Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől változhatna meg a...

Mitől változhatna meg a gondolkodásom, ha már csak a halált látom mint lehetséges megmentőmet? (drog)

Figyelt kérdés

A hosszú éveken át tartó leszokási kísérleteim mind kudarcba fulladtak. Sajnos intravénás drogfüggő vagyok, és így kb max 4-5 évem lehet vissza. Az utóbbi napokban teljesen össze omlott az életem. Tegnap már épp úton voltam hogy befejezzem a kilátástan harcom ezzel az egésszel, de a végén mégis haboztam, és tudtam beszélni valakivel aki megállított. (De megint csak egy hajszálon múlt.)

Az az igazság hogy én nem győzhetek ez ellen a függőség ellen. Egyszerűen nem vagyunk egy súly csoportban. Ezek a belső szokások, döntések, hajlamok sokkal erősebbek nálam. Így viszont hogy (így látom) soha nem győzhetek, már belül feladtam a harcot. Egyszerűen nincs se önbizalmam, se akaraterőm, se kitartásom ahhoz - hogy egyáltalán újra tudnák abban hinni hogy én valaha is le tudnék állni a drogozással. Így viszont egy szenvedés az életem. Ráadásul mindenkinek szenvedést okozok akivel csak kapcsolatban vagyok.

Azt a döntést hoztam meg, hogy megpróbálok még egyszer újra végleg elbújni a világ elől (és egyéni gyakorlatokat végzek) hátha valami csoda folytán tiszta tudnák tartósan maradni. (Ebben azonban belül már nem hiszek.)

Sajnos csak azt tudom elképzelni hogy a függőségem végett előbb-utóbb meghalok. Emiatt egyre többször gondolkodok különböző módokon hogy hogyan tudnék véget vetni az életemnek, és néha mikor össze dől körülöttem a világ meg is próbálok ezt-azt.

Viszont nem szeretném még feladni sem. Belül abban reménykedem hogy valami csoda folytán még lehetne másféle életem is.

Nem tudom hogy fordíthatnám át a jelenleg negatív gondolkodásom egy pozitívba? Ehhez minden tanácsot örömmel fogadnák.



2021. máj. 3. 18:33
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

# 20

Igazából a DMT-t már használtam yopo mag formájában. Nagyobb dózisú LSD-től is volt már megvilágosodásszerű élményem. Viszont ilyesmit most nem mernék bevenni, mert könnyen az is lehet hogy pl kiugornák az ablakon. (Főleg ha rálátnák rendesen a saját teljes személyiségemre.)

Igazából sokmindenben valószínű hogy becsapom önmagam.

Valóban hiányzik belőlem az akaraterő, és az önbizalom - de ezeket valahogy én nyomtam el magamban (mert talán akkoriban valahogy szenvedést okoztak).

Az is lehet hogy nem akarom eléggé - mivel minden követ valóban nem mozgatok meg. (De talán ezekben nem is hiszek igazán.)

A lényeg hogy soha nem tudok eljutni olyan helyekre ahol ayát vagy ibogaint adnának - mert most függő vagyok (ha annyi pénzem lenne egyből mást vennék). Ez így a 22-es csapdája.

Számomra egyetlen lehetőség van... Tovább folytatom a meditációs gyakorlást!

Hátha elérek egy olyan pontra ahol valami megváltozik - vagy akár a megvilágosodást - és akkor egyből minden meg van oldva.

Ha nem érek el semmit, akkor is eljön az időm (hamarosan) mert ez a fizikai test sokáig már nem bírja ezt, amit művelek vele. Ha ez lesz akkor csak reménykedhetek hogy nincs reinkarnáció, mert ha van - akkor ez az állapot nagyon nagyon sokáig még fenn fog maradni. Ha meg nem lesz semmi, és egyből a nirvána vár - akkor megmenekültem.

A lényeg hogy ne bánjam meg a végén az utat amit bejártam...

2021. máj. 4. 18:04
 22/34 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés meditáció is elég volt hozzá, hogy belássam azt, hogy nem mindig azt mondom ki - amit igazából szeretnék.

Néha azt mondom meg akarok halni (sőt néha el is indulok hogy ezt véghez vigyem) de mikor oda érek - mégis életben akarok maradni.

Néha azt mondom le akarok állni a drogozással (sőt néha el is kezdem) de végül is igazán nem akarom.

Most mondhatnám hogy nehéz ez az élet. Számtalan kifogást tudnék felhozni - hogy miért. Talán mégis azért - mert a valódi élet kudarcokkal jár. Sorozatos bukásokkal amikből fel kellene állni, és az út előre kiszámíthatatlan - ki tudja hová vezet?

A mélyen bennem levő akaratvektor iránya tehát nem a leszokás felé mutat. Igazából csak húzom az időt. Még akkor is ha épp tiszta időszakaimban vagyok. Nem hiszek önmagamban - vagy abban hogy könnyen elérhetnék bármit ezen a világon. Inkább csak húzom az időt.., és valahol reménykedem benne hogy egyszer csak véget ér az egész..

