Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 28 évesen nem tudom elfogadni,...

28 évesen nem tudom elfogadni, hogy krónikus betegségeim vannak és valószínűleg többféle gyógyszert is kell szednem. Bármilyen segítség jól jöhet, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne pár szóban válaszoljatok, hogy 'ez nem normális, pszichológushoz menj'. Egyfelől tudom, hogy nem normális, másfelől pszichológushoz más miatt is szeretnék majd menni.


A betegségeim:

- reflux, kb 12 éves koromban emlékszem az első tünetekre,

- valószínűleg emiatt váladékosság (váladékosnak érzem a torkomat, az is és krákogok is emiatt), talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás is, anno vizsgált két fül-orr-gégész is, nem mondtak semmit (a váladékot látták), orrmelléküreg-röntgenek negatívak,

- magas koleszterinszint.


Főleg ezek, ezeken kívül kisebb gondok, például kisebb seborrhea, ezzel is múlt héten mertem elmenni bőrgyógyászhoz; szemüvegesség, szívzörej, amit most fognak másodszor vizsgálnak szívultrahanggal, fogakkal gondok...


A fentieket (reflux, krákogás) tinikoromban vizsgálGATták, de hipochonder vagyok, nem bízom teljesen a nyugati gyógymódokban sem és 'berágtam' azon, hogy félig-meddig megvizsgáltak majd begyógyszereztek. Nagy félelmem a szteroid, márpedig a fül-orr-gégészeti gyulladásokat azzal kezelik.


A váladékosságom nem változott, az orrlégzésem sokat javult, használok tengervizes orrspray-t (NEM okoz rászokást), párásítok, a refluxom javult/kevésbé zavaró.


Most rávettem magam, hogy kivizsgáltassam, magánban, persze ott meg az orvos még több helyre küld (refluxtól független bajokkal is), mert alapos. Egyre rosszabb a kedvem, amíg várom a vizsgálatokat, eredményeket és rohamosan fogyok is, bár az rám is fér.


Egyébként azt érzem, hogy pont, hogy akkor tudnám elfogadni a helyzetet, ha durvább betegségem lenne (ne adj' Isten, ne legyen!)!

Akkor rávenném magam a hamarabbi vizsgálatokra, így meg... dús és erős a hajam, sima és a striáktól eltekintve szép a bőröm, hat a sok sport, jól alszom, napközben nem vagyok álmosabb a kávézókhoz képest sem, nem fáj semmim, nincs panasz a kijövő dolgokkal, nem puffadok, rutin orvosi vizsgálatnál (megnyomkod, meghallgat) nem találnak semmit az enyhe szívzörejen kívül, a vérképeim közel se tökéletesek, de jók, antibiotikumot 3-4 évente kell szednem. Csak váladékos vagyok (azt se mindig érzem) és néha ég a nyelőcsövem meg kajálás után kerülöm a lehajolást. Így - számomra - tök nehéz elfogadni, hogy hamarosan 3 féle gyógyszert is szedhetek esetleg.


Szeretném egészségesnek tartani magamat, mint a korosztályomban még a többség.

Ráadásul a gyógyszer megterheli a szervezetet, úgy érzem, hosszútávon árt nekem (talán többet, mint használ?) és úgy érzem, hogy így már például hosszú életű se leszek.


2021. júl. 20. 19:19
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakember, se annyira tapasztalt, hogy nyugodtan tudnék ilyen témában tanácsokat osztogatni, ami nekem bevált lehet neked egyáltalán nem fog.A saját tapasztalataimat tudom csak megosztani legtöbbször, ami nem mindég alkalmazható más egyénekre.Mint írtam nem vagyok gyógyszer ellenes, nem gond ha egy ideig gyógyszert kell szedni, sőt az sem ördögtől való ha tényleg használ és mellékhatásai nincsenek, hogy hosszabb.Egyébként a pszcihtiátria gyógyszerek egy része pont nem ilyen szerintem.A pszichiátria lenne az utolsó hely ahova mennék.
2021. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

A szteroidot valószínűleg tényleg alkalmanként, adott ideig kellene szednem, de annak már rövid távon is szoktak lenni káros mellékhatásai.


Viszont a sztatint és a protonpumpa-gátlót valószínűleg életem végéig...

2021. júl. 21. 11:59
 13/39 anonim ***** válasza:

Túl sok savad van, erre nem gondoltál? Természetgyógyászati megoldásokba, étrendbe, is ásd bele magad.

A torok probléma meg a reflux miatt van.

Ha átlagon felül szorongó vagy, akkor pszichés gyógyszer fogja megszüntetni ezt a pszichoszomatikus tünetet.

2021. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Pont a pszichével vagyok úgy, hogy egy pszichoterápia oldja meg, de leginkább élethelyzetbeli változtatás.


Közben ismét lett elhúzódó köhögésem is..

2021. dec. 1. 21:02
 15/39 anonim ***** válasza:

Szia!

A reflux oka a sok gyomorsav, az meg a stressztől van. Férfi vagy vagy nő? Van párod, barátaid, hobbid, állatod? Ezek elvonnák a figyelmed erről a sok hulyesegrol és gyógyszert sem kéne szedni..

2021. dec. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Te vagy az a típus, aki szerint még a rák is pszichés alapon van?
2021. dec. 2. 00:35
 17/39 anonim ***** válasza:
Az is kialakulhat tartós stressztől. Én ugyanezekkel küzdöttem 15 és 25 éves korom között, csak még durvább tüneteim voltak.. Miután megszuntek a kiváltó okok, megszűntek a panaszaim is és már boldogan élek. Ez, hogy 28 évesen ennyit foglalkozol ezzel, arra utal, hogy más elfoglaltságod nincs nagyon és a gyakorin éled az életed, sztem ezen változtass először és keress vmi társaságot vagy dolgozd fel a traumaidat. Ebből semelyik se "krónikus betegség", szedj vmi savlekotot vagy lúgosító teát.
2021. dec. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Hát pedig sajnos betegségek ezek. Például a reflux (már ha tényleg csak az) felmarja a nyálkahártyát, folyamatos gyulladást okoz. Emiatt állandóan mindent elkapok, de amikor meg nem, akkor is azt hiszi a környezetem, hogy beteg vagyok.

Rákot is okozhat a reflux.


A koleszterin is betegség.


Hidd el, van társaságom, sokszor túl sok is.


Az egészséges életmód együtt jár az egészséggel való foglalkozással. Ha az egyik nincs, akkor a másik se.


Amúgy folyamatosan rosszul vagyok, fülzúgás, váladékok stb, akkor is, ha nem foglalkozom vele.

2021. dec. 2. 00:55
 19/39 anonim ***** válasza:

De a reflux nem csak úgy van. Azt a sok gyomorsav okozza, amit nem tud a gyomor feldolgozni és marja a légutakat. Nekem is volt, aztán elkezdtem lugositani és azóta rendben a gyomrom. A bélflórat kell helyreállítani és akkor nem fogekony az ember a betegségekre. Ginepp csepp sokat segít.

A koleszterin meg szintén nem csak úgy van, hanem elhizastol,sok cukortol, mozgásszegény életmódtól. Ezek nem olyan dolgok, amiken életmóddal ne lehetne változtatni.

2021. dec. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

22-es BMI-vel elhízás 😅 Szinte napi szintű sporttal mozgásszegény életmód. 😃


Nem, ezek azért vannak, mert az emberi szervezet közel se tökéletes.


Felsőlégúti fertőzésnek meg nincs köze a bélflórához.

2021. dec. 2. 01:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!