Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni! Mit csináljak?

Meg akarok halni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon elegem van az életből! Egyszerűen csak meg akarok halni.. Mostmár két hónapja rosszul vagyok nem tudok aludni,enni,fáj a hasam(mintha késsel szurkálnának)fáj a fejem hányingerem van valamikor hányok is. Egész nap csak sírok a tanáraim állandóan azt mondják depressziós vagyok és hogy menjek el pszichológushoz....azzal fenyegették hogyha nem szólok anyának akkor ők fogank(akartam szólni de nem érdekli) Egy ideig nagyon féltem hogy szólni fognak még most is félek (csak mivel megvágtam magam emiatt még jobban féltem) de mostmár nem látszik annyira. De akkor is nem akarok tovább élni csak meg akarok halni de nagyon félek.... Nem tudom mit csináljak! Kérlek segítsetek!



2020. máj. 15. 18:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
igazából nem tudom de ha ez sokáig így megy lehet még jobban elgondolkozoki rajta már probáltam egy két dolgot... de nem igazán tudom mit tegyek..
2020. máj. 15. 19:30
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj.Először is egyél (az am stressz oldó is).Hagyd abba a sírást. Aztán aludj.Ezek nélkül alapból szörnyű lesz a közérzeted,plusz a végén még a kórházban kötsz ki, szóval próbálj meg enni-aludni :)

Utána ülj le és kezdj bele vmibe. Akármibe, egy teljesen egyszerű dolog is jó. Köss sálat, fess egy képet, fűzz gyöngyöt (megnyugtató), ültess el egy növényt, süss(ott azért állj fel ;) ),tanulj verset, olvass könyvet, vagy BÁRMI.Ezek mind stresszoldó hatású dolgok,és még a figyelmed is lekötik :) Írd ki magadból ami nyomaszt, aztán égesd el, tépd szét, vagy ami jólesik. Az is jó terápia, ha változtatsz magadon vmit.Arra gondolok, hogy frufrut vágsz (ilyesmit ugye szakítás után is sokan csinálnak) magadnak,ezzel lezársz tudat alatt egy korszakot, új ruhákat kezdj el hordani, vagy ilyesmi. Fontos, hogy mindent megbeszélj vkivel, aki tud segíteni,ő lehet akár a pszihológus(nem kell tőlük félni, anyám is az :D), Anyukád, egy barátod, vagy akinek jólesik. Bármi is a problémád, ha őszintén beszélgetsz róla valakivel, az sokat fog segíteni :).

Ami az öngyilkosságot illeti, az nem megoldás,és nem fog sikerülni,vagy ha valahogy mégis, gondolj bele azzal milyen fájdalmat okozol a családodnak...az önvagdosás meg méginkább nem,könnyen vérmérgezést kaphatsz is kaphatsz, ami rengeteg kórházi meg gyógyszeres kezeléssel járhat...Az önvagdosás, az az egyik legrosszabb, amit tenni tudsz magaddal.Egyébként ugye azért vagdossák magukat bizonyos emberek,mert ezzel ilyen groteszk módon tudnak belső feszültséget levezetni :/

Mindegy, a lényeg, hogy hagyd ezt az egészet abba, minden jobb lesz úgy,ezt te is tudod! :-) Próbáld ki amiket mondtam, higgy bennük.

Remélem tudtam segíteni! :)

Jó éjt!

2020. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%

8-as: Lehet itt okoskodni úgy, hogy halvány fogalmad sincs, hogyan mennek a dolgok, de akkor íme a tapasztalatom:


Évekkel ezelőtt javasolták még pszichoterápián, hogy próbálkozzak ilyesmikkel. Menjek önkénteskedni hospice-okba, stb. Mi lett az eredmény? Ahol egyáltalán szóba álltak velem, mindenhonnan elhajtottak, volt ahol kérték a pszichológusom elérhetőségét és megüzenték, hogy nem akarnak rá csúnyát mondani, de adja vissza a diplomáját, mert nekik kifejezetten pozitív, életigenlő emberek kellenek és szégyelljem magam, amiért cirkuszi látványosságként kezelem a beteg, haldokló embereket, hogy a nyomorukból merítsek erőt életerős fiatalemberként.


Ezzel aztán sokkal előbbre voltam... Így segítsen az ember... Pedig esküszöm, ha most azt mondanák, hogy valakinek kell a vesém egy másiknak meg a szívem, akkor önként és boldogan feküdnék a kés alá, csak tegyenek már el láb alól, küldjenek már át a másvilágra, mindent megtennék érte.

2020. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk nem írtad le mi a bajod meg mitől gélsz qnnyita így nehéz segíteni. A tanárodnak meg megmondhatnád hogy ha látja hogy bak van akkor tanárként talán ő is felajanlhatná a segizségét nem kéne ezt egyből vadidegen pszichológusra pattintania akit ráadásul neked kene megkeresni kiskorúként. Nyilván oka van hogy nem fordulsz a stülőkhöz akkor ő milyen alapon teszi ezt? Nem hagynám magam a helyedben. Másrészt most nem vagyotok a suliban. Így a tanárod túl sokat nem tudhat rólad és a vagásodat sem láthatja hacsak nem büszkélkedsz el vele. Így kicsit kamu szagú ez a kérdés.
2020. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%

Vidiripi


Kérdező ,még is mit vársz az itteni válaszoktól? Azt hogy öngyilkossági ötleteket kapsz? Nem tűnt fel hogy inkább az ellenkezőjét írják?

