Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől változhatna meg a...

Mitől változhatna meg a gondolkodásom, ha már csak a halált látom mint lehetséges megmentőmet? (drog)

Figyelt kérdés

A hosszú éveken át tartó leszokási kísérleteim mind kudarcba fulladtak. Sajnos intravénás drogfüggő vagyok, és így kb max 4-5 évem lehet vissza. Az utóbbi napokban teljesen össze omlott az életem. Tegnap már épp úton voltam hogy befejezzem a kilátástan harcom ezzel az egésszel, de a végén mégis haboztam, és tudtam beszélni valakivel aki megállított. (De megint csak egy hajszálon múlt.)

Az az igazság hogy én nem győzhetek ez ellen a függőség ellen. Egyszerűen nem vagyunk egy súly csoportban. Ezek a belső szokások, döntések, hajlamok sokkal erősebbek nálam. Így viszont hogy (így látom) soha nem győzhetek, már belül feladtam a harcot. Egyszerűen nincs se önbizalmam, se akaraterőm, se kitartásom ahhoz - hogy egyáltalán újra tudnák abban hinni hogy én valaha is le tudnék állni a drogozással. Így viszont egy szenvedés az életem. Ráadásul mindenkinek szenvedést okozok akivel csak kapcsolatban vagyok.

Azt a döntést hoztam meg, hogy megpróbálok még egyszer újra végleg elbújni a világ elől (és egyéni gyakorlatokat végzek) hátha valami csoda folytán tiszta tudnák tartósan maradni. (Ebben azonban belül már nem hiszek.)

Sajnos csak azt tudom elképzelni hogy a függőségem végett előbb-utóbb meghalok. Emiatt egyre többször gondolkodok különböző módokon hogy hogyan tudnék véget vetni az életemnek, és néha mikor össze dől körülöttem a világ meg is próbálok ezt-azt.

Viszont nem szeretném még feladni sem. Belül abban reménykedem hogy valami csoda folytán még lehetne másféle életem is.

Nem tudom hogy fordíthatnám át a jelenleg negatív gondolkodásom egy pozitívba? Ehhez minden tanácsot örömmel fogadnák.



2021. máj. 3. 18:33
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

30, Annyira nem ismerem a Krishnásokat, mert én zen meditációt gyakorlok. Vagyis már nem tudom mit gyakorlok, csak a zen-hez áll talán a legközelebb. Szerintem ugyanarról beszélünk egyébként. Hiszen azt keressük amik igazából vagyunk. De az nem valami amit megtalálhatunk. Mert aki keres az nem valós.

Köszi, egyébként ez az ötlet még nem jutott eszembe ;)

Lehet jobban utána nézek, mert nagyon jó ötletnek tűnik. Engem úgysem vár semmi komoly cél ebben az anyagi világban. Jó lenne elérni a felébredést.

2021. máj. 9. 17:55
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más választásod mint egy bentlakásos elvonóba befeküdni másfél évre. Ajánlom az emberbarát alapítványt. Én is lejöttem a herkáról már lassan 15 éve. Nincs lehetetlen.
2021. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
elvono
2021. jún. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
40%
Jézus Krisztus érdekel ? Mert csak Ö tud igazán megszabadítani amíg nem túl késő
2021. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!