Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges bekerülni úgy...

Lehetséges bekerülni úgy pszichiátriára, hogy nincs (súlyos) gondom?

Figyelt kérdés

Nekem ez az egész egyszerűen túl sok. Idegeskedni munkahelyen, aggódni a magánéletben, hogy kivel, mi fog történni, félni a jövőtől, rágódni a múlton, látni, ahogy mindenkinek megy az élet, mindenki sikeres, kivéve engem.

Egyszerűen nem megy nekem ez az egész. Megcsömörlöttem a teljesen átlagos hétköznapjaimtól - mi lenne velem, ha tényleg nehéz életem lenne?

Igazság szerint legszívesebben feladnám az egészet. Öngyilkossághoz sajnos gyáva vagyok (régen könnyebben megtettem volna). Így marad az, hogy esetleg bekerüljek egy pszichiátriára. Lehetséges? Lehet jelentkezni olyan indokkal, hogy nekem "jobb lenne" ott?

30F


2019. nov. 25. 20:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
47%

A pszichiátria egy áltudomány, semmi értelme! A lelki betegséget nem lehet gyógyszerekkel gyógyítani! Az orvos 5 perc alatt felállítot egy diagnózist. Eldönti, hogy te bipoláris zavarban szenvedsz! Ettől kezdve ha kell erőszakkal is megetetnek a gyógyszerekkel.


Onnan még gyógyult ember nem jött ki. Ráadásul én láttam már ott ápolókat, hidd el ha valakik képzetlenek az orvostudomány területén akkor ők azok! Beadják a sok szedativmumot, azok légzés depressziót okoznak. Haloperidol is akár hirtelen sziv halált okozhat, szerintem az orvostudomány egyik legképzetlenebb területe.

2020. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
91%
Ha bemennél és befeküdnél, sóvárogva gondolnál vissza a normális életedre, ami ezek után már elérhetetlennek tűnik majd a számodra.
2021. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Ha eltudnám érni azt, hogy leszedáljanak és egy gondoloatm ne legyen egész nap, máris boldogabb lennék.
2021. márc. 18. 19:34
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, minden városban van pszichiátriai gondozó, oda menj el. Sokszor beutaló sem kell. Kapsz egy időpontot egy pszichiáterhez, akinek mindezt elmondhatod. Ő pszichológushoz is tovább tud küldeni, ha szükséges pszichoterápia is. Én voltam magánorvosoknál, magánpszichológusoknál is, de a tb-s pszichiáterem és pszichológusom volt a legjobb. Helyre lehet jönni a depresszióból, csak kérj segítséget.

Kitartást!

2021. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
75%
Kerdezo mar 2019 nov ota ez a kerdesed. Azota sem mentel el egy pszichiaterhez?
2021. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Jártam pszichológushoz, semmi eredménye nem volt annak a 2,5 évnek.

És ez nem depresszió. Épp ezért írtam, hogy nincs valódi bajom. Egyszerűen nekem a hétköznapo gondok túl soknak számítanak. Jobb lenne egy szanatóriumban feküdni, begyógyszerezve úgy, hogy egy gondolatom sincs egész nap.

2021. márc. 19. 08:42
 27/36 anonim ***** válasza:
54%
De, ez depresszió. A depresszió pont, hogy "ok nélküli". Ha meghal valakid, és "depressziós" vagy, az nem depresszió, hanem gyász.
2021. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Ez nem depresszió. Ez egyszerű életképtelenség. Túl aok mindenen aggódok, túl sok minden nem megy. A legjobb az lenne, ha kitudnám vonni magam ezek alól.
2021. márc. 22. 21:27
 29/36 anonim ***** válasza:
62%
Hiába írod, hogy ez nem depresszió, mert a depresszió pont azokkal a tünetekkel jár, amiket írsz. A túlaggódás is egy tünet, meg hogy "túl sok minden nem megy". De neked kell elhatároznod magad, hogy segítséget kérsz. Akarnod kell jobban lenni.
2021. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem segítségre van szükségem. Már csak túlélni akarom ezt az életet. Célokat, álmokat megtanultam eldobni, hiszen ahogy írtam, nem megy semmi és ez az egész túl sok nekem.
2021. márc. 23. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!