Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 28 évesen nem tudom elfogadni,...

28 évesen nem tudom elfogadni, hogy krónikus betegségeim vannak és valószínűleg többféle gyógyszert is kell szednem. Bármilyen segítség jól jöhet, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne pár szóban válaszoljatok, hogy 'ez nem normális, pszichológushoz menj'. Egyfelől tudom, hogy nem normális, másfelől pszichológushoz más miatt is szeretnék majd menni.


A betegségeim:

- reflux, kb 12 éves koromban emlékszem az első tünetekre,

- valószínűleg emiatt váladékosság (váladékosnak érzem a torkomat, az is és krákogok is emiatt), talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás is, anno vizsgált két fül-orr-gégész is, nem mondtak semmit (a váladékot látták), orrmelléküreg-röntgenek negatívak,

- magas koleszterinszint.


Főleg ezek, ezeken kívül kisebb gondok, például kisebb seborrhea, ezzel is múlt héten mertem elmenni bőrgyógyászhoz; szemüvegesség, szívzörej, amit most fognak másodszor vizsgálnak szívultrahanggal, fogakkal gondok...


A fentieket (reflux, krákogás) tinikoromban vizsgálGATták, de hipochonder vagyok, nem bízom teljesen a nyugati gyógymódokban sem és 'berágtam' azon, hogy félig-meddig megvizsgáltak majd begyógyszereztek. Nagy félelmem a szteroid, márpedig a fül-orr-gégészeti gyulladásokat azzal kezelik.


A váladékosságom nem változott, az orrlégzésem sokat javult, használok tengervizes orrspray-t (NEM okoz rászokást), párásítok, a refluxom javult/kevésbé zavaró.


Most rávettem magam, hogy kivizsgáltassam, magánban, persze ott meg az orvos még több helyre küld (refluxtól független bajokkal is), mert alapos. Egyre rosszabb a kedvem, amíg várom a vizsgálatokat, eredményeket és rohamosan fogyok is, bár az rám is fér.


Egyébként azt érzem, hogy pont, hogy akkor tudnám elfogadni a helyzetet, ha durvább betegségem lenne (ne adj' Isten, ne legyen!)!

Akkor rávenném magam a hamarabbi vizsgálatokra, így meg... dús és erős a hajam, sima és a striáktól eltekintve szép a bőröm, hat a sok sport, jól alszom, napközben nem vagyok álmosabb a kávézókhoz képest sem, nem fáj semmim, nincs panasz a kijövő dolgokkal, nem puffadok, rutin orvosi vizsgálatnál (megnyomkod, meghallgat) nem találnak semmit az enyhe szívzörejen kívül, a vérképeim közel se tökéletesek, de jók, antibiotikumot 3-4 évente kell szednem. Csak váladékos vagyok (azt se mindig érzem) és néha ég a nyelőcsövem meg kajálás után kerülöm a lehajolást. Így - számomra - tök nehéz elfogadni, hogy hamarosan 3 féle gyógyszert is szedhetek esetleg.


Szeretném egészségesnek tartani magamat, mint a korosztályomban még a többség.

Ráadásul a gyógyszer megterheli a szervezetet, úgy érzem, hosszútávon árt nekem (talán többet, mint használ?) és úgy érzem, hogy így már például hosszú életű se leszek.


2021. júl. 20. 19:19
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Akkor szenvedj, okoska:D Ha ennyire bunkó, flegma kis sz.rjankó vagy, hogy az összes tanácsot lepontozod és kioktatsz mindenkit, akkor meg is érdemled. Egyáltalán dolgozol valamit vagy csak úgy elvagy a hipochonder zavarodott világodban? Mert ha dolgoznal, akkor nem járna ilyeneken a hülye agyad és nem lógnál hajnalig egy fórumon a 28. ilyen kérdéseddel. Pasid meg az életben nem lesz így.


Sok sikert, a normálisaknak reggel kezdődik az élet.

2021. dec. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Jó, akkor.

Egyfelől bagoly mondja verébnek, mondja ezt az, aki szintén sokáig itt van.

Másrészt nem tudtam aludni, fogalmad sincs, miért, de ugatsz.

Harmadrészt, már ha te voltál, az előző válaszban nemcsak, hogy téves következtetést vontál le az életmódomból, hanem ledagadtaztál!!!

Pont eszembe jutott arról a válaszról, hogy az a válasz vagy áldozathibáztatás szimplán, vagy tudat alatt félsz a krónikus betegségektől és úgy akarod ezt elhessegetni, hogy elhiteted magadnak, hogy 100%-ban rajtad múlik és lehurrogod a betegeket. Az ilyenek szokták a rákosokkal is közölni, hogy saját maga miatt beteg.


Szóval gondolkozz el azon, ki is a bunkó?


Sajnos az emberi szervezet nem tökéletes, sőt.


A refluxot se véletlenül kezelik protonpumpa-gátlóval.