Nem tudod mit csinálj? Megmondom én neked! Élj! Ennyi ez a válasz ezt csináld!

Félsz? Tudod sokan félnek a haláltól! Szerezz egy cserepes virágot és gondozzad vagy egy kutyát ,macskát valamit amivel elfoglalod magadat mert pont az a bajod hogy nem foglalod el magadat! Vagy tanulj! És akkor majd megszűnnek a rosszulléteid is.

Vagy segíts anyádnak elmosogatni és kitakarítani a lakást!

2020. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Jó látom nem egyértelmű amit írtam úgy hogy sajnálom! Azt szeretném tisztázni hogy nem hisztizek! Nem azért csinálom mert hogy nem foglalkoznak velem! Egyáltalán nem ez a bajom hanem más de hogy megértsék leírom:Ez elég bonyolutt. Megpróbálom értelmesen leírni bocsi ha ugrálok. Igazából apukám születésem óta nincs velünk ami eléggé megvisel,ovis voltam mikor elkezdett érdeklődni felőle majd meg is kerestem de nyíltan lekoptatott azt mondta hogy takarodjak... Ez után megpróbáltam az ő szüleit megkeresni meg is találtam őket az elején kerestek is majd anya összeveszett apával ami nem tetszett a nagyszüleimnek és végül nem kerestek... Ha ez nem lenne elég egyszer csak felbukkant anyukám apukája azt se tudtam ki az, az elején ismerősnek állították be majd elmondták hogy ő a nagypapám... Csak hogy az is kiderült szép lassan hogy iszik elég nagy mértékben... Anyukám mikor ovis voltam megpróbált öngyilkos lenni,ott feküdt a földön mindenhol gyógyszer volt azt hittem hogy azért van ott annyi gyógyszer mert hogy a fájdalmait próbálta mérsékelni....szőrnyű volt. nagymamám is megpróbálta csak ő annyit ivott hogy rosszul lett és elájult csak mivel kicsi voltam nyitva volt a szobám ajtaja és szinte beesett a szobámba így mindent láttam.... Még mindig előttem van sokszor lejátszodnak ezek bennem... Milett volna ha.... sokszor álmodok ezzel... Eddig bírtam sose szóltam róla senkinek,sose mondtam hogy nem vagyok jól,nem sírtam ha valaki volt melletem. De mostmár csak egész nap sírok és el is szóltam magam... Annyira bánom hogy elszoltam magam most két tanár is "segíteni akar" az egyik rendes de a másik nem érti meg ha szól anyának nagyon megfogom szívni.... Mivel nem vagyok jól, egyre szarabbul vagyok sok mindent hallogatok vagy épp csak nem tudom megcsinálni mivel nem megy, képtelen vagyok rá... Ezért anya nagyon mérges volt hogy annyira eldurvult a helyzet hogy megvert... Már nagyon félek mikor fog újra megverni... Valaki névtelenül bejelentést tett hogy nem vagyok jól (nem érzem jól itthon magam.) Ezért a gyermek védelmisek kijöttek csak hogy azért is én voltam a hibás...hiába mondtam anyának hogy nem vagyok jól (hogy fáj a fejem a hasam) csak annyit mondott az elején majd jobb lesz... Majd mikor újra mondtam azt mondott hogy vegyek be gyógyszert, mondtam hogy nem hat erre kiment. De azt nem is tudja hogy hányingerem van, ha eszek kihányom... Aludni se tudok már,szédülök,van mikor nem kapok levegőt,néha görcsöl a hasam de van hogy olyan mintha kést szúrnának belém. Nagyon fáj! Képtelen vagyok elviselni... Most is csak sírok annyi mindent kéne csinálni de nem megy.... Hiába próbálom nem megy. Megbántam hogy megvágtam magam de egyszerűen késztetést érzek, de félek ha meglátja valaki mi lesz. Nem tudom miért gondolkodtat ez mert tudom hogy nem jó. Egyszerűen csak meg akarok halni már semmi nem érdekel egész nap csak szídnak,fenyegetnek félek! Nagyon félek! Annyi bajom van így se tudok aludni egész este csak vergődök,de nem ért meg hogy nem csak poénból nem alszok azt hiszi hogy csak a telefonomat bújom... Annyira szeretnék meghalni! Meg akarok szabadulni! Azt akarom hogy vége legyen... A tanároknak se nyíltan kimondtam! Egyszer rákérdezett az egyik én meg elszoltam magam... Hiddjétek el hogy jobban örülnék ha nem lenne ez és senki nem tudná róla... De belátom képtelen vagyok megoldani ezt a helyzetet. Tudom ami most megy az nem jó de nem tudom hogyan tudnám megoldani. Kérlek ne legyetek ilyenek így is van elég bajom legalább ezzel ne gyertek... Kérlek!
2020. máj. 17. 13:39
 17/24 anonim ***** válasza:
73%
Azt a tanárt, aki már úgyis tud róla, megkérdezhetnéd, hogy van-e iskolapszichológusotok, vagy ha nincs, tud-e ajánlani valakit, akivel beszélgethetnél. Az semmiképp nem lesz jó, ha magadba folytod ezeket a dolgokat.
2020. máj. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarsz meghalni csak most egy kicsit el vagy keseredve.

