Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párom előtt sem tudom magam...

Párom előtt sem tudom magam felvállalni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Konkrét példák: nem tudok előtte videójátékozni, de az is zavar, hogy hallhatja a játékaimat. Max halkan játszok ha a másik szobában van. Nem merem megmutatni neki a zenéimet. Vagyis nem vagyok képes arra mint általában a normális emberek, hogy csakúgy berakjak valamit, mint aki tényleg otthon érzi magát. Nem merek táncolni ha itthon van. Nem merek kézműves dolgokba se belefogni, mert itthon van. Nem mintha filmezgetni, animézni akarnék, de azokat se merném ha egyszer kedvem támadna hozzájuk. Jól gondoljátok, ez az egész megnyomorít engem lelkileg, és pokoli végignézni, hogy az életem mellett megyek el minden egyes nap... Egyesével sikerült egy-két játékot megmutatni neki, de sosem érzem magam közelebb az igazi felszabaduláshoz.

Meglepetés a végére: A kapcsolatunk egyébként 9 éve tart.



2021. jan. 24. 23:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Egyfajta szado-mazo kapcsolat (lelki értelemben), amikor saját vágyait szégyelli az ember kiteregetni mások előtt. A dolog nem feltétlenül "egészségtelen", mivel az embernek van egy személyes (védő) szférája, amibe nem enged be másokat, még a szeretteit sem, mert bizonyos dolgok valóban nem tartoznak más személyre, különösen akkor nem, ha az a másik számára esetleg helytelen vagy megbotránkoztató stb. lenne. Bizonyos konfliktus kerülésnek is felfogható.
2021. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!