Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan húzzam ki magam ebből...

Hogyan húzzam ki magam ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nem bírom tovább. Ez az év egy katasztrófa. Minden összejött és én már úgy érzem, nem bírom és nem is akarom tovább csinálni az egész életet. Mindent csinálok gépiesen, de semmi örömöm nincs az életben. Itt nálunk pszichológus nincs, magán orvosra nincs pénzem. Akiről azt hittem, barát, próbáltam beszélni a problémáimról, segítséget kérni, de mindenki lelépett, nekik is csak addig kellettem, míg nekik tudtam segíteni, míg kihasználtak. Egyedül vagyok, illetve a fiam él velem.
2021. okt. 22. 18:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Amikor arra gondolsz, hogy már nem bírod tovább, akkor gondolj a fiadra, neki kellesz. Keress valami hobbit, esetleg közösen a fiaddal. Az meg ne bántson, hogy ezek a barátaid elmentek, mert ha úgy van ahogy mondod akkor igaziból soha nem is voltak melletted.

Fel a fejjel:)

2021. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyedül a fiam tart vissza attól, hogy ne hajtsak neki egy fának tőgázzal.

Nincs kedvem hobbira sem. Semmihez.

2021. okt. 22. 18:37
 3/12 anonim válasza:
100%

#1 vagyok

Esetleg régebben nem volt valami amit szívesen csináltál? Hátha a régi, megszépült emlékeknek hála újra belefognál.

2021. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami tevékenység amit szívesen csinálsz? (Pl legyen csak egy sima céltalan séta a természetben.) Valami apró dolgokat kéne megfigyelni - hogy mi az amitől boldog is vagy. Ez ilyenekből kéne aztán sokat csinálni. Csak hogy kihúzzanak a szürke hétköznapokból. (Egyszerűen meg kéne törni a szokásos rutint.) Csak azt kéne tudni - hogy mi az ami örömöt okozna Neked?
2021. okt. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Folyamatos, állandó erős fájdalmaim vannak, egyre erősebb gyógyszereket kapok, amik nem használnak. Orvosok csak passzolgatnak és egyik sem tud segíteni.
2021. okt. 22. 18:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi nem okoz örömet. Csak annyi, hogy feküdjek a tv előtt.
2021. okt. 22. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet kérdező. Valamik biztos hogy örömmel töltenének el - csak nem tudod mi az. Ha mást nem is - abból kell kiindulni hogy mint emberiség elszakadtunk a természettől. Felépítettük ezt a világot - ilyenre - amit sokan utálnak. Ebben a rendszerben pedig nehéz érvényesülni. Dolgozni kéne 💩 fizetésekért, és van aki soha nem jut előre. Egyedül is marha nehéz megélni, nem mégha másról is gondoskodni kell. A lényeg hogy szerintem is 💩 ez a társadalom/körülmények amiben élünk. Valahogy el kell tudni engedni az egészet (néha). Hallgatni jó zenéket, relaxálni, meditálni, vagy csak kint lenni a természetben. Ahhoz hogy valaki boldog tudjon lenni, kell egy kis kikapcsolódás. Méghozzá olyasféle "kikapcsolódás" ami természetes módon jön. Viszont hogy ezt ki hogyan találhatja meg, arra nehéz kívülállóként választ találni...
2021. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj a futásra, miatta ne add fel, illetve keress valami hobbit vagy valami célt ami értelmet ad az életednek
2021. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
*fiadra
2021. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Blue Child ***** válasza:
Mindenki egy büdös nagy f... kalap! Egyetértek! A barátok csak arra valók, hogy kivel kell s... részegre inni magadat, az első sarkon egy ismeretlen többet segít. F... t a barátaid s... ébe.
2021. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!