Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 28 évesen nem tudom elfogadni,...

28 évesen nem tudom elfogadni, hogy krónikus betegségeim vannak és valószínűleg többféle gyógyszert is kell szednem. Bármilyen segítség jól jöhet, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne pár szóban válaszoljatok, hogy 'ez nem normális, pszichológushoz menj'. Egyfelől tudom, hogy nem normális, másfelől pszichológushoz más miatt is szeretnék majd menni.


A betegségeim:

- reflux, kb 12 éves koromban emlékszem az első tünetekre,

- valószínűleg emiatt váladékosság (váladékosnak érzem a torkomat, az is és krákogok is emiatt), talán krónikus orrmelléküreg-gyulladás is, anno vizsgált két fül-orr-gégész is, nem mondtak semmit (a váladékot látták), orrmelléküreg-röntgenek negatívak,

- magas koleszterinszint.


Főleg ezek, ezeken kívül kisebb gondok, például kisebb seborrhea, ezzel is múlt héten mertem elmenni bőrgyógyászhoz; szemüvegesség, szívzörej, amit most fognak másodszor vizsgálnak szívultrahanggal, fogakkal gondok...


A fentieket (reflux, krákogás) tinikoromban vizsgálGATták, de hipochonder vagyok, nem bízom teljesen a nyugati gyógymódokban sem és 'berágtam' azon, hogy félig-meddig megvizsgáltak majd begyógyszereztek. Nagy félelmem a szteroid, márpedig a fül-orr-gégészeti gyulladásokat azzal kezelik.


A váladékosságom nem változott, az orrlégzésem sokat javult, használok tengervizes orrspray-t (NEM okoz rászokást), párásítok, a refluxom javult/kevésbé zavaró.


Most rávettem magam, hogy kivizsgáltassam, magánban, persze ott meg az orvos még több helyre küld (refluxtól független bajokkal is), mert alapos. Egyre rosszabb a kedvem, amíg várom a vizsgálatokat, eredményeket és rohamosan fogyok is, bár az rám is fér.


Egyébként azt érzem, hogy pont, hogy akkor tudnám elfogadni a helyzetet, ha durvább betegségem lenne (ne adj' Isten, ne legyen!)!

Akkor rávenném magam a hamarabbi vizsgálatokra, így meg... dús és erős a hajam, sima és a striáktól eltekintve szép a bőröm, hat a sok sport, jól alszom, napközben nem vagyok álmosabb a kávézókhoz képest sem, nem fáj semmim, nincs panasz a kijövő dolgokkal, nem puffadok, rutin orvosi vizsgálatnál (megnyomkod, meghallgat) nem találnak semmit az enyhe szívzörejen kívül, a vérképeim közel se tökéletesek, de jók, antibiotikumot 3-4 évente kell szednem. Csak váladékos vagyok (azt se mindig érzem) és néha ég a nyelőcsövem meg kajálás után kerülöm a lehajolást. Így - számomra - tök nehéz elfogadni, hogy hamarosan 3 féle gyógyszert is szedhetek esetleg.


Szeretném egészségesnek tartani magamat, mint a korosztályomban még a többség.

Ráadásul a gyógyszer megterheli a szervezetet, úgy érzem, hosszútávon árt nekem (talán többet, mint használ?) és úgy érzem, hogy így már például hosszú életű se leszek.


2021. júl. 20. 19:19
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Csak nem szállsz le rólam és azt keresed, hol köthetsz belém.

Nem 'halál unalmas' a munkám és nincs depresszióm.


Nem vagyok maga a megtestesült egészség egy rakás krónikus betegséggel és borzalmas vérképpel.


Ha az embernek fogváltáskor rossz helyre nő foga, annak nincs köze a fogmosás minőségéhez. A pótláshoz híd kell, a híd alatti fogak mindenképp sérülékenyek

2021. dec. 3. 07:32
 32/39 anonim ***** válasza:
És szerinted hány embernek nőtt rosszul a foga rajtad kívül?? Kb több ezernek, nekem úgy nőttek a bolcsessegfogaim, hogy százezreket költöttem rá, mire kihuztak és hónapokig tartó allkapocs-ful és arcüreggyulladásom lett. Meg még sok barátomnak vannak hasonló gondjai. Velem született szivbillentyu betegségem is van. És?? Nem adom elő magam, mintha halálos beteg lennék, pedig majdnem egyidős vagyok veled. Komolyan mondom szanalmas ez a kérdés, meg ahogy sajnálatod magad olyan dolgokért, amivel az emberek nagyrésze küzd. A 70+os nagyszüleim nem rinyalnak így, hanem méltósággal kezelik, ha vmijük fáj. Te direkt élvezed, hogy betegnek mondhatod magad. Szánalmas vagy Kérdező.
2021. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Ha zavar a kérdésem, akkor lehet tovább menni belém kötés nélkül. Ráadásul hozzászólások óta kérlek, hogy hagyj békén, menj innen.



(Egyébként a korosztályom zöme egészségesebb nálam, nincs szükségük 3 féle gyógyszerre és nincs feltétlen folyamatosan kellemetlen tünetük. Én SOHASEM vagyok jól! A rosszul nőtt fogam konkrétan vízszintesen nőtt, egy csonk volt fent az ínyemen, ami előrefelé nézett. Szívbillentyű betegségem nekem is van, nem tudom, velem született-e, de romlik.)

2021. dec. 3. 14:07
 34/39 A kérdező kommentje:

Egyébként feltűnő, hogy direkt kötözködsz.


Először közlöd, hogy el vagyok hízva.

