Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már régóta öngyilkossági...

Már régóta öngyilkossági gondolatok gyötörnek!Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mielőtt bármit írnék magamról kérlek ne ítéljetek el és csak egy kicsit is próbáljátok megérteni...köszönöm!Szóval 17 éves középiskolás fiú vagyok,akit kb.5-6 éve folyamatosan öngyilkos hajlamok gyötörnek.Úgy érzem hogy az utóbbi pár évben mintha el lennék átkozva.Az egész talán ott kezdődött amikor anyám elhagyott minket és rá pár hónappal később meghalt a keresztapám akit nagyon nagyon szerettem.Bármibe belekezdtek mindig kudarcot vallok és ezáltal csalódást okozok magamnak és másoknak is.Úgy érzem,hogy a szüleim semmiért sem lehetnek rám büszkék semmit sem értem még el az életben.Soha nem volt barátnőm,de még lány se aki egyáltalán szóba állt volna velem,pedig nem tartom magam egy csúnya srácnak.Van egy két haverom az osztályba,de igaz barátom még soha nem volt.Olyan rossz átélni hogy az osztálytársaim egész héten a hétvégi bulit tervezik ide mennek oda mennek én meg egész hétvégén csak a számítógép előtt ülök és telefonozok.Saját húgom vágja nap mint nap a fejemhez hogy egy szerencsétlen nyomorék vagyok akinek nincsenek barátai és ez nagyon rosszul esik.Unalmas az egész életem nem számíthatok senkire.Jelenleg csak az álmaim tartanak életben,de nem vagyok benne biztos hogy sokáig bírni fogom ezt az életet.A hab a tortán hogy jelenleg bukásra állok matekból úgy hogy egész középiskolába 4 egész fölött volt az átlagom minden tantárgyból és ha megbukok akkor 9dikes lennék újra azt pedig nem akarom.