Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
 181/205 A kérdező kommentje:
Pláne az a hipochondriai, amit az orvosi vizsgálat kimutat és szövődményeivel együtt és az orvostudomány csak a gyógyszereket ismeri, mint kezelési lehetőség.
2021. okt. 7. 11:14
 182/205 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell orvoshoz járni :D Gyanítom, hogy a "betegséged fele" csak vizsgálatok során derült ki, mert amúgy semmilyen tünete nincs. Lehet, hogy a kislábujjam egy kicsit ferde, amire szedhetnék háromféle kapszulát, de minek? Így is tudok járni...
2021. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/205 A kérdező kommentje:

Azért a reflux szép dolgokat okoz tünetileg is és kellemes, amikor megszólalnál, de rekedt vagy és a másik "képébe" kell krákognod, hogy hangod legyen.


A koleszterin miatt csak 15 év múlva haltam volna meg, ha nem derül ki vérvizsgálaton.


Amúgy DE, kell orvoshoz járni.

Megvan, mennyire rossz a magyarok egészségi állapota és hogy miért?

Megvan, hogy hány betegség van, ami eleinte nem okoz tüneteket és amikor okoz, akkor már gáz van?

Megvan, milyen esetben gyógyítható még a rák?


Te miért nem bízol a tudományban?


Az megvan, hogy a tudomány nélkül mekkora volt a várható élettartam?

2021. okt. 7. 11:31
 184/205 anonim ***** válasza:
77%

De, bízom a tudományban. Csak azt nem értem, hogy miért kell átesni a ló túloldalára. Reflux, oké, kezeljük. Magas koleszterin, lehetne ellene tenni megfelelő étkezéssel és testmozgással is, de hát egyszerűbb bevenni a gyógyszert.

Igen, megvan, hogy milyen rossz az általános egészségügyi állapot, de ezekre nem a gyógyszer a megoldás. Ha valaki hajlamos a cukorbetegségre, akkor figyeljen oda az étkezésére és mozogjon, ne várja meg, míg inzulinoznia kell magát. Elhízásra sem az a megoldás, hogy nagyobb nadrágot veszünk.

Igen, az is megvan, hogy az ősember a 30-at is alig élte meg, köszönöm. Nyilván szükség van az orvostudományra, de nem az a jó irány, amit ti, gyógyegerek képviseltek. Marok számra szeditek azt a sok sz*rt, aztán a legkisebb szellőtől is betegek vagytok. Mondhatni, hogy életképtelenné sorvasztjátok magatokat.

2021. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/205 A kérdező kommentje:

"Magas koleszterin, lehetne ellene tenni megfelelő étkezéssel és testmozgással is, de hát egyszerűbb bevenni a gyógyszert."


Megtennéd, hogy körülnéznél és tájékozódnál, mielőtt totál látatlanban ítélkezel?


Köszönöm az aggódásodat, de évek óta csak fehér húst eszem, nem is minden nap. A BMI-m jó. Heti 3-5 órát sportolok, ennek nagyobb része kardio. Pár éve omega3-at szedek. Szeretem a halat, rendszeresen eszem is. Fehér liszt fogyasztásom minimális.


Ha így ítélkezel a magas koleszterin kapcsán, akkor egész biztos vagyok benne, hogy jobban értesz hozzá, mint az orvosok, gyógyszerészek és az érintettek, rámutathatsz, mit csinálok még rosszul!



Ha ítélkezés előtt tájékozódnál, tudnád, hogy még vegán életmódúaknál is van magas koleszterinszint, mert ez genetika, pont ezért is volt 30 év a várható élettartam 200 éve!!!

2021. okt. 7. 12:02
 186/205 anonim ***** válasza:
35%
Rendben. Akkor szedjed a bogyóidat a genetikailag magas koleszterinedre.
2021. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/205 A kérdező kommentje:
Figyelj, leírtam, hogyan élek, mostmár komolyan állok elébe, hogy mondd meg, szerinted mi benne a kifogásolnivaló! Vagy te hogyan élsz? Várom, addig megeszem a halas, bulguros ebédemet és megiszom a (szigorúan ízesítés nélküli) teámat.
2021. okt. 7. 12:43
 188/205 A kérdező kommentje:
Illetve ha nem hiszed el, amiket írok, akkor arra vagyok kíváncsi, hogy pontosan mi az, amit nem hiszel el?
2021. okt. 7. 12:54
 189/205 anonim ***** válasza:
76%

Jó étvágyat!


Kifogásolnivaló? Azt csinálsz, amit akarsz, senki nem szól bele.


Én biztos nem szednék gyógyszert gyógyszerre meg nem hiszem, hogy a NeoCitran gyógyszer. A vitaminok, ásványi anyagok, Béres csepp sem fog nyilván megvédeni mindentől IS, ahogyan Te gondolod, csak az immunrendszer működését támogatják.


Nem akarlak megbántani de nálad valami nagy baj van fejben, nem vagy képes felfogni, amiket már itt sokan megírtunk. (Függetlenül a gyógyszer szedéstől, de kihangsúlyozom: amikor indokolt, be kell szedni a gyógyszert, hogy javulást lehessen elérni - de egy náthára és társaira nem kell egyből az orvoshoz meg patikába rohanni).

2021. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/205 anonim ***** válasza:
91%

Te mindent jól csinálsz, mi pedig felelőtlenül éljük mindennapjainkat, gócos mandulákkal, gyógyszerek nélkül...

Egy ilyen mimóza sincs a környezetemben, aki volt, azzal is megszakadt a kapcsolat (szerencsére). Én csak egy senki vagyok, nem akarom én megmondani senkinek sem, hogy hogyan éljen, de az a tapasztalat, hogy aki gyógyszerek nélkül ennyire életképtelen, annak az élet egyéb területein is vannak gondjai.

2021. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!