg, de programtervező infós hallgatóként például matekból igen. Egy ismerősöm töriből.

Szóval semmit sem jelent, hogy ki mennyire emlékszik középsulis anyagra.


Orvos vagy?

Orvostól még sohasem hallottam olyat, hogy multivitamin tablettától ritkábban "fázik" meg valaki.


Viszont eszembe jut rólad a háziorvosom.


Valamiért nem voltam tünetes bárányhimlős. Bár rokon szerint oltva lettem ellene, de hatéves voltam, amikor elérhetővé vált az oltás. Mindegy. Az egész sztorit később tudtam meg.


Odaállítottam, hogy szeretném megnézetni, védett vagyok-e és ha nem, oltást kérnék. Elkezdett üvölteni velem, hogy az emberek miért nem akarnak betegek lenni és miért akarok oltást ellene is különben is.


Már eleve emiatt perelhető.


Magánúton elintéztem.



Ha valóban orvos vagy és valamelyik állításommal nem értesz egyet, akkor higgadtan el lehet magyarázni a dolgokat.

2021. okt. 5. 20:48
 156/205 A kérdező kommentje:
Remélem amúgy ha tényleg orvos vagy, nem ellenzed, hogy az emberek Coldrex-szel, NeoCitran-nal, Aspirinnel tegyék elviselhetővé a náthájukat.
2021. okt. 5. 20:50
 157/205 anonim ***** válasza:
73%

Mint írtam, olyan, mintha egy értelmi fogyatékossal beszélgetne az ember, direkt mást írsz, mint amit leírtunk. Te hiszed azt, hogy multivitamin tabletta, béres-csepp = helyes vitamin bevitel. Hiába írjuk neked 16 oldalon keresztül, hogy ez nem így működik, meg sem akarod hallani.


Senkit nem érdekel, hogy felvettek egyetemre és kinyílt a csipád gólya létedre. Szerinted orvosira hogy kerülnek be az emberek? Tökéletes eredményekkel. Hidd el, többet tudok nálad mind matekból, mint töriből, de le.szarom, ha nem akarod érteni, az a te bajod.


Neocitrant és coldrex-et csak a hozzád hasonló tudatlanok szednek és nevezik gyógyszernek, én nem szedek semmilyen paracetamol tartalmú szert, te szedd nyugodtan, egészségedre.


És nem, nem perelhető itt senki, látom a jog sem az erősséged, de abban is bele akarsz okoskodni.

2021. okt. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/205 A kérdező kommentje:

Fúúú, nagyon remélem, hogy nem vagy orvos.


Viszont a háziorvosom az és nemcsak, hogy nem lett volna hajlandó egy felnőtt nőt beoltani bárányhimlő ellen, hanem üvöltözött is. Ha ez szerinted rendjén van, akkor nagyon kérlek, NE praktizálj sehol.


Ha nem NeoCitran vagy Coldrex, akkor mégis mit javasolsz megfázásra?

Hallgatom, mert (gondolom főleg a refluxom és a krónikus orrmelléküreg-gyulladásom miatt) nálam gyógyszer nélkül garantált az 1 hónap hörghurut. Garanált. Ez azt jelenti, hogy miután az 1 hét nátha után kialakult, beszedem a lórúgás antibiotikumot, de ennek ellenére is alsó hangon egy hónapig köhögök hurutosan.

Nos, mit javasolsz akkor megfázásra? Hallgatom. (Egyébként tényleg érdekelne, minden érdekel, ami könnyebbé teszi.)


Valamint az is érdekel, hogy mit árt a NeoCitran.


Ha nem a multivitaminra gondolsz, akkor mire?

Én például odafigyelek a napi 3-szori zöldség/gyümölcs-fogyasztásra. A munkatársaim kínait, mekis kaját esznek, én a halas, zöldséges, salátás, bulguros cuccokat, szenvedek a rozskenyérrel, sportolok heti 3-5 órát, sokszor más kötelességem rovására és általában úgy, hogy nyilván nincs sok kedvem, most belgyógyász és dietetikus iránymutatása alapján étkezem, nekem a kutya se mondja, hogy nem élek egészségesen.


"Te hiszed azt, hogy multivitamin tabletta, béres-csepp = helyes vitamin bevitel."


Ilyet amúgy SEHOL nem írtam, pont azon vagyok kiakadva, hogy sok agymosott szerint az, ha nem vetted volna észre. Linkeltem egy kérdést nemrég, ott állították, hogy Béres csepptől nem betegek egész télen, tavasszal.


"Senkit nem érdekel, hogy felvettek egyetemre és kinyílt a csipád gólya létedre. Szerinted orvosira hogy kerülnek be az emberek? Tökéletes eredményekkel. Hidd el, többet tudok nálad mind matekból, mint töriből, de le.szarom, ha nem akarod érteni, az a te bajod."


Húúúúú.


Van egy mérnöki diplomám, ötödik féléves vagyok proginfón, túl vagyok sok deriváláson, integráláson, határértékszámításon, mátrixokon, de azért állok elébe, mit tudsz jobban matekból! Illetve a PhD-s ismerősömnél töriből - mert a töri esetén NEM magamra gondoltam, szövegértés megint NULLA.


Egyébként tudom, hogy megy a pontszámítás és (legalábbis 2005 óta) nem kell mindenből tökéletesnek lennetek.



Egyébként minden válaszod tele van azzal a jelenséggel, hogy idézel valamit, amit szerinted rosszul tudok vagy rosszul csinálok, de el nem mondanád, hogy szerinted helyette mit kell.


Ez amúgy annyira jellemző az emberekre. Elmondják, a másik mit csinál rosszul (sokszor látatlanban és nincs is igazuk), de rá nem mutatnának, hogy na akkor hogyan kellene máshogy.

2021. okt. 5. 21:16
 159/205 anonim ***** válasza:
94%
Elmondtuk, leírtuk, nem fogod fel. Nem akarok neked semmit javasolni, mert megtettük és felesleges. Csinálj, amit akarsz
2021. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/205 A kérdező kommentje:

Megfázásra annyit javasoltatok, hogy ne szedjek NeoCitrant. Hogy helyette milyen gyógyszert (gyógyhatású készítményt, hidd el, tök mindegy), azt már nem. Az is őszintén érdekelne, hogy mit tud ártani 6 napig napi 1, maximum 2 NeoCitran. (A refluxnak nem tesz jót. Azon kívül érdekel.)



Mondanám, hogy menj és beszéld le te is a pácienseidet a bárányhimlő elleni oltásról, hátha belehalnak, megnyomorodnak vagy terhesen elkapva a születendő gyermek lesz nyomorék, de 2019 óta kötelező az oltás, így valószínűleg kevesebben fogják elkapni felnőttként. (Az én sztorim még 2019 előtt játszódott.)


Azért remélem, ezt a stílust mutatod be velük szemben is.


HA orvos vagy, akkor nyugtass meg, hogy nem Budapesten praktizálsz. Vagy mondd el, hova ne menjek. (Mondhatjuk, hogy kettőnk érdekében.)

2021. okt. 5. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!