Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek be menjek 2 hétre...

Szerintetek be menjek 2 hétre a pszichiátriára? Ha igen, mit fognak tenni velem? (saját tapasztalatokat is írhattok)

Figyelt kérdés

Mindenki akivel eddig beszéltem azt mondták, hogy mindenképp menjek, de az anyukám mégis nagyon ellenzi ezt az egészet és szerinte hülye aki azt mondja, hogy oda be kéne feküdnöm 2 hétre.


Mindenféle szörnyűségeket mondtott arról, hogy milyen is egy pszichiátria pl. hogy nincs ajtó a wc-n vagy hogy tele van őrűltekkel és drogosokkal, meg hogy belém fognak egy csomó gyógyszert nyomni...( ez tuladonképpen mennyire igaz?)


Az a helyzet, hogy holnapra sürgősen el kéne döntenem hogy menjek vagy sem, szóval ti mit gondoltok menjek vagy sem??



2021. jan. 31. 18:44
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így felmerült és úgy érzed, hogy kéne, szerintem menj. Amúgy én is most fogok először bemenni.
2021. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
9-es: jó 😀
2021. jan. 31. 19:00
 13/35 anonim ***** válasza:
65%
Jaj, cica túlpörgeted magad a sztorin... Légy laza, és oldódj fel :-P 😀
2021. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Vyla ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok mindentől függ, H mi miatt kerülsz be, milyen osztàlyra (nyílt v zàrt)...én tudok mesélni voltam màr bent..
2021. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

13-as: jaj.. XD most meg nevettettél XD


11-es: sok sikert és rendben akkor holnap be megyek :) remélem hogy nem lesz olyan szörnyű.

2021. jan. 31. 19:06
 16/35 A kérdező kommentje:
14-es: nyíltra fogok menni (gyermekpszichiátriára). Egyébként ha már mondtad, mesélnél kicsit róla hogy milyen ott lenni..? Végülis 2 hétig ott kell majd lennem és nem mindegy hogy milyenek a körűlmények..
2021. jan. 31. 19:26
 17/35 anonim ***** válasza:
90%

Én 10-12 évesen (nem emlékszem pontosan) egy hétig voltam bent a pszichiátrián. Igazából nem sok mindent csináltam, feküdtem az ágyban és olvastam, a többi gyerekkel nem kommunikáltam, az ápolókkal se nagyon. Az orvos és a pszichiáter kérdéseire válaszoltam, de csak tőmondatokban. A gyógyszerek valamelyikére allergiás lettem, úgyhogy azokat nem kellett végül beszednem. Amúgy nem volt rossz, rengeteget aludtam és olvastam, elvoltam magamban, viszont nem nagyon segített az az egy hét.


1-2 évvel később Budapesten a Bethesdában feküdtem, azt hiszem az is pszichiátria volt, de nem vagyok benne teljesen biztos. Az sokkal jobb volt. Nem pizsamában voltunk egész nap, hanem normál ruhában, a szobák nem olyanok voltak, mint a kórházakban, hanem úgy néztek ki, mint egy gyerekszoba. Voltak csoportos foglalkozások, amik nekem nagyon jót tettek. A kórházon kívül is jártunk, elmentünk a Csodák Palotájába, egy múzeumba és egy játszótérre is, de mindenkin volt egy karszalag, mint a filmekben. Két hetet voltam bent, haza se akartam menni. Amúgy a fürdőszobákon volt ajtó, csak nem volt kulcsra zárható, de a zuhanyzóban volt függöny is, hogy ne nyissanak ránk véletlenül, a WC meg úgy volt kialakítva, hogy arra se lehessen rálátni az ajtóból.

2021. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj mi a helyzet!:)
2021. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
51%

COVID válság van nehogy bemenj elkaphatod a koronavirust.


Amúgy is mit csinálnál te ott? Gyermekpszichiátria van róla tapasztalatom sajnos vadaskertről. És nem jó.


10 éves voltam hiperaktiv és figyelemzavaros állítólag szedettek velem ritalint de felment a vérnyomásom és abba hagytam. Helyette megtanultam tanulni, figyelni és most felnőttként enyhe antidepresszánst szedek és az elég.


Ott egy csomó hiperaktív össze vissza beszélő ugráló dühöngő fiatal sráéc meg lány van. Sőt még mániás is volt meg gyerekkori skizofrén.


Volt egy lány minden nap aludt nővér rengeteg nyugtatót kapott amitől le lett szedálódva és folyt a nyála.


Rendezett amúgy a hely, épület akkor még az volt most nem tudom milyen lehet. Az orvosok jól felkészltek meg a pisológusok is de nekem nem tett jót mert én egészséges voltam és semmi szükségem nem volt. Egy hétre be utaltak és zokogva sírva ordítottam anyűméknak nem akarok menni. Tíz évesen óriási sokk volt hogy begyógyszereztek.

2021. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy kell, akkor szerintem menj be, ártani nem fog.

Sok sikert, és mielőbbi gyógyulást :)

2021. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!