Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire ajánlott...

Szerintetek mennyire ajánlott felvállalni vagy titkolni a bipoláris zavart?

Figyelt kérdés

Nekem az orvosom azt mondta ez nem tartozik senkire ,mert az emberek 90%-a az enyhèbb esetekről is elsőre azt feltèlezi,hogy súlyos.Olyan dolgokat feltèteleznek pl.,hogy az illető aggresszív, ami nem minden esetben valós.

A doki szerint a munkahelyen elèg, ha a főnök tudja,meg a párom,de ha ismerkednèk valakivel nem tanácsos azzal indítani.A házi orvosnak is elèg a gyr.javaslatot odaadni.Ugyanezt mondta az enyhèbb autizmusra is(emberek 90%-a azt gondolja egyből hű,de nagy valami)



2020. dec. 31. 21:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen igazam, de ha a főnök tudja/tudni fogja, akkor előbb-utóbb mindenki.
2020. dec. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván függ hogy milyen pozícióban kívánsz elhelyezkedni, milyen szektorban, mekkora felelősséget igénylő munkát végzel, mennyire befolyásol ez a mindennapokban stb

De hogy őszinte legyek én nem vállalnám föl a főnök előtt. Nem tartom egy szégyenletes dolognak, de a dokidnak abban igaza van hogy az emberek jó része előítéletes és rosszat feltételez.


Ismerkedésnél tényleg ne ezzel indíts, de ha te is úgy érzed hogy kezd komolyra fordulni a dolog, ne titkold tovább.


Legjobb, legközelibb, legmegbízhatóbb barátoknak, családtagoknak én elmondanám.

2020. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a dokidnak. Én még a munkahelyen sem mertem elmondani. Pár barátomnak elmondtam,amikor megkaptam a diagnózisom, mindannyian megszakították velem a kapcsolatot. Megtudták és megijedtek tőlem,pedig én nem változtam meg csak kaptam egy diagnózist és hopp más lettem a szemükbe.
2020. dec. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Olyan nagyon nem is lehet titkolni,mert minden benne van a számítógèpben.
2020. dec. 31. 22:00
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Rólam csak a szűk családi köröm tudja és pár barátom. Nekem annyira nem durva, hogy gyógyszert kelljen rá szednem, legalábbis eddig sikerült pszichoterápiával szinten tartani. Nem érzem úgy, hogy az embereknek ezt tudniuk kellene rólam. Ha már pszichológushoz jár valaki arra is úgy néznek mintha ufó lenne. Egyből elkönyvelnek, hogy bolond az ember és kész. Pont elég küszködni ezzel a betegséggel. Inkább nem tetézem a helyzetet azzal, hogy megkapom az elmebeteg címkét.
2020. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
3 as akkor nem is voltak a barátaid ha elég egy diagnózis miközben emberként ugyanaz voltál.totál butaság.kapsz egy papirt és akkor ennyi?milyen felszines ez már.előtte emberileg jó voltál de most már nem?pedig ugyanaz van.
2020. dec. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha pèldául valaki hordoz pszihopata szemèlyisègjegyeket,az sem hangoztatja,mert nem lesz mindegyikből bűnöző.

Bipolárisokból sem lesz mindig csecsemőgyilkos,ès fordítva is igaz.

2020. dec. 31. 22:36
 8/24 A kérdező kommentje:
Hát igen 6-os igazad van.Az is elèg èrdekesen nèzne ki,ha cukorbetegsèg miatt levágnák az egyik lábam vagy rák miatt az egyik mellem,ès a fèrnem másnap beadná a válópert.
2020. dec. 31. 22:42
 9/24 A kérdező kommentje:

Lènyegèben úgy èrzem,hogy ez a diagnózis egy támadási felület,ès az egyèn ellen szeretik használni.

Boldog új èvet!

2021. jan. 1. 11:22
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem jelent sokat, hogy bent van a számítógépben, mert lehet kérvényezni, vagy beállítani, hogy egy orvos is csak különleges engedéllyel tudja megnézni az ambuláns lapjaidat.

Nálam a környezetem jelentős része tudja a dolgot, ha újonnan barátkozom akkor nem hangoztatom, most munkahelyen sem tudják. Egy párkapcsolatban egy idő után amikor kialakul a bizalom elő fogom hozni.. ha új a diagnózisod vagy van kedved beszélgetni a dologról írj nyugodtan. Sajnos én már több mint 4 éve benne vagyok ..

2021. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!