Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes amiatt végigszenvedni...

Érdemes amiatt végigszenvedni egy abszolút értelmetlen és fájdalmas életet hogy a szeretteimnek ne legyen nagyon rossz?

Figyelt kérdés

2022. jan. 13. 13:15
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
pénz az van rá
2022. jan. 13. 14:20
 22/40 anonim ***** válasza:
Nem érdemes szerintem,mert mindenki úgy éli az életét,ahogy akarja,senkinek semmi köze hozzá.Ne más mondja meg,hogy én mit csináljak a saját életemmel,senki ne szóljon bele,legalább is én nem hagynám(nem hagyom).
2022. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
39%

Tapasztalatból mondom, megváltozhat még az életed. Nekem 14-30 éves koromig nagyon rossz volt, öngyilkosság szélére jutottam. Nem olyan könnyű ám megtenni mint gondolod, erre akkor jössz rá, ha már igazán közel vagy hozzá. Nekem is visszatartó erő volt a család, a másokra való hatás, és az is, hogy ha nem siekrül, lenyomorodhatok. Plussz szellemi szempontból az öngyi egy rossz dolog, Isten nem díjazza a dolgot.

30 évesen megtértem, rájöttem, hogy Isten gondviselő Isten és nem a vak véletlen irányítja az életet, nem olyan az élet mint egy Monopoly játék. Most 39 vagyok (40.ben), 30-as éveimet már nem mondanám pokolnak. Nagyon nagy mennyiségű hitet kaptam 30 évesen, és nem adom fel többet.

2022. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Én nem tudok hinni istenben. Sajnálom de valamiért nem megy, nem vagyok képes elhinni azt hogy létezik. Nekem lenne biztos módszerem rá és innék is előtte sokat (akkor már minden mindegy .. ) Egyedül a családomat sajnálnám. És reménykednék abban hogy találkozhatok majd utána a példaképemmel.
2022. jan. 13. 17:50
 25/40 anonim ***** válasza:
Miben a példaképed?
2022. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
mindenben
2022. jan. 13. 17:59
 27/40 anonim ***** válasza:
46%
Istenben nem hiszel,de a példaképeddel való találkozásban igen, kérdező? Nem ellentmondás ez? Ki a példaképed? Na, felejtsd már ezt az öngyilkossági hülyeséget meg hogy hogy jutnál el oda, hanem a leendő pszichológusodat keresd. Ha van rá pénzed, akkor még ráadásul színvonalas szolgáltatásra is számíthatsz, csak olyat válassz, aki szimpatikus.
2022. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
57%
Nem, és a többiekkel ellentétben nem is foglak az ellenkezőjéről győzködni. Egyrészt nem azért létezünk, hogy mindig csak mások kedvére tegyünk; másrészt egyikünk sem kérte az életét, ennélfogva nem vagyunk kötelesek lefosni a bokánkat örömünkben, amiért mégis megszülettünk. Ha nem akarsz fájdalmat okozni a családodnak, akkor a terápia az egyetlen út, de nem biztos, hogy neked bármivel is jobb lesz úgy hosszú távon, hiszen csak azért járnál, hogy másoknak ne kelljen elveszíteniük téged.
2022. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Igen. amúgy elég szar helyzet amiben vagyok. bárcsak lenne valami módja annak hogy megtehessem anélkül hogy őket ne tegyem ki ennek. de egyre inkább hajlok afelé hogy le kéne szarni.
2022. jan. 13. 19:06
 30/40 anonim ***** válasza:
6%

Ha nem is hiszel Istenben, szellemi világban, valami transzcendens létben sem? Mert azon szempontokból sem helyes az öngyi. Nem oldja meg a helyzetedet. Két videót ajánlok. Nem mondom, hogy nem szubjektívek ezek az élmények, de nem tűnik úgy, hogy kamuznak az alanyok:

Tamara Laroux Shot Herself, & Went to Hell, Then to Heaven and BACK!!

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY&t=133s


Howard Storm - former atheist - near death experience - NDE

https://www.youtube.com/watch?v=UPj4wci_bcI&t=139s

2022. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!