Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon stresszes vagyok az...

Nagyon stresszes vagyok az iskola miatt mit tegyek?

Figyelt kérdés
8adikos vagyok és közelednek a vizsgák és nem vagyok jó tanuló viszont nem vagyok buta se és nagyon stresszelek és a tanárok nem értenek meg és sokszor jön hogy sírjak amikor szóba jönnek a jegyek vagy az iskola vagy például amikor felelünk és gyomorgörcseim vannak és fiúlétemre sokszor jön hogy sírjak. A tanulással az a problémám hogy nehezen koncentrálok és nehezen értem meg főleg a mateket és még kevéss időm is van mivel 4ig iskolába vagyok és emellett hegedülök is mivel hegedüművész szeretnék lenni és járok magánórára csomo tantargybol de igyse nagyon értem és megöl a stressz és a gyomorgörcsök. Szerintetek mit csináljak?

2020. okt. 21. 19:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Kérdésedre a választ megadta az első
2020. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért írtam azt a kommentet, mivel a (közel)jövőben sokkal nagyobb stresszhatások fognak érni. Ezt én sem hittem el még a Te korodban, de hidd el, ha most nem tudod feldolgozni ezeket, akkor keresd fel az iskola pszichológusát, aki jó tanácsokat tud majd neked adni.
2020. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én is elég izgulós vagyok. Viszont én jól tanulok és valamiért már akkor rosszul érzem magam ha 4, est kapok fontosabb tantárgyakból. Nekem néha az szokott segíteni, hogy amikor érzem hogy na most egy kicsit nyugi, mert ettől csak rosszabbul fog sikerülni.... 5mp ig beszívom a levegőt. 5 mp.-ig benntartóm a levegőt, és 5mp azt kifújom a levegőt. És ezt 3-4 szer ha megcsinálom egymás után, akkor nyugodtan leszek. És.emellett ( ne ilyenkor, hanem előtte, mert ha utána vagy közben gondolsz erre akkor csak eszedbe jut az egész és megint ideges leszel) gondolj arra hogy ezzel nem segítesz magadon. Meg kel nyugodnod, mert ha nem nyugodsz le rosszabbul fog sikerülni a doga. És ezután kezd ezt a légzésgyakorlatot. Kitartást. Amúgy sok iskolában magyarországon is van hasonló , de az csak magyar, matek, és ez nem sima vizsga hanem felvételi.
2020. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Elmultal 16 és még csak 8.-os vagy?
2020. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#24: Mondta, hogy nem igazán megy neki az iskola, nem? :D
2020. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem ugy ertettem ember
2020. okt. 24. 17:38
 27/28 anonim ***** válasza:
Akkor hogy? Hányban születtél?
2020. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%
5 év múlva rá fogsz jönni mennyire nem volt értelme aggódni. Ha hegedűmüvész akarsz lenni pedig nagy előnyben vagy a társaiddal szemben akik talán 30 éves korukban sem fogják tudni mivel akarnak foglakozni. Foglalkozz a zenével és nézz utána milyen tárgyak kellenek hogy majd felvegyenek az ehhez kellő suliba. Azokkal foglakozz a tőbbivel csak annyira hogy ne bukj meg. Nincs jelentősége.
2020. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!