Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges bekerülni úgy...

Lehetséges bekerülni úgy pszichiátriára, hogy nincs (súlyos) gondom?

Figyelt kérdés

Nekem ez az egész egyszerűen túl sok. Idegeskedni munkahelyen, aggódni a magánéletben, hogy kivel, mi fog történni, félni a jövőtől, rágódni a múlton, látni, ahogy mindenkinek megy az élet, mindenki sikeres, kivéve engem.

Egyszerűen nem megy nekem ez az egész. Megcsömörlöttem a teljesen átlagos hétköznapjaimtól - mi lenne velem, ha tényleg nehéz életem lenne?

Igazság szerint legszívesebben feladnám az egészet. Öngyilkossághoz sajnos gyáva vagyok (régen könnyebben megtettem volna). Így marad az, hogy esetleg bekerüljek egy pszichiátriára. Lehetséges? Lehet jelentkezni olyan indokkal, hogy nekem "jobb lenne" ott?

30F


2019. nov. 25. 20:30
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
62%

Támogatom azokat, akik azt írták, hogy depressziós vagy, ugyanis a céltalan demotiváltság az aggodalomaiddal pont a depresszió egyik legklasszikusabb jellemzője. Háziorvos beutal pszichológushoz vagy pszichiáterhez, ha szakembertől is szeretnéd hallani ugyanezt.


A depresszió népbetegség, az a különleges, akinek nincs. Lelkileg egészséges ember meg tudja oldani a problémáit, van célja az életben, amelyet el is tud érni. Azok alapján, amiket korábban írtál kérdező rád ez nem igaz, nem sikerült egyedül feldolgoznod a problémáidat, és hiába próbálod meggyőzni minket vagy magadat, hogy nem vagy depressziós, attól még lehetsz az. Vagy más, nem vagyok szakember, ezért kell szakemberhez fordulnod itt kérdés helyett.

2022. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Leírtad a lényeget, nem vagy szakember.

Anno a pszichológusom nem állapított meg nálam depressziót pedig legalább ilyen sz.a.r volt akkor is,évekkel ezelőtt.

Fogalmatok sincs a világról, ezért nagy okosan bepötyögitek a gép előttről, hogy "depressziós vagy!". Nagyon könnyű ráhúzni ezt mindenre.

2022. jún. 26. 10:21
 33/36 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne lenne fogalmunk a világról? Én pl. voltam is ilyen élethelyzetben. És az ember ilyenkor nem látja reálisan sem önmagát, sem a világot.
2022. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Attól mèg légbőlkapott ötletelès, amit csináltok, nulla alappal.
2022. jún. 26. 17:05
 35/36 anonim ***** válasza:
De ha te tudod, mit kell, vagy mit akarsz csinálni, akkor minek tetted fel a kérdést?
2022. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

???

Nem vagyok depressziós. Ergo nincs súlyos bajom. Ennek ellenére belehet kerülni pszichiátriára?

Épp, hogy nem tudom.

2022. jún. 26. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!