Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
 191/205 A kérdező kommentje:

190


Én rettenetesen sok krónikus beteget ismerek, az ismerősi köröm nagy része az, fiatalok is. Köszönjük, megvagyunk és nincs bajunk az élet egyéb területein sem.

Majd ha neked is lesz krónikus betegséged, rájössz. Ha élni akarsz, majd elmész orvoshoz és szeded is a gyógyszeredet.


Egy szóval nem mondtam, hogy én vagyok a tökéletes, más pedig nem. Ezt TE adod a számba.

Viszont amikor az ember erőfeszítéseket tesz, hogy minél egészségesebb életmódot éljen, már ráadásul dietetikusi tanácsadás nyomvonalán, akkor baromi rosszul esik, hogy valami fogalmatlan beközli, hogy á, csak az életmódja miatt magas a koleszterinje.


Ha te ezt mégis jobban tudod, hallgatom, mitől magas a koleszterinem!


Te sportolsz amúgy heti 3-5 órát, csak fehér húst eszel, ugye, heti szinten megvan a hal, remélem és megfelelő a BMI-d, ha ilyen nagy a szád.


Egyébként fogalmam sincs, hogy a NeoCitran gyógyszer vagy gyógyhatású készítmény-e, de ez rajtad és a 2,5 pipás barátodon kívül senkit se érdekel és senki se lovagol ezen.


Tessék, ennyire kövér vagyok és ennyire inaktív életet élek:

[link]

2021. okt. 7. 13:29
 192/205 anonim ***** válasza:
91%

Oké. Majd ha lesz... Bár akkor is a gyógyszer lenne az utolsó megoldás.

Rendben, akkor legyen genetikai eredetű, bánom is én. Gyógyszert rá, pont.

Nem, nem sportolok heti 3-5 órát, eszem vörös húst is és jó, ha havonta kétszer eszem halat. Sőt, szerintem elhízott is vagyok (bár a magasságomhoz képest nem sok, csak szerintem aránytalan). És akkor most ez most mit befolyásol a kérdés kapcsán?

Nem én vagyok a Neocitrános válaszoló, pont lesz*rom, hogy mi a megnevezése (szerintem inkább placebó, mint hatóanyag).

Nagyon ügyes vagy, hogy ilyen sportos vagy, meg minden... Akkor sincs mindenkinek szüksége gyógyszerre.

2021. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/205 anonim ***** válasza:
94%
A neocitrant én írtam, tegnap, de ne zavarjon. És nem arra értjük, hogy gyógyszer vagy gyógyhatású készítménynek van-e feltüntetve, hanem arra, hogy szedheted te ezt orrba-szájba, a betegségre semmilyen hatással nem lesz, mert NEM EZ A DOLGA. Nem olyan, mint egy antibiotikum, ami gyógyszer. Ez csak egybe a járulékos tüneteket enyhíti, amitől jobban érzed magad addig, amíg dolgozik benned a szer. Amint kimegy, ugyanolyan sz.rul leszel. Van, aki annyira gyenge, hogy egy minimális lázat sem képes elviselni, azok szoktak ilyeneket szedni és szt hiszik, hogy ez segít valamit a betegségükön. De nem.
2021. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/205 A kérdező kommentje:

192


Jó, de ha ennyire egészségtelenül élsz, akkor ne magyarázd bele egy lényegében betegesen egészségesen élőbe, hogy csakis ő tehet a krónikus betegségéről.


193


Én például nem vagyok lázas alkat, a legutóbbi betegség 1,5 hétig tartott, 36,8 volt a max, holott nekem még normál állapotomban is szokott 37 lenni.

Párévente van csak lázam, max 38 fok.


Én azt veszem észre, hogy iszom 1 NeoCitrant, akkor akár még 24 órára rá is sokkal jobban vagyok és amikor iszom, gyorsabban is gyógyulok.


Laikusként arra gondoltam, hogy mivel visszafogja az orrnyálkahártya duzzanatát, a gyulladásokat és a váladéktermelést, így nem szaporodnak el a (felülfertőződést okozó) baktériumok és nem tesz kereszrbe a szervezet saját magának a védekezés során. Aztán ki tudja, igaz-e.


