Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichózisos...

Mi a különbség a pszichózisos beteg és a skizofrén között?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert már 2x kerültem 2 hónapra a zárt osztályra pszichózissal, annyira durva volt. Nem voltam és nem vagyok veszélyes, senkit se bántottam, akkor se, mikor pszichózisban voltam. Együttműködő is vagyok, szedem a gyógyszereim rendesen, eljárok terápiára évek óta. Fiatal korom ellenére le is nyugdíjaztak (külföldön élek). Mégis furcsálom, hogy a diagnózisom "csupán" annyi pszichózis. Mivel nem én kérvényeztem a rokkantságit, hanem az orvosom, meg is lepődtem, mikor jött a papír, hogy lenyugdíjaztak végleg. Na, de amit még mindig nem értek és tudom az orvosomtól kellene megkérdeznem, tőle is megfogom, csak nagyon kiváncsi vagyok jelenleg is, az az, hogy mi a különbség köztem meg egy skizofrén között? Ha ez "csupán" az előszobája, akkor miért lettem levéglegesítve 100%-os egészségkárosodással? Ha viszont annyira súlyos a betegségem, akkor miért nem a skizofrénia diagnózist kaptam? Nem mintha annyira szeretném, de már vissza is estem és hónapokig is voltam a kórházban. Igaz azóta, mióta utoljára kijöttem, már évek teltek el, és mondhatni jól vagyok, a gyógyszerek sokat segítenek.


Egyébként szorgalmasan tanulok, próbálok helytállni és beilleszkedni a társadalomba.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. máj. 21. 13:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, hogy a pszichózis nem egy diagnózis, hanem egy tünet. Bárkinek lehet pszichózisa, nem kell hozzá skizofrénnek lenned.
2021. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de nekem ez van a diagnózishoz is írva, megnéztem a besorolását és valójában létezik ez. "Meghatározhatatlan pszichózis". Erre le is véglegesítettek, tehát biztos,hogy diagnózis.
2021. máj. 21. 14:15
 3/29 A kérdező kommentje:
A neten találtam ezt a "meghatározhatatlan pszichózist", nekem csak "sima" pszichózist írtak a lapomra. Nem túl kommunikatív ez számomra.
2021. máj. 21. 14:17
 4/29 A kérdező kommentje:
2 - 6 hónapig egyfolytában bárkinek lehet pszichózisa? Mert nekem ilyen sokáig tartott. "Tiszta" napom nem volt közben, folyton hallucináltam.
2021. máj. 21. 14:18
 5/29 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg úgy van, ha 6 hónapnál tovább fennáll a pszichózis, akkor az skizofrénia.
2021. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5-ös, ezt még nem is hallottam. Nekem 2 évig tartott az, hogy folyton volt valami, de a 2 év között, csak 2x2 hónapot voltam kórházban, egyhuzamban szerintem max 6-7hónapig tartott nálam, utána volt 1-2 tiszta hónapom. Örülök, hogy nem vagyok skizofrén hivatalosan, de ha levéglegesítettek, gondolom elég komolynak titutálják ezt is, ezért nem értem, hogy jön ez így össze.
2021. máj. 21. 15:01
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Erről tényleg az orvosoddal kell beszélned.
2021. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%

“Jelentős időtartam: a zavar tünetei legalább hat hónapig folyamatosan fennállnak. A tüneteknek legalább hat hónapig fenn kell állniuk (kezeléssel minimum egy hónapig) ahhoz, hogy a zavar diagnosztizálható legyen.

Ha a zavar tünetei egy hónapnál hosszabb, de hat hónapnál rövidebb ideig állnak fenn, akkor a diagnózis skizofreniform zavar.[59] Az egy hónapnál rövidebb ideig tartó pszichotikus tünetek esetén a diagnózis rövid pszichotikus zavar is lehet, és a különböző kórállapotok besorolása lehet „máshová nem sorolt pszichotikus zavar”. A skizofrénia nem diagnosztizálható akkor, ha erőteljes hangulatzavar tünetek állnak fenn (a szkizoaffektív zavar ugyanakkor diagnosztizálható), illetve ha pervazív fejlődési zavar tünetei állnak fenn, kivéve, ha feltűnő téveszmék vagy hallucinációk is megfigyelhetők, vagy a tünet általános kórállapotnak vagy vegyi anyag – például drog vagy gyógyszer – túlfogyasztásának közvetlen fiziológiai következménye.”

2021. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm, ez nagyon érdekes. Szerintem időben nekem megvolna. Sajnos az összes tünet is igaz rám, viszont én már azt is csodaként élem meg,hogy a pszichózist diagnosztizálni tudták. Ugyanis kb. meg se szólaltam a 2x2 hónap alatt, amíg kórházban voltam. A mentősök úgy vittek be, hogy elméletileg össze-vissza beszéltem és alig tudtam magamról valamit, de ez után meg nem voltam hajlandó beszélni se, annyi rémlik, hogy azt mondtam egészséges vagyok és haza akarok menni, de nem engedtek. Végig hallucináltam, de mivel nem beszéltem erről, így nem tudom ebből mennyit vettek észre. Nyilván valamennyit igen, mert nem voltam magamnál, beszélgetni nem lehetett velem. Antialkoholista voltam világ életemben, drogokról meg semmit se tudok, szóval ilyesmi nem áll fenn nálam.
2021. máj. 21. 15:30
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Most szedsz vmilyen gyógyszert? Elég összeszedettnek tűnsz az írásod alapján.
2021. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!