Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom előtt sem tudom magam...

Párom előtt sem tudom magam felvállalni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Konkrét példák: nem tudok előtte videójátékozni, de az is zavar, hogy hallhatja a játékaimat. Max halkan játszok ha a másik szobában van. Nem merem megmutatni neki a zenéimet. Vagyis nem vagyok képes arra mint általában a normális emberek, hogy csakúgy berakjak valamit, mint aki tényleg otthon érzi magát. Nem merek táncolni ha itthon van. Nem merek kézműves dolgokba se belefogni, mert itthon van. Nem mintha filmezgetni, animézni akarnék, de azokat se merném ha egyszer kedvem támadna hozzájuk. Jól gondoljátok, ez az egész megnyomorít engem lelkileg, és pokoli végignézni, hogy az életem mellett megyek el minden egyes nap... Egyesével sikerült egy-két játékot megmutatni neki, de sosem érzem magam közelebb az igazi felszabaduláshoz.

Meglepetés a végére: A kapcsolatunk egyébként 9 éve tart.



2021. jan. 24. 23:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
7-es. A zenéket néha megosztom kollégáimmal a munka közben, de csak azokat merem amiket nem érzek cikinek, vagyis nemigazán réteg stílusúak amik pedig nekem valóak. Játékokat azokkal merném, akikről tudom, hogy játszanak retro félékkel és kicsit nyitottabbak :) de nem volt még nagyon alkalmam másokat a világomba invitálni, szóval nem vagyok biztos benne, hogy mennyire lennék haverokkal gátlásos game-ek terén.
2021. jan. 24. 23:42
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a ketten jobban járatok, ha elválnának az útjaitok.
2021. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
3-as. Csak beszélni szoktunk róla, de mit is tehetne ő igazából? Próbálkozott viszont úgy, hogy elkezdett érdeklődni szóban a dolgaimról, hogy "ez milyen játék? Miről szól?" Ilyesmi. Persze mondta ő is a pszichodokit.
2021. jan. 24. 23:46
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Volt egy zárkózott elettarsam, meg pár éve, de nekem megnyílt. Empatikus vagyok, laza, nem félt, hogy korberohogom, sose kellett attól félnie, hogy mit szólok, bármi is legyen az. Nem is értem az egész kapcsolatot. Ennyi gatlassal kilenc éve... A barátaiddal is így vagy? Mindenkivel? Vagy csak a pároddal?
2021. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Most ez azoknak szól, akik a páromat vélik hibásnak. Érdekekes felvetés, de egyenlőre nem hinném, hogy erről volna szó. A konkrét példákon túl nem volt olyan az utána jövő idökben amik, legalábbis a tudatszint felett, mélyítették volna a korlátoltságomat. Más szóval, nem voltak azóta olyan megjegyzései, amik tovább fokozzák volna ezt. Nem szokott nekem korlátokat felállítani. Hagyja, hogy csináljam amit szeretnék, csak nem tudom kihasználni az időmet, mert zavar a jelenléte a házban. Pedig már nem mond semmit sem ami sértene. Valamennyire ez is zavar, hogy ittasan mutattam neki általam kedvelt zenét vagy játékot, és nem mondott rájuk semmit. Nem tudom miket gondolhat, és ez zavar. Tudom, mit számít mit gondolnak rólam? Sajnos ez nem ilyen egyszerű.
2021. jan. 24. 23:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
zavar a jelenléte a házban, de nem tehet semmiről, igaz?
2021. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

3-as. Barátokkal csak részben, ami tudom, hogy közös bennünk, azt nem szégyellem előttük.


16-os. Lényegében igen, még ha furcsán is hangzik. Bekapcsol bennem a ,,még meglátnak!!" para, ha csinálom amit szeretnék.

2021. jan. 25. 00:06
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
gyerekkorodban szigorúak voltak veled?
2021. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom az ismeretlen helyzetek felderítéséből jön. Takargatnod, titokban csinálni a dolgaidat könnyebb, mert kevesebb a potenciális konfliktus és a környezeted is ezt támogatja, mert nem akar tudni az igazi énedről.

"Tudom, hogy rossz ez az ember, de inkább ne lássam!" - Ez egy tűzszünet közted és a környezeted között: te elfogadod, hogy csak néha basznak le, ők meg elfogadják, hogy titokban csinálod a dolgokat. Máskülönben, már rég elhagyott volna a csajod.

Abszolút azt javaslom, hogy feszegesd a határaidat. Vállald fel magad, legalább a magánéletedben, ember! Otthon vagy, a tiéd is a ház, nem csak azért élsz, hogy kielégítsd mások igényeit a látszatkeltéseddel.

Amúgy minek vagy olyannal, aki még annyira sem tisztel, hogy ne szarozza le a hobbijaidat? Ki a faszt érdekel, hogy te kockulsz? Talán nem lehet vele villogni másoknak? Azzal sem, hogy elnyomod a párod.

2021. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
18-as. Annyira nem, de anyukám és nővérem nagy hatással voltak erre a helyzetre. Amikor már többször leszólták az érdeklődési köreimet, akkor elkezdtem kiskoromban ,,bújkálva" élni az életemet otthon (fülhallgató, tévéelkapcsolás, konzol kikapcsolás)
2021. jan. 26. 06:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!