Az orrspray nem tudom, csillapít-e gyulladást plusz gyakorlatilag a nátha időtartamán belül már függőséget okozhat.


Ha egységnyi paracetamol sokkal ártalmasabb is, mint a krónikus betegségekre szedett gyógyszerek, akkor is utóbbiakat évekig kell szedni naponta, előbbit meg évente párszor szedjük, pár napig.

2021. okt. 7. 15:00
 195/205 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek egyébként, kedves 2,5 pipás illetve valamelyik 3,5 pipás, aki ma felemlítette.


Azt se tudom elfogadni érvként, hogy a NeoCitran azért nem gyógyszer, mert tüneti szer.


A sztatin lenyomja a koleszterinszintet, de nem az okot szünteti meg, amiért a máj túl sok koleszterint termel.

A protonpumpa-gátló, amíg szedik, csökkenti a gyomorsav termelődését, de nem az okot szünteti meg, amiért a szervezet túl sok gyomorsavat termel.

A szteroid lenyomja a gyulladást, de nem a gyulladás okát szünteti meg.



Ahogy a vérnyomáscsökkentők sem a magas vérnyomás okát szüntetik meg, hanem csak lenyomják, amíg szedik őket.

Ugyanígy az allergiát és az autoimmun betegségeket is tünetileg kezelik.



Mindazonáltal azt érzem, csak kötözködésre ok ez a gyógyszer-nem gyógyszer vita, semmi több.

2021. okt. 7. 20:52
 196/205 anonim ***** válasza:
100%

Ugye azt tudod, hogy mi nem látjuk a saját pontszámunk?


És azt is észrevettük, hogy abszolut nem érted meg azt, amit írunk neked

2021. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/205 A kérdező kommentje:

Mit nem értek meg?



Tudom, hogy elvileg a NeoCitran tüneti szer. Ettől még sokunk esetében segít megelőzni a szövődményeket.


Tudom, hogy az immunrendszer működéséhez is kell vitamin, ásványi anyag, nyomelem, ettől még nem gondolom, hogy erősíteni lehet illetve ha valakinek orr-gégészeti gondja van vagy olyannak született, akkor gyakran fog elkapni valamit. Meg ettől még nehéz elképzelni, hogy mondjuk 40 mg Medrol nem okoz nagyobb immungyengülést, mint a stressz.


Felfogom, hogy állítólag a NeoCitran árt a májnak, tegye azt. Ettől még vállalom a kockázatot, pláne vagy öt krónikus betegséggel, amelyek gyógyszerszedést igényelnek.


Felfogom, hogy szerintetek full egészségtelenül élő zsírdisznó vagyok, csak nem értem, miből gondoljátok.


Felfogom, hogy szerintetek árt a COVID oltás. Az egész világ hazudik nekünk. Ok.


Azt is felfogom, hogy szerintetek oké, ha háziorvos szerint nem kell bárányhimlő elleni oltás a betegségen át nem esett felnőttnek.



Mit nem értek meg?



Mindazonáltal lehet, hogy tényleg orvos vagy, mert te legalább nem mondod azt, hogy le kellene tojnom a krónikus betegségeimet.

2021. okt. 7. 21:46
 198/205 anonim ***** válasza:
78%
Ki mondott ilyet, hogy árt a covid oltás? kutató orvos vagyok, nem egy tv előtt szocializalodott véglény, azok hiszik azt, hogy az oltás rossz. És a neocitran nem jó a szövődményekre, de örülök, hogy ezt magaddal megtárgyaltad most meg már készpénznek veszed
2021. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/205 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy a szövődményekRE, hanem ellen, de ha nincs igazam, miért tapasztalom?
2021. okt. 8. 06:57
 200/205 anonim ***** válasza:
85%
Én tisutában vagyok a autoimmun folyamatokkal, SLE beteg vagyok!
2021. okt. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!