Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondták, hogy ne is...

Azt mondták, hogy ne is menjek az orvosira, ha nem oltatom be magam, mert nem vagyok rá méltó. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Holnap lesznek a ponthirdetések, első helyen az orvosi van, és nagyon izgulok, hogy felvegyenek. Viszont eddig még nem oltottam be magam, mert nem bízom a kísérleti vakcinában. Ma késődélután elmentünk egy családi ebédre, ahol a rokonok erősen kigúnyoltak és beszóltak, amikor megkérdezték, hogy melyik egyetemre adtam be a jelentkezést. Szerintük úgy ne is menjek orvosnak, ha nem bízok az oltásban. És hogy nem is vagyok méltó az orvosira ilyen gondolkodással. Egész este sírtam, mert attól félek, hogy mi van ha igazuk van?

2021. júl. 20. 23:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

1# és 5# vagyok. Komolyan pszichológusnál a helyed, ha megsértődsz a hozzászólásaimon, amikben semmi támadó jelleg nem volt.

Attól függ, hogyan értelmezzük a diszkriminációt. Jogi szempontból ez nem diszkrimináció, mivel a jogszabály lehetővé teszi, hogy az egészségügyi dolgozóknak bármilyen oltást kötelezővé tegyenek. Nem csak Magyarországon tették kötelezővé...

2021. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Megsértődtem? Hol/mikor? Annyit írtam, hogy szerintem nagyon nem oké kötelezővé tenni egy ilyen oltást, márpedig te támogatnád az ötletet. Csakis abban az esetben tehetnék kötelezővé, ha már eltelne az oltás biztonságosságát igazoló minimális idő, illetve a gyártócéget is felelősségre lehetne vonni.

"Jogi szempontból nem diszkrimináció, mert a jogszabály lehetővé teszi." Ja, csakhogy a jogszabályok mögött empatikus emberek vannak, nem gépek és algoritmusok.

2021. júl. 20. 23:52
 13/28 anonim ***** válasza:
49%

Az ilyen rokonokkal én már megszüntettem minden kapcsolatot, nem érdemes/szabad velük foglalkozni.


Mondjuk mikor jöttek hogy a kocsijuknak baja van és nem tudják megcsinálni/meg vizsgáztatni, meg stb stb akkor csak csodálkoztak mikor elküldtem őket a halál faxára,szépen egyesével. Mikor megmondtam h nem vagyok hajlandó oltatni csak körberöhögtek hogy hülye meg sötét vagyok, de érdekes módon mikor a szutykos tragacst kellene szerelni már jó lennék...


Na az ilyen emberek (nemcsak rokonság) nyugodtan szívjanak csak költsenek csak a szerelőkre meg szopassák őket szét!



Úgyhogy kérdező én azt mondom többet egy szót se beszélj velük, majd ha doki leszel mennek még hozzád jajveszékelve...

2021. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%

Orvosira készülsz, és kísérleti vakcinákról hadoválsz ….

Oké, tegyük fel, hogy az mRNS vakcinák kísérletiek… de a vektorvakcinákkal és a Sinopharm vakcinákkal mi a bajod???

2021. júl. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem kísétletiek, de mindegy. Te max akupunktúrás orvos, meg homeopátiával gyógyító legyél ezzel a természettudományos műveltséggel.
2021. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%

Ha orvosként betegekkel lesz dolgod, ennél durvább dolgokat is fogsz hallani, látni és átélni és sokkal kockázatosabb dolgokat fogsz csinálni, mint bevállalni egy "kísérleti" vakcinát, amit már 2 milliárd ember megkapott. (Konkrétan emberi életek fognak múlni egy jól vagy rosszul meghozott döntéseden.)

Tényleg meggondolnám, hogy ez lenne a szakma, amire elhivatott vagyok.

2021. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Mondj már egy ennél durvább dolgot!:)
2021. júl. 21. 13:43
 18/28 anonim ***** válasza:
40%
16-os aztán nagyon terminátor. 😂 Az ilyeneket csak ki kell röhögni, és továbblapozni.
2021. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%

Az teljesen rendben van szerintem, hogy vannak fenntartásaid az oltással szemben. Én nem oltattam még, felgyógyult vagyok :) a covidból. Igen szerencsém volt, és erős immunrendszerem. Ellenanyag is van a szervezetemben.

Ha orvos szeretnél lenni, én csak sikert kívánok neked hozzá. Légy kitartó, és nehogy már ilyennel lehúzzák az álmodat, hogy nem vagy való orvosnak, mert van saját egyéni véleményed, és nem mint egy birka csinálod amit mondanak. Ha alátámasszák kész, tudományos érvekkel, és ehhez kellő felelősséggel is mellé állnak, akkor majd te is átgondolod az oltás kérdést. De a rossz hír, hogy az eü-ben kötelező lesz. Így tuti be kell oltatnod magad majd. Az ilyen rokonnal pedig azonnal megszakítanám a kapcsolatot.

2021. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem rosszul és gúnyosan adták elő a rokonok amit mondtak, de az oltással kapcsolatban alapvetően igazuk van. Tévhit, hogy a vakcina kísérleti lenne. Szerintem beszélgess el egy valódi szakemberrel, mondjuk egy már végzett orvossal vagy biológussal. Jó eséllyel az oltás pártján lesz, és ő már többet tud, megválaszolja az aggodalmaidat.
2021. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!