Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes más...

Szerintetek érdemes más pszichológust keresnem?

Figyelt kérdés
Életbe vágóan fontos témával fordultam pszichológushoz, konkrétan anyám tönkreteszi a családot, de olyan szinten, hogy nem tudom, meddig bírom még ép ésszel. Rég nem otthon lakok már, de tudom, hogy amióta beteg lett, azóta apámat állandóan bántalmazza és nyomorítja, ahogy elég beszélnem vele pár percet a telefonon, olyan szinten ki tudok készülni, hogy pánikrohamok törnek rám, még másnap is sokkban vagyok . Voltam ezzel pszichológusnál, aki egyetért a kapcsolat teljes megszakításával, viszont úgy éreztem, nemigen érzi át a helyzetet, mert csodálkozó fejeket vágott (nem hiszem, hogy most hallott volna először ilyesmiről), plusz úgy kezelte az egész helyzetet, mintha csak egy szomszédról lett volna szó. Ami pedig rendkívül zavart, hogy sokat nézte az órát beszélgetés közben. Súlyos pénzért jártam nála magánban, szóval azért ettől jóval többre számítottam. Nemsokára kellene megint mennem hozzá, de sok értelmét nem látom, úgy, hogy át se tudja érezni a problémát, untatni meg nem akarok senkit, pláne egy kész vagyonért. Szerintetek is érdemes lenne mást keresnem? Fontolgatom, hogy talán még egy esélyt adjak neki, de ha akkor is ilyen lesz, akkor tényleg hagyom.

2019. szept. 17. 11:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Némelyik pszichológus válogatós... de komolyan. A sajátomról tudom, nem nagyon haladok vele sehova, mert ő speciel nem bírja azokat, akiknek olyan betegségük van, ami nem gyógyítható csak kezelhető. Például a személyiségzavarok.(Mondjuk engem szeret lerázni, de ez TB alapon van, nálad más a helyzet, nyilván nem ráz le, mert fizetsz neki.) Próbálj olyan szakembert keresni, aki a te problémádra van specializálódva, bár ha a mostani is olyan, akkor nem tudom. :(
2019. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Jézusom! Ez nagyon undorító! Miért lesz belőle pszichológus, ha bizonyos pácienseket nem kedvel alapból? Vagy, ha már így érez, akkor lelkiismereti okokból ne vállalja el őket! Az legalább egy egyenes attitűd. Nekem ezt a nőt ajánlották, bár nem kifejezetten ez a szakterülete, sőt, de elvállalt. Én aztán meg nem sértődtem volna, ha ezt őszintén közli.
2019. szept. 17. 12:59
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem te is keress mást, az ilyen szakember sajnos nem csak, hogy nem segít, hanem még árthat is, ha leráz, és érzed, hogy sehova se haladtok!
2019. szept. 17. 13:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, de esetleg beszélgess lelkésszel/pappal, ha meg vagy keresztelve.


Pl. apai nagyapám temetésén egy 80 körüli református lelkészről én is megállapítottam, hogy ez az öreg profibb lélekgyógyász, mint amilyen lehet bármelyik pszichológus.

Utána odamenetem az öreghez megdicsérni a beszédét. Beszélgetni kezdtünk, amit mondott annak meg a lényege az volt, hogy igen ő szakmailag elhívatott arra, hogy a gyülekezetében levők lelkét ápolja, ott van mellettük a legnagyobb boldogságukban is, amikor házasodnak, gyereküket keresztelik, meg a tragédiáiknál is. És bár náluk nincs gyónás, de a gyülekezet tagja sokszor megkeresik lelki bajaikkal, amit ő jobban is tud kezelni bárki másnál. Mindezt úgy mondta, hogy hitelesebben nem is lehetett volna. (Persze ez egy kivételes lelkész volt, pár évre rá egy távolabbi rokon református temetésén egy igen gyenge kis harminc körüli dagi szerencsétlen csaj volt a lelkész.)


#5

2019. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Régebben jártam egy lelkészhez, ő nagyon rendes volt és megértő. Valóban, sokkal többet ért, mint az ilyen-olyan-amolyan ajnározott szakember.
2019. szept. 17. 13:40
 16/22 anonim ***** válasza:
Engem alapból ismert, és nem merte azt mondani, hogy nem, legalábbis szerintem ez a helyzet. Nálad szerintem az van, hogy fizetsz és a pénz az pénz. Nem lesz olyan buta, hogy lemondjon valamit, ami pénzt hoz neki.
2019. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Nagyon kiábrándító azért, és akkor csodálkoznak, hogy az emberek nem bíznak se az orvosokban, se a pszichológusokban.
2019. szept. 17. 18:33
 18/22 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a terapeuta és a paciens nem találja a "közös hangot", nem tudják felvenni a közös hullámhosszt. Ha megrendült a bizalmad a terapodban akkor keress nyugodtan másikat.
2019. szept. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igazából a bizalmammal nem érzem, hogy visszaélt volna, ez inkább a pofátlanság kategóriája, főleg ennyi pénzért. Az már csak mellékes, hogy míg neki ez csak aprópénz, nekem egész komolyan odavágta az egész hónapi megélhetésemet. Bár valahol igaz, ez is a bizalom kérdésköre.
2019. szept. 18. 12:48
 20/22 anonim ***** válasza:
Pszichoterapeutát keress;
2019. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!