Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos, hogy a harmadik oltás...

Biztos, hogy a harmadik oltás most már tényleg védettséget ad?

Figyelt kérdés

Ugye úgy volt korábban, hogy elég kettő. Most láttam a tévében, hogy most már azt mondják, a három oltás adja a legnagyobb védettséget.

Ugye ebből nem az lesz, hogy majd a negyedik, ötödik... adja a még nagyobb védettséget?



2021. okt. 30. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
23%

38, bocsi de mit jelent az, hogy "komolyan betegek"?

Te vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon mindent elhiszel. Ezt így nem lehet értelmezni. Nincs komoly, meg komolytalan betegség, viszont szétvert egészség, na az van. A egy "komolytalan beteget" is, ha beviszenek mondjuk egy fővárosi kórházba, már akkor az megterheli a kórházat. Nem a "komoly betegek", "komolytalan" betegekké tétele a célja az államnak, mert akkor már rég nem itt járnánk országos szinten.... csak gondoltam szólok. Nézz utána az Uzsoki kórházban pár hónapja pár napra megszűnt a sürgősségi ellátás. És nem a "komoly betegek" miatt. :(( Sajnálom, hogy az emberek csak a "komoly" meg a "komolytalan" betegekig látnak el....

2021. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
90%
40, nem tőled kérdezem, számomra ez egy abszolút hiányos, semmitmondó válasz. Ez a -hat, -het képző a kB. semmit nem jelent, mert lehet el sem kapod, ha el is kapod tünetmentesen is átvészelheted, másra meg ne toljuk már át a felelősséget.... Ha oltatnék csak magamért oltatnék, nem másokért és nem az ellátórendszer miatt, azt inkább valakiknek az adónkból kéne rendben tartania, nem nekem oltatni, azért mert mások bsztak odatenni a pénzt, ahova becsületesen kellett volna,talán bizonyítsanak előbb ők, hogy egyáltalán meg tudjunk bennük bízni (ilyen úgy sem lesz). De ne krumpliszsákkal, Khhhmm... szóval eddig több ellenérv szól mellette, mint pozitív dolog.
2021. nov. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
0%

"mit jelent az, hogy "komolyan betegek"? ... A egy "komolytalan beteget" is, ha beviszenek mondjuk egy fővárosi kórházba, már akkor az megterheli a kórházat."

Úgy értettem, hogy komolyan beteg az, akinek kórházi ellátásra van szüksége. Az oltással pont azt lehet megakadályozni, hogy a kórházak túlterhelődjenek, hiszen aki be van oltva, az sokkal kisebb eséllyel kerül majd kórházba.

2021. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
8%

"Ez a -hat, -het képző a kB. semmit nem jelent"

Arra utal, hogy semmit se lehet tudni 100%-os biztonsággal - de attól még igenis lehet következtetni az adatokból arra, hogy minek sokkal nagyobb az esélye, mint valami másnak.


"talán bizonyítsanak előbb ők, hogy egyáltalán meg tudjunk bennük bízni"

Ha annyira nem bízol bennük, miért fizetsz adót? Mehetsz másik országba is, ahol jól használnák fel az adódat, nyitva az ajtó, el lehet menni, ahogy Feri mondta...

2021. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
19%

43-ra nem válaszolok, mert értelmezhetetlen. "Komoly" és "komolytalan" beteg, ha orvoshoz fordul ugyanúgy a rendszer "terhére van" és a kovidnál létezik szomorúbb betegség is. A vezető halálok között a szív és érrendszeri megbetegedések vannak. Ők akkor "komolytalan" betegek, mert nekik elég csak a gyógyszert szedni, meg kontrollra járni, neha egy-egy műtét is becsúszik... Ezért érdemes volt ide feljönni.... Ugye te is érzed mennyire fals amit írsz?!


"Arra utal, hogy semmit se lehet tudni 100%-os biztonsággal - de attól még igenis lehet következtetni az adatokból arra, hogy minek sokkal nagyobb az esélye, mint valami másnak."


Látod, te magad válaszolod meg saját magad ellen a kérdést. Ha semmit nem lehet tudni száz százalék biztonsággal (amúgy is csak kísérleti a vakcina), akkor minek kockáztassak, ha már van egy jól bevált immunrendszerem, amivel túl eltem három hullámot is, és a vírust is "kihordtam"...