Arra meg nem kértem megjegyzést, mennyit lógok vagy nem lógok itt. Tudod szabadidőben nemcsak sorozatot lehet nézni, hanem érdekességekről is lehet olvasni. Engem az kapcsol ki. Egy ugrás néha ráfrissíteni erre az oldalra is közben. Ennyi.


Most kérlek többet ne írj nekem.

Az idegességedet vezesd le a környezeteden, ne itt.

2021. dec. 2. 05:16
 23/39 A kérdező kommentje:

Egyébként reflux esetén nem javasolják a savlekötőt és az egyéb savat semlegesítő módszereket, mert ha azok csökkentik a gyomorsav mennyiségét, akkor csak többet termel a szervezet. Kontraproduktívak.


Olyan gyógyszer kell, ami a savtermelés mennyiségét csökkenti eleve.

És nincs oki kezelés. Ha lenne, az orvosok tudnának róla, alkalmaznák.



De tényleg ne írj, nagyon kérlek.

2021. dec. 2. 05:21
 24/39 anonim ***** válasza:

"Egyre rosszabb a kedvem, amíg várom a vizsgálatokat, eredményeket és rohamosan fogyok is, bár az rám is fér."


Te elmebeteg vagy, Kérdező, egyik szavaddal utod a másikat, aztán a többieket okolod. Ha rád fér a fogyás, akkor valszeg el vagy hízva, egyébként nem lenne magas a koleszterin szinted. Meg mik ezek a regények? Ki kíváncsi rá? Egyedül arra lennék kíváncsi, hogy ki tart el téged, merthogy dolgod nincs, az is biztos, csak remélem nem szegény szüleid nyakán ülsz a baromsagaiddal.


Már mindenki leírta, hogy menj pszichiáterhez, nem véletlenül. A 2. mondatod után mindenkinek lejon, hogy nem vagy normális.

2021. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

A BMI-ben széles tartomány számít megfelelőnek. Picit felette voltam, picit.


Tudod, nem csak elhízottakra fér rá a fogyás. Sőt, 24-es BMI-jű ember is örülhet fogyásnak. Ha a 24 szerinted elhízás, kapard el marad.


DE egyébként minden vérvételem idején benne voltam az OPTIMÁLIS BMI tartományban.



Én még tanulás közben is sportolok amúgy, stepperen, súlyzókkal mialatt a videó megy.


Kérlek, NE írj többet.

2021. dec. 2. 11:21
 26/39 anonim ***** válasza:
De kit érdekel? Rajtad kívül ezen az oldalon senkit sem érdekel sem a BMI-d, sem a valadekaid és nem azért, mert az emberek nem empatikusak, hanem mert te krónikus elmebeteg vagy, aki kezelésre szorul agyilag. Itt olyanok várnak segítséget, akiknek valós baja van vagy a gyermeküknek és nem pedig semmittevesukben egész nap történeteket találnak ki. Az orvosokat is a tevkepzeteiddel terheled, mikor semmi bajod nincs. Szégyelld magad és menj el dolgozni.
2021. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

26


Senkinek se tisztje megítélni, kinek van valós baja.

Amúgy egy krónikus orrmelléküreg-gyulladás is komoly, nem tudom, akarsz-e.


Te neveztél elhízottnak...


NE ÍRJ többet!!!

2021. dec. 2. 11:44
 28/39 anonim ***** válasza:

"talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás is, anno vizsgált két fül-orr-gégész is, nem mondtak semmit (a váladékot látták), orrmelléküreg-röntgenek negatívak,"


Még az orvosaid is azt mondják, semmi bajod, magadat diagnosztizalod:D

Én akkor írok, amikor és ahová szeretnék, mert hasznos tagja vagyok a társadalomnak, dolgozom és az emberek elismerik a munkámat. Te viszont egesznap másokat húzol le, az egészségügytől kezdve a kisemberekig. Menj el dolgozni.

2021. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Oké, hogy azt írsz, akkor és oda, ahova szeretnél, de ugyanennyi erővel én is oda írok regényt, ahova szeretnék és akkor, amikor szeretnék.


Hogy oda ne rohanjak, hogy a társadalom hasznos tagja vagy..

Engem meg hetente többször keresnek meg recruiterek és sokszor fel is hívnak. IT-ben dolgozom 2 éve. Na, ez ugyanannyira érdekel téged, mint engem, hogy a társadalom hasznos tagjának tartod magad és kényszert érzel ennek kiemelésére.



Semelyik orvos nem mondta, hogy nincs semmi bajom.

Sőt, elmentem vérvételre, ami miatt 4 helyre is tovább lettem küldve és kontroll is kell majd.

2021. dec. 2. 23:16
 30/39 anonim ***** válasza:
Akkor biztos ez az oka a depressziódnak, hogy halál unalmas a munkád és bekattantal. Nem véletlenül raktad a kérdést a mentális egészség témába. Kedvencem a végén: "Fogakkal gondok". Ez aztán krónikus betegség a javából! 28 évesen:D De azert maga vagy a megtestesult egeszseg. Fogat kéne mosni, meg nem enni annyi húst még cukrot.
2021. dec. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!