Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bízom az orvosokban és a...

Nem bízom az orvosokban és a gyógyszerekben, mit tegyek, hogy legyen erőm kivizsgáltatni magamat?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem bízom teljesen az orvosokban és a gyógyszerekben, ráadásul családban és nálam is vannak rossz tapasztalatok.

Emiatt 10-15 éve hanyagolt és újabb krónikus betegségeim is vannak, amiket eddig hanyagoltam.

Most elkezdtem kivizsgáltatni, ráadásul munkáltató révén magánban, de attól félek, nem lesz erőm végigcsinálni illetve vannak tünetek, amiket még így is elhallgatok.


Egyfelől nem akarok fiatal koromtól kezdve életem végéig gyógyszereket szedni, másfelől nem akarok ágyúra veréb gyógyszert szedni illetve sokszor hiányzik az, hogy életmódra adjanak tanácsadást. Bár ez most a magánban megvan.



Igen, én vagyok a hipochondriáról kérdéseket kiíró ember.



2021. szept. 26. 17:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A tünet, amire én gondoltam az, amit leírtam zárójelben az előző üzenetben is (ED), azért így, mert gondoltam nem írom le a nevét ennek a stigmatizált problémának a könnyebb válaszadásod érdekében. De ezt csak az alapján gondolom, hogy általában ez az, ami kapcsolódik az érrendszerhez és nem szeretnek róla beszélni az érintett férfiak.


Alapvetően mediterrán diéta javasolt, telített zsírok, koleszterindús ételek kerülésével (velő, csirkebőr pl.), de fehér hús, hal fogyasztható.

2021. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nő vagyok. :)


Egy gyengém van, a sok édesség fogyasztása. Ezért is voltam tavaszig enyhén túlsúlyos. Ez mennyire befolyásolja a koleszterint?


Illetve a testsúly mennyire befolyásolja?

2021. szept. 26. 22:27
 23/29 anonim ***** válasza:

Ha nő vagy, akkor nem az, amire gondoltam, merevedési zavar lett volna (ED), ami leggyakrabban éreredetű és sokszor évekkel előre jelez egy infarktust, hiszen az erek rossz állapota sokszor először a hímvessző vérellátásban okoz zavart, de akkor ez lényegtelen.


Az egészséges testsúly elérésetől a koleszterinszint és a szív-érrendszeri betegségek esélyének csökkenése várható.

2021. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha ideális lesz a súlyom (már majdnem az, még 2-3 kg kell) és sikerül kevesebbet nassolnom, akkor elbillen majd a mutató?


2016-ban, még ideális súllyal 6,1 volt az össz, külön rosszat ott nem néztek.

2021. szept. 26. 22:38
 25/29 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy csak ettől normál tartományba kerülne.
2021. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Nem a normál tartomány a lényeg, hanem, hogy legyen még pár minél gyógyszermentesebb évem.


Egy 6,5-es össz és mondjuk 3,8-as rossz koleszterin talán nem lenne a világ vége.

2021. szept. 26. 22:48
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem, a reflux kezelése viszont elengedhetetlen.
2021. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szerintem magámban ragaszkodj a vizsgálatokhoz. Mondd el a tüneteidet.


Utána eldöntheted, hogy szeded-e a javasolt gyógyszereket.


Koleszterin miatt mindenképpen javasolt a koleszterinre való diéta. Reflux miatt is, ha ezt helyesen állapították meg.

2021. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Mi lehet még, ha nem reflux?


Az a baj, hogy anno sem a gyermekorvos, sem a felnőtt háziorvos nem küldött gyomortükrözésre. Jó, nyelv lepedékes, krákog, tehát reflux, ment a gyógyszer, nulla étrendi tippel. Egyiküket az se zavarta, amikor a következő adag felírásakor mondtam, hogy nem használt, pláne a krákogásra nem.

Néztek helycobactert, antitest alapján, aztán ennyi... :/


A belgyógyász most a magánban fél év diétát írt elő, elküldött dietetikushoz is.


Egyébként kegyetlen ez a diéta.



Elvileg sehol se vehetnék kész ebédet illetve sehonnan sem rendelhetnék, mindenben van valami, ami kifogásolható.

Ugye szigorú is, de kegyetlenül.

Itthon sz.pok általában a főzéssel munka és tanulás mellett. Ok, legalább ezzel spórolok is.

A környezetemben senki nem ért meg és persze ha bárkikkel találkozom vagy bárhova megyek, ott se ehetek semmit.


És mindez úgyis oda fog kifutni, hogy kell a savgyógyszer és a sztatin is.

2021. okt. 27. 09:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!