Na meg vannak olyanok akik vallási meggyőződésből nem szeretnék ezt felvenni. Hogy jössz te ahhoz, hogy ezt felülbíráld? Neked enyhítheti a tüneteidet az oltás, és még sok más embernek akik felvették az oltást, milyen alapon gondolod te azt, hogy bárkire is rá kéne erőltetnéd a nézetedet??? Nem kell válaszolni, mert úgy sem fogom megérteni, meg lassan lépek, nekem nincs ennyi időm ide. Csak gondolkodj el kérlek azokon amiket írtam, és felejtsd el a "komoly" es "komolytalan" beteg meghatározást. Na meg.azt, hogy a covid miatt terhelik le az emberek a kórházakat.



"Ha annyira nem bízol bennük, miért fizetsz adót?"


Te ide szórakozni jársz? XD xD


Na én pl. ilyen hozzászólások miatt járok ide keveset. Ez aztán színvonal "kisapám". XD

2021. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
19%

45


Senkinek sincs jól bevált immunrendszere.

Rettenetesen sok hibalehetőség van az immunrendszerben és szokott is hibázni..

2021. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
14%

28-as vagyok, és csak leszázalékolást kaptam, holott egy nyílt, valódi statisztikát írtam le, amit 19-es is linkelt. Ahhoz képest senki nem szólt hozzá, hogy miért ennyire xar amit írtam.

Nem tetszik, hogy hat az oltás, vagy mi? :D Vagy ha már van kézzel fogható bizonyíték, akkor az rögtön hazugság? Értelemben hozzá kellene akkor szólni a bizonyítékhoz, nem bedurcizni és leszázalékolni, mert talán nem az oltáselleneseknek van igazuk.

2021. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
16%

"43-ra nem válaszolok, mert értelmezhetetlen. "Komoly" és "komolytalan" beteg, ha orvoshoz fordul ugyanúgy a rendszer "terhére van" és a kovidnál létezik szomorúbb betegség is..."

Ha nem válaszolsz, akkor ez itt mi, ha nem válasz? :)


"A vezető halálok között a szív és érrendszeri megbetegedések vannak. Ők akkor "komolytalan" betegek, mert nekik elég csak a gyógyszert szedni, meg kontrollra járni, neha egy-egy műtét is becsúszik..."

Az oltással kapcsolatban írtam arról, hogy "komolyan beteg" lesz-e valaki vagy nem, nem pedig a mindenféle betegségekkel kapcsolatban, tehát arról beszélek, hogy akit beoltottak, az nem fog covidban annyira súlyosan megbetegedni, hogy kórházi ellátásra szoruljon, vagyis nem lesz komolyan beteg a covidtól, akit viszont nem oltottak be, az nagyobb eséllyel fog komolyan megbetegedni covidban, tehát nagyobb valószínűséggel fog kórházi ellátásra szorulni. Az oltás célja annak az elérése, hogy minél kevesebben legyenek azok, akiknek kórházi ellátásra is szükségük lesz - még mindig arról beszélek, hogy - covid miatt. Ennek az elérése az oltás célja. És nagyrészt el is lehet vele érni ezt a célt, ha nem is 100%-osan.


"Ha semmit nem lehet tudni száz százalék biztonsággal (amúgy is csak kísérleti a vakcina), akkor minek kockáztassak, ha már van egy jól bevált immunrendszerem, amivel túl eltem három hullámot is, és a vírust is "kihordtam"...

A jól bevált immunrendszeredről se lehet tudni 100%-osan, hogy mennyi ideig fog még ilyen nagyon remekül működni, és hogy mikor fogja pl. valami másik vírus annyira legyengíteni, hogy pont amikor majd találkozik ezzel a bizonyos vírussal, akkor épp olyan állapotban lesz, hogy nem tud olyan könnyen elbánni vele, mint szeretnéd...


"Na meg vannak olyanok akik vallási meggyőződésből nem szeretnék ezt felvenni. Hogy jössz te ahhoz, hogy ezt felülbíráld? ... milyen alapon gondolod te azt, hogy bárkire is rá kéne erőltetnéd a nézetedet???"

Hol tettem ezt?


"Nem kell válaszolni, mert úgy sem fogom megérteni"

:)


"Te ide szórakozni jársz? XD xD"

Miért? Te talán pénzt keresni? :)

2021. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
67%

"Mo. is csinálhatna ilyen statisztikát, de felesleges lenne, mert annyi buta ember van itt, hogy úgyse tudnák értelmezni a statisztikát"

Pont ugyanannyi a buta emberek aránya itt, mint máshol. Erről is kereshetnél statisztikát.

2021. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok, én itt kiszálltam, ennyi sületlenséget!
2021. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!