Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon stresszes vagyok az...

Nagyon stresszes vagyok az iskola miatt mit tegyek?

Figyelt kérdés
8adikos vagyok és közelednek a vizsgák és nem vagyok jó tanuló viszont nem vagyok buta se és nagyon stresszelek és a tanárok nem értenek meg és sokszor jön hogy sírjak amikor szóba jönnek a jegyek vagy az iskola vagy például amikor felelünk és gyomorgörcseim vannak és fiúlétemre sokszor jön hogy sírjak. A tanulással az a problémám hogy nehezen koncentrálok és nehezen értem meg főleg a mateket és még kevéss időm is van mivel 4ig iskolába vagyok és emellett hegedülök is mivel hegedüművész szeretnék lenni és járok magánórára csomo tantargybol de igyse nagyon értem és megöl a stressz és a gyomorgörcsök. Szerintetek mit csináljak?

2020. okt. 21. 19:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
És az legalább megy neked?
2020. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hát 9éve csinálom és több országos versenyt nyertem és lettem 2. vagy 3. szóval igen. Köszi a válaszokat viszont nem nagyon kapcsolódnak a kérdésemhez.
2020. okt. 21. 19:42
 13/28 anonim ***** válasza:
34%

#3: Szerintem az #1 nem erre gondolt. Hanem arra, hogy 100 zenei pályafutást megálmodó fiatalból talán ha 2-nek jön össze ez, hiába akarják, hiába tesznek meg mindent érte. Jó példa a volt osztálytársam. Általánosban már 4. osztálytól ő dobolt minden iskolai rendezvényen, minden idejét ennek szentelte, ilyen irányba ment tovább középiskolába is, meg zeneművészeti egyetemet is végzett utána, de mind hiába, 2 éve keres állást, egy csapatba se veszik be, mert mindig van nála jobb.

A kérdésre is válaszolva: nem kell neked kitűnőnek lenne, ahogy senki másnak sem. Hozz egy elégséges szintet, az csak megy komoly stresszelés nélkül. Menj tovább egy közepesen gyenge középiskolába, hozd le kettesre az érettségiket, aztán mehetsz dolgozni, árufeltöltőkre, pénztárosokra, szalagmunkásokra, stb. mindig van szükség. Gondolkodj el rajta, hogy megéri-e neked a plusz stresszelést a későbbi sikeresebb élet. Simán lehet hogy nem, nagyon sokan azt mondják hogy inkább güriznek 40 éven keresztül minimálbérért, mintsem hogy keményen tanuljanak 5-10 évet.

2020. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%

Nekem úgy tűnik, itt rögtön és élből visszavágva, olykor pedig kioktató stílusban tudsz felelni, - talán próbáld majd ugyanígy a vizsgákon is!

(Hátha bejön.)

Sok sikert kívánok hozzá magam is!

2020. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Jött egy pár válasz közben. #12: Akkor próbáld meg, állj rá a zenélésre. Legfeljebb nem jön össze, aztán akkor mehetsz esti iskolába munka mellett tanulni. Sokan csinálják ezt is, biztos hogy hozható így is (mondjuk ha munka nélkül is nehezen megy jelenleg, akkor ott mégnehezebb lesz).
2020. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy a legtöbb zenész, akár híresek is, rendelkeznek egy normális munkával is. Egy 1000 eurós fizetést is nehéz összehozni zenészként, kivéve, ha vannak ismerőseid. Tehetségből elég sok van, sajnos.
2020. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hát van egy álmom hogy egyszer séf leszek ugyanis 5 éve nagyon beleszerettem a főzésbe és az az álmom hogy lessz egy michelin csillagos éttermem vagy egy kicsi ügyes ilyen food truckom ahol olyan kaját főzhetek az embereknek ami engem boldoggá tesz
2020. okt. 21. 19:52
 18/28 anonim ***** válasza:

Szuper! Akkor van alternatíva a hegedű mellé, és egyik jobb, mint a másik!

De már 9 évesen beleszerettél a főzésbe???

2020. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen apukámmal sokat néztük a Food Networkot meg Paprika tévét és akkor gondoltam hogy elkezzdek én is főzni és akkor elkezdtem ilyen egyszerű receptekkel mindd pl tojásrántotta meg palacsinta meg ilyenek s most már olyan szinten vagyok hogy kis gyakorlással akármit elkészítek meg ilyen péksüteményeket is kezdtem csinálni és elkezdtem a saját késekeimet fenni meg ilyenek.
2020. okt. 21. 20:05
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat viszont a kérdésemre még nem kaptam rendes válaszokat.
2020. okt. 21. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!