Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Beszédzavar" alakulhat ki...

"Beszédzavar" alakulhat ki toxikus szülő miatt?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy a beszédzavar-e ennek a jelenségnek a neve, de a testvérem már 25 éves, és úgy beszél idegenekkel mindig, mintha minden szavát megkérdőjelezné és bizonytalan lenne még a nyilvánvalóban is. Kis szünetek vannak a szavai után, sokat ööö-zik, nem nagyon nyitja ki a száját úgyhogy "dörmög", és nem ide tartozik de szinte semmi szemkontaktus nincs, és a fejét is mindig lógatja, ahelyett hogy kihúzná magát.


Beszéltem édesanyánkkal erről, ő azt mondta valószínű ez amiatt van, mert apánk mindent kritizált amit csináltunk, üvöltött velünk ha valamit elhibáztunk, és mindig mi voltunk az ostobák.

Régen, és még talán jelenleg szintén, én is nehezen beszéltem emberekhez, ha hirtelen kell választ adni általában én is makogok, de azért össze tudom szedni magam annyira hogy értelmes, rendes tempójú mondatokat rakjak össze, persze nem vagyunk egyformák..

Szóval szerintetek ez apánk miatt alakulhatott ki? Nem bűnbakot keresek, csak érdekel, bár ez segíthet esetleg megoldást is találni a problémára.


2020. okt. 25. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Lehetséges 🙆

De nem tudom

2020. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Az írásodon egyáltalán nem hallani
2020. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
12%
Van az írással vagy olvasással problémái?
2020. okt. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűleg igen. A folyamatos kritizálás és üvöltés is lelki bántalmazás.
2020. okt. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen alakulhat ki. Volt egy gyerekísérlet ahol fogtak 2 csoportot és mindegyikbe volt 5 dadogó gyerek. Az egyik csoportal kedvesek voltak és a dadogó gyerekek is elhagyták a dadogást. A másik csoportal mert rosszul bántak és a hibájikat emelték ki, ennél a csoportnál egyre több gyerek lett beszédhibás.
2020. okt. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Simán lehet.

Engem anno az oviban az óvónőm akart a bal kezemről a jobbra szoktatni erőszakkal és ez akkora trauma volt nekem, hogy elkezdtem dadogni és zavartan viselkedtem. A mai napig nem emlékszem már azokra és az azelőtti időkre. Jártam logopédushoz is és sokáig még a boltban is alig mertem én fizetni vagy csak egy telefonhívást megejteni, ha rendeltem valami kaját, aztán átvenni is...

Ma már sokkal jobb a helyzet, de ritkán még mindig kiütközik ez a dolog.

2020. okt. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon is lehetséges, gyerekkorban a biztonság megélése fontos, meg az, hogy a gyerek érezze: tud jó dolgokat tenni, egészséges önbizalom, önértékelés alakuljon ki. Ha ez nincs akkor alakulhatnak ki ilyenek. Gondolom - ha nem is tudatosan - attól tart, hogy idegenek negatívan kritizálják, leértékelik, stb.
2020. okt. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Nem bűnbakot keresek, csak érdekel, bár ez segíthet esetleg megoldást is találni a problémára."

Pszichológus, logopédus tud segíteni megoldást találni. Valószínűleg apatok miatt van nagyrészt, de ha 100% biztosan tudnád ezt, akkor is ugyanaz lenne a teendo: pszichológushoz fordulni.

2020. okt. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%
A gyk-n minden a "toxikus" szülők hatása.
2020. okt. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem testvérem 7eves korában kezdett el dadogni (szar anya). 15evesen elköltözött otthonról. 30eves korára sikerült eljutni pszichológussal oda, hogy már nem dadog.
2020. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!