Ha kijössz ebből meglátod majd, nagyobb feneket kerítettél az egésznek, mint ami.

Ismerem az érzést, voltam hasonló helyzetben, szörnyű dolgokon mentem keresztül, mire felnőttem.

Neked is sikerülni fog, ha kell keress fel egy terapeutát, ez egyáltalán nem ciki, de nagyon jót tesz.

Tudom nehéz idegenekkel beszélgetni, sokszor úgy érezhetem erre pont nincs szükséged, pedig én úgy látom, hogy tudna neked segíteni.

Tudom, hogy nem ide tartozik, de van aki nagyon szívesen élne még,

az anyukám egyik napról a másikra súlyos állapotba került és teljesen el van keseredve, ma azt kiabálta haza fele jövet a kórházból zokogva “nem akarok meghalni”.

Ennél szomorúbb dolgot még sosem láttam életemben, pedig edzett vagyok.

Egy embert nem lehet a halálra felkészíteni, te sem tudnál rá felkészülni, ezért kérlek ne gondolkodj ilyeneken.

Csak is arra, hogy minden percet használj ki, próbáld kimenteni magad azzal, hogy elmélyülsz abban amit szeretsz.

A vagdosás kicsit sem jó, felejtsd el, egyszerűen ne gondolj rá.

Kitartást !

2020. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

*úgy érezheted (bocsi, hosszú szövegnél mindig kijavít)


Egyébként tudom, hogy most semmi sem vígasztal, de nálunk egész életemben kész családi terror volt, pszichopata nevelőapa, alkoholista apa,menthetetlen pszichésen beteg testvérek, életveszélyes balesetek túl élése, felépülés végigszenvedése, verekedés, kábítószer, alkohol, családon belüli erőszak, lopások, terrorizálás, utálkozás, brutális szegénység, irigység, lakat mindenhol a házban stb...

a barátaimnak mindig hazudnom kellett, hogy ezek ki ne derüljenek,

így már ők sincsenek mellettem,

külföldre kellett mennem takarítani suli után, hogy legyen pénzem, de apámék ingyenélők, sosem adták vissza a pénzem, az akkori párom is kihasznált, anyagilag és lelkileg is.

Sajnálom hogy nem mentem pszichológushoz akkoriban, mert sokat segített volna, neked még segíthet !

Egyet kívántam mindig az életben, hogy anyám és a testvéreim sokáig élhessenek, erre már ott tartunk, hogy anyukám is súlyos beteg.


Amikor meg akartam halni, mindig az jutott eszembe, hogy mennyire jó érzés meginni egy pohár vizet, enni egy szendvicset ha éhes vagyok, vagy csak úgy lenni itt a földön és lélegezni.

Mindannyian túlélők vagyunk hidd el !

Van aki szerencsésebb és van aki nem.

Ha van kedved beszélgethetünk, örülnék ha tudnék segíteni !

2020. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
Így leírca már teljesen más a helyzet. Tényleg nagyon gáz ami körülőtted van és megértem, hogy már nem látsz ki a problémából. Kéne neked mindenfelekeppen segitség mert túl fiatal vagy és túl ősszetört ahhoz hogy ezt egyedül megold. Viszont a segitség az pazichologus legyen és ne pazichiáter. Ne gyógyszerekkel tömjenek agyon. Nem tusom hány éves vagy de nem jöhetne szóba, hogy lekerülj kollégiumba szeptembertől? Akkor ki tudnál szakadni otthonról és egy nyugostabb környezetben helyre tudnál jönni. Annyukáddal megpróbálhatnál beszélni akár rákiabálva, hogy észre vegyen és elmondani mennyire szenvedsz. Ha nem hallgat meg akkor ez így vele nem megy tovább. El kéne költöznöd valahogy. Nincs egy rokon aki befogadna? Kívülről nézve persze szörnyű a helyzet de azért megoldható. El kéne fekejteni a szüleidet mert ők nem meltók ezzel a viselkedéssel arra hogy azok legyenek. A saját életedre kéne koncentrálni és letojni őket. Tudom könnyen neszélek mert nehéz mindenki vágyik a szülei szeretetére és fáj ha nem kapja meg. De miattuk nem magadat kéne bántani. Nincs egy barát barátnő akivel tudnál beszélni? Már az sokat segíthet. Próbálj beszélni a segítőkész tanárral és elmondani neki amit itt leírtál. Hátha meg tud nyugtatni. Meg vagy ijedve. De ebben a helyzetben sajnos teljesen normális amit érzel. Viszont attól, hogy most rossz még lehet szép jövőd. Nem kéne eldobni a lehetőséget
2020. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!