Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos, hogy a harmadik oltás...

Biztos, hogy a harmadik oltás most már tényleg védettséget ad?

Figyelt kérdés

Ugye úgy volt korábban, hogy elég kettő. Most láttam a tévében, hogy most már azt mondják, a három oltás adja a legnagyobb védettséget.

Ugye ebből nem az lesz, hogy majd a negyedik, ötödik... adja a még nagyobb védettséget?



2021. okt. 30. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy érdemes beadatni a harmadikat, csak azért "kényszerítenek" h kiürüljön a vakcina raktár.. Meg ezzel fel tudnak térképezni h mennyi "birka" van... Meg a nem gondolkodók..
2021. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
95%
Addig kell oltani, amig a vakcinák el nem fogynak. Ennyi.
2021. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
100%
Soha nemfog elfogyni.
2021. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
93%

Igen, azért arra kíváncsi vagyok, hogy mi újság a vakcinagyárakkal, nagyon nagy most a csend, majd egyszercsak azt is kesz tényként fogják elénk tárni....


Egyébként meg nem azért, de azt mondják hogy a vírusnak kb. 14 nap a lappangási ideje, egész nyáron bulika volt, majd most, hogy befejeződött a "rendezvénysorozat", mindenki aki fontos volt, megházasodott, hirtelen a semmiből megugrott a fertőzöttek száma.

Érdekes vírus ez, és hihetetlen hogy még most is vannak olyanok, akik ezt beszpkdjk.

2021. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:

#24: Nehéz elhinni, hogy sokan még beveszik ezt. Nem vagyok az oltások ellen és nem vagyok vírustagadó sem. Csupán egyetértek veled.

Szerintem nyáron is voltak ugyanúgy fertőzöttek, csak nem lehetett megint leállítani a turizmust. Már most nyugodtan be lehet zárni az országot tavaszig, hiszen lement minden fontos esemény. Szánalmas...

Vacillálok még mi legyen az oltással. Őszintén mondom nem tudom. Gondolkodok egy ellenanyag vizsgálaton. Nem voltam beteg nagyon régóta, tehát nem is gyanakszom, hogy átment volna rajtam. De hátha.

2021. okt. 31. 15:17
 26/70 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a 3. oltás mint egy mágikus védőpajzs megvéd + a védettségi igazolvány még egy plusz védelmi vonallal ruház fel. Komolyan, már az összes covid kérdés mehetne egyenesen az ezotéria rovatba, annyira el van rugaszkodva a valóságtól ez a pandémia sztori.
2021. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Teljesen igazad van! Ezt már büntetni kéne, a nyerészkedést, a félelemben tartást, az erőszakot, mind verbalisan, mind pedig lassan már fizikailag...
2021. okt. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
3%

Angliában van statisztika, amit 19-es be is linkelt.


Az utóbbi pár hétben (39. és 42. hét között) a 18 éven aluli Covid fertőzöttek száma 400.000 körül volt, ezek közül pedig mindössze kb 1000 olyan gyermek volt, aki már mindkét oltását megkapta.

Ezutáni korosztályokban a megbetegedettek száma nagymértékben lecsökken. Például a 30-40 év közötti korosztályban mindössze összesen 100 ezer fertőzött volt, ebből viszont már 60 ezren voltak azok, akik kétszer bevoltak oltva.


Mit is jelent ez? Csupán annyit, hogy a felnőtt korosztályban jelentősen alacsonyabbak a fertőzöttségi számok, mivel nagyrészük már megkapta az oltást, így legalább, ha betegek is, de "tünetmentesek", tehát elhanyagolható mértékben tejesztik a betegséget.


De akkor miért lesz 100 ezer felnőttből 60 ezer oltott beteg? Pontosan azért, mert a vakcina hatékonysága nem 100%. Nyilvánvaló, hogyha egy adott korosztály 90%-a be van oltva, akkor az ő számuk nagyobb is lesz a megbetegedettek között, hisz nem véd 100%-ban.

Ezt is alátámasztja, hogy 70 feletti korosztályban, már szinte csakis oltottak vannak kórházban a statisztika alapján. Miért? Mert 95%-uk be lett oltva. Ki más kerülne kórházba.


Ellentmondás lehet erre néhányaknál, hogy de akkor ezek alapján a gyerekeknél azért van kevés, mindössze ezer oltott beteg, mert ők meg nem kapták oltást, nyilbán kevés lesz köztük az oltott.

Szemléltetésképp, 18 éven alulaiknál 400 ezer fertőzött, míg felnőtteknék 18-60 éves korosztály KÖZÖTT van ugyanennyi, 400 ezer fertőzött. Tehát az oltottak között kevésbé alakul ki a betegség.


Mo. is csinálhatna ilyen statisztikát, de felesleges lenne, mert annyi buta ember van itt, hogy úgyse tudnák értelmezni a statisztikát, csupán annyit, hogy "hát de ez nem is véd, az oltottak vannak kórházban".

Igen, nyilván ők vannak kórházban, hisz a legtöbb ember be van oltva. Így ez a statisztika kb csak összeesküvéselméletek alátámasztásásra jó.


Ezen kívül már tényleg nem tudok mit írni.

A buta úgyse érti meg, mert buta, mint a föld. Aki meg annyira benne van az összeesküvéselméletekben, akkor írja azt, hogy "de hát ez meg van hamisítva, tuti kamu, Nagy-Britannia hazudik". Ezzel sem tudok sajnos mit kezdeni. Van akinek semmilyen magyarázat nem elég. :)

2021. okt. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
16%

"Ugye ebből nem az lesz, hogy majd a negyedik, ötödik... adja a még nagyobb védettséget?"

Ha addigra leáll a tudomány fejlődése, akkor biztos nem.

Ha fejlődik tovább, mint eddig is, az elmúlt másfél év alatt is folyamatosan, akkor nem lehet tudni előre, hiszen a további kutatási eredményektől fog függni.

2021. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
90%

A mostani delta variánsa kifejlesztett oltás nincs is, csak az eredeti kínaira, ami már régóta nem is létezik, mert már többször is mutálódott. Így az oltással való védekezés sosem lesz tökéletes, mert a fejlesztés bőven le lesz mindíg maradva az aktuális állapottal.

Az immunrendszer erősítésével kellene inkább foglalkozni, nem az oltásokkal bohóckodni, mivel szélmalomharc az egész.

Csak akkor miből élnének meg szegény oltóanyagból élők azt nem tudom, pedig ők biztosan nagyon meg szeretnének élni.

2021. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!