Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre durvább a szorongásom,...

Egyre durvább a szorongásom, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Általában nem a nap 24 órájában érzem ezt, de előfordult már ilyen is. Reggelente a legrosszabb.

2019 nyarán gyomoridegem volt, naponta hánytam, nem tudtam enni, pánikrohamaim voltak. Nem térnék ki részletesebben erre a történetre, a lényeg, hogy gasztroenterológus alátámasztotta, hogy pszichés. Pszichológushoz eddig is jártam, most is járok, de az alapvető problémámon nem segít. Az önbizalmam javult, könnyebben tudok kommunikálni másokkal, de ha rám jön a szorongás legszívesebben ordítanék hogy valaki mentsen meg.

Hogy mitől szorongok? Mindentől. Félek, hogy elgázol egy kocsi, belém kötnek az utcán és megvernek, megerőszakolnak, valahol terrortámadás tör ki, elrabolnak, kirabolnak, meggyilkolnak. Vagy hogy valamelyik szerettemmel történik valami...

Amikor átélek egy ,,rohamot" (vagy nem is tudom minek nevezzem) akkor remegnek és izzadnak a végtagjaim, remeg a hangom, sírok, gombóc van a torkomban, gyomoridegem van, hevesen ver a szívem, szédülök, közel érzem magam az ájuláshoz és félek hogy megőrülök.

Mihez kezdjek ha a terápia se használ?

17 éves vagyok.



2020. jan. 7. 17:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Annak őszintén örülök, ha valakinek segít a vallás, de én mindig is ateista voltam, és az is maradok. A hitet nem lehet erőltetni. Vagy hisz valamiben az ember, vagy nem. Ez nem döntés kérdése.
2020. jan. 8. 11:10
 12/18 anonim ***** válasza:
14%

Az általad elmondottak büszkeségről árulkodnak. Isten a büszkéknek ellenáll, de az alázatosoknak kegyelmet ad.Így vagy úgy, de hinni fogsz. A kérdés hogy mikor. Rajtad áll.


"Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg a kezeteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg a szíveteket, ti kétlelkűek."

JAKAB levele.

2020. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elég volt a vallásos baromságokból. A nem az nem.
2020. jan. 8. 12:23
 14/18 Puffinlekvár ***** válasza:
Esetleg van,akivel őszintén ki tudod beszélni,ami benned van? Van olyan,aki melletted áll? Támogat és segít? Ismerősömnek elmúltak a pánikbetegség tünetei,miután volt,akiben megbízott és segítette. Tudom,hogy nem elég, és nem biztos,hogy mindenki hamar el tudja engedni,csak ezt láttam. :) Remélem,hamar meggyógyulsz! Kitartást!
2020. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 tamasv60 válasza:
Pszihiatert keress
2020. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mikor enyhül a dolog? Mikor van az, hogy viszonylag jól érzed magad? Amikor emberek között vagy? Vagy amikor a családod körében? Amikor otthon? Vagy bárhol zárt térben? Vagy mi az, ami jó hatással van rád?
2020. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sportolsz valamit?
2020. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Így van, sportolj, vagy táncolj, vagy mozogj bármit, de minden nap! A mozgás jót tesz a léleknek is!!!
2020. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!