Erre válaszul közlöm, hogy nem, mert a BMI-m ennyi és ennyi. Tehát CÁFOLLAK.

Erre rám támadsz, hogy senki se kérdezte a BMI-met...


Utána közlöd, hogy fogat kellene mosnom.

Erre, szintén cáfolatként közlöm, hogy eleve sérülten bújtak ki fogaim (több is amúgy, bár vízszintesen csak 1).

Erre rám támadsz, hogy csak "sajnáltatom" magam, amikor a fogaimról írok.


Továbbá mindenre van valami kis tüskéd, áldozathibáztató szöveged és egyebed.


Egyrészt kerülj el engem, másrészt próbálj meg lehiggadni, mert nem vagy jól, azért akarsz bántani.

2021. dec. 3. 14:15
 35/39 A kérdező kommentje:

Előzővel azt akartam volna mondani, hogy nem írok a BMI-mről, ha te nem feltételezed, hogy el vagyok hízva és nem írok részletesen a fogaimról, ha te nem feltételezed, hogy nem mosom őket.


Amúgy nem tudom, hogy emberek hogy jönnek ahhoz, hogy konkrét információk nélkül feltételezzenek dolgokat másokról.

2021. dec. 3. 14:19
 36/39 anonim ***** válasza:
Nem egy embert próbált neked tanácsot adni a kérdésedre, írták a savlekötőt, lúgosítást, amik tejesen helytálló tanácsok, erre te bunkó módon kioktatsz mindenkit, akkor minek teszel fel kérdést? Milyen választ vártál erre? Meg mi az, hogy "hogy dolgozzam fel"? Mégis mit? Nem rákos vagy, kb semmilyen diagnózisod nincs azon kívül, amiket beképzelsz. Semmi értelme a kérdésednek ember, mert flegmázol a tanácsok után, közben sírsz. Neked súlyos bajod van agyilag, gondolkodj el inkább azon, amiket írtak, mert mindenkinek lejön, hogy nem vagy épeszű.
2021. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Még mindig itt vagy.


Egyre inkább azt érzem, hogy az vezérel téged, hogy engem meghazudtolj, nekem ellent mondj. Reméled, hogy ezzel bántó lehetsz.


Lúgosítás nem létezik. A savlekötő nem jó, mert a hatására csak még több savat termel a szervezet. Ezért adnak olyan gyógyszert, ami arra készteti a szervezetet, hogy kevesebb savat termeljen. Oki terápia nem ismert, ha az lenne, alkalmaznák.

Ha ezt bunkó stílusú kioktatásnak érzed, konzultálj a pszichológusoddal erről a témáról is, van feldolgozni való.



Melyik orvosi papír kell?


Laboreredmények?

Az asztmáról kell papír?

A mitralis prolapszusról?

A refluxról? Ott tükrözés csak jövőre lesz, annak a leletét jövőre tudom feltölteni ide. Viszont elég sok papírra le van írva így is. Most diétán vagyok, ami nem használ, a következő lépcső a tükrözés és a gyógyszer.

A krónikus orrmelléküreg-gyulladásról? Akkor hamarabb megyek el fül-orr-gégészhez, mint terveztem és mellékelem a leletet.


Milyen egyéb más lelet fotója vagy pdf-e kell neked? Szívesen szolgáltatom.

2021. dec. 3. 17:29
 38/39 anonim ***** válasza:
Úristen, mitralis prolapsusa minden második embernek van:DDDDD Te a vicc kategória vagy. Őszintén sajnálom, hogy ilyen hülyék terhelik le az egészségügyet. Egyik nap épp előttem küldtek el ilyen pasit, aki a 35. felnagyitott bajával ment vissza, nekem (aki egy valós középfülgyulladással ment be) panaszkodott az orvos és az asszisztens, hogy már nem bírják tovább ezeket az idiotakat, akik napi szinten járnak oda és fárasztjak őket. Na te pont ilyen vagy. Ehhez már nem lehet mit hozzáfűzni:DD
2021. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Te mindenre tudsz írni valamit, csak, hogy ellent mondj nekem?


1. Mindkét esetben belgyógyász szakorvos küldött tovább kardiológiára szívzörej miatt. Azt kellett volna mondanom neki, hogy nem megyek, hogy ne terheljem az amúgy magán szolgáltatót?

2. Igen, sokaknak van, JELZETT, ahogy mindkét szívultrahangnál el is mondták a kardiológusok. Viszont nekem 3 év alatt a jelzettből I. fokú lett. Erre is elmondta a második kardiológus, hogy ez már erősebb, úgy néz ki, romlott és 1 év múlva vár vissza.


Ember!!! Magánban is úgy van, hogy BEUTALÓVAL lehet tovább menni. Szerinted hogy jutottam akkor endokrinológushoz, dietetikushoz, kardiológushoz, havonta vérvételre és nemsokára gasztroenterológushoz, ha nem a belgyógyász szakorvos UTAL tovább a vérleletem és egyebek miatt?


Undorító a viselkedésed, hogy még mindig itt vagy, hogy bánts, de kíváncsi vagyok, hogy a fentiekre mit tudsz mondani.


Továbbá még mindig érdekel, melyik orvosi diagnózisom érdekel.

Az oldalra ráfrissíteni két másodperc, választ bepötyögni 1-2 perc, leleteket befotózni vagy az eleve online leletből a személyes adatokat kiszedni sok idő és 4 zh-ra is tanulok, de a békesség kedvéért megcsinálom. Melyik kell? Ha nem válaszolsz, megkapod mindet.

2021. dec. 3. 18:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!