Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Beszédzavar" alakulhat ki...

"Beszédzavar" alakulhat ki toxikus szülő miatt?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy a beszédzavar-e ennek a jelenségnek a neve, de a testvérem már 25 éves, és úgy beszél idegenekkel mindig, mintha minden szavát megkérdőjelezné és bizonytalan lenne még a nyilvánvalóban is. Kis szünetek vannak a szavai után, sokat ööö-zik, nem nagyon nyitja ki a száját úgyhogy "dörmög", és nem ide tartozik de szinte semmi szemkontaktus nincs, és a fejét is mindig lógatja, ahelyett hogy kihúzná magát.


Beszéltem édesanyánkkal erről, ő azt mondta valószínű ez amiatt van, mert apánk mindent kritizált amit csináltunk, üvöltött velünk ha valamit elhibáztunk, és mindig mi voltunk az ostobák.

Régen, és még talán jelenleg szintén, én is nehezen beszéltem emberekhez, ha hirtelen kell választ adni általában én is makogok, de azért össze tudom szedni magam annyira hogy értelmes, rendes tempójú mondatokat rakjak össze, persze nem vagyunk egyformák..

Szóval szerintetek ez apánk miatt alakulhatott ki? Nem bűnbakot keresek, csak érdekel, bár ez segíthet esetleg megoldást is találni a problémára.


2020. okt. 25. 00:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"30eves korára sikerült eljutni pszichológussal oda, hogy"

Hány éves korától járt pszichológushoz?

2020. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11: 23evesen kezdett el járni, de voltak benne kihagyasok, sokszor fél évesek is. A 4.pszichologus vált be neki, ő érte el nála 3ev alatt azt, hogy már "rohamokban" sem jött rá a dadogas.
2020. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!