De ezek valójában az én döntéseim. Az én hibám az egész. Nem a világ volt a hibás - hanem valójában én önmagam. Aki úgy döntött hogy nem csinál semmit... Fél a kudarcoktól - ezért neki sem indul - ami így eleve egy biztos kudarc.

Talán kicsit még jobban magamba nézek. Hátha találok ott mást is.


Viszont a kérdésemnek ezek után nincs értelme.

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, és sajnálom ha valakinek az idejét raboltam. (Úgy tűnik hogy mikor kiírtam a kérdést nem láttam elég tisztán önmagam.)

2021. máj. 5. 15:27
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Első körben motivációt, életcélt kell találnod ami átsegít a holtpontokon. Ha nincs hajtóerő, egy távoli vízió amiért meg akarsz változni szinte lehetetlen leszokni. A múlton felesleges rágódni mert azon nem tudsz változtatni és csak visszahúz. És ha ez megnyugtat, minden embernek megvan a keresztje(akár több) amit le kell döntenie élete során. Van akinek jóval durvább a helyzete mint neked és mégis talpra tud állni. Menekülhetsz az élet elöl vagy farkasszemet nézel vele. Ez a döntés szabadsága...
2021. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem lenne illegális, akkor ezt ajánlanám az elhangzottak alapján. De sajnos az.

2021. máj. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%

Komlón voltál már?

Úgy gondolom, férfi lehetsz. A férfiaknak nagyon fontosak a szabályok, a hierarchia, a szervezettség, Komlón ezek megvannak. A semmiből kell felküzdened magad ahhoz, hogy jogokkal rendelkező, teljes értékű tag legyél. Minden perced elfoglalják. Ha nem követed a szabályokat, repülsz. Én úgy tudom, nagyon jó hely.

2021. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

23

Sajnos nem jut eszembe semmi életcél amiben hinnék. Régebben akartam párkapcsolatot, saját egzisztenciát - de mára ezek elérhetetlennek tűnnek. Nem találtam egyenlőre semmi életcélt magamnak, talán mert eddig sosem voltak céljaim.


24

Már kipróbáltam volna ha hozzá tudtam volna jutni.


25

Nem voltam. Még csak 1-et próbáltam Noszlop-on de nekem ennyi elég is volt. Sajnos nagyon magamnak való vagyok, és nem bírom ha nem tudok egyedül lenni. Így minden csoport elől menekülök.



Az életben talán felelősséget kellene vállalni pl első körben önmagamért. Viszont én ezt valamiért nem akarom megtenni.


Mondok egy példát. Van mondjuk egy hajléktalan akinek felajánlanák hogy menjen el 3 műszakba dolgozni. Nem mindenki menne bele. (Talán én sem.) Pedig azzal hogy semmi felelősséget nem vállalunk - elvesztjük a szabadságunk ebben az anyagi világban. Mégis a másik út nehéz. Nehéz kiállni önmagamért, és felelősséget vállalni a tetteimért!

Egyszerűen most ez a könnyebbik út... Azt látom hogy így sehová sem vezet az életem, és valószínűleg sok szenvedés vár rám a továbbiakban - de mégsem akarom a nehezebb utat. Egyszerűen húzom tovább az időt, és reménykedem hogy valami csoda folytán egyszer megmenekülök. Talán valaki megment.

Az is lehet csak még több szenvedés kell, hogy igazán meg akarjak változni. Viszont az erős egóm gátol ebben, és magam ellen harcolok. Azt érzem bármit kibírok inkább, csak ne kelljen ezt az egészet komolyan vennem.


Teljesen viszont nem adom fel. Azóta is sikerült tisztának maradnom, és tovább folytatom a belső kutatást. Ha sikerülne meglátom miért is vagyok ilyen - talán rájönnék mi az ami miatt változtatni tudnák az élet szemléletemen.


Köszönöm a válaszokat :)

2021. máj. 6. 08:56
 27/34 anonim ***** válasza:

Hoztam neked cikket meg videókat.

[link] - Beszélgetés Moreno Sindyvel, Bajzáth Sándorral és Lőrincz Sándorral

https://www.youtube.com/watch?v=U4mYGf8jh64 - Dizájneren

https://www.youtube.com/watch?v=S1F7_xeFRf4 - Felépülünk

https://www.youtube.com/watch?v=9fwLPRMLMWk - Kubiszyn Viktor és Bajzáth Sándor

2021. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

27

A cikk elég érdekes. Tényleg lehet ott valami Komlón ami hatásos :)

A dizájnerent már régen láttam, sőt Gerivel együtt lőttük magunkat mielőtt lecsukták.

A felépülünk is jó film. Már régebben láttam és eléggé tetszett.

Az utcsó viszont nagyon jó. (Ezt még nem láttam.) Köszönöm.

2021. máj. 6. 12:36
 29/34 anonim ***** válasza:
Szívesen! Örülök, hogy tetszik!
2021. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Figyelj, lehet hogy hülyeség amit mondok de pl a Krishnasokhoz be lehet költözni, kapsz ételt, szállást is, sok olyan ember van ott is aki megjarta a poklot. Lehet tudnak segíteni, kérdés hogy hiszel e ilyesmiben.
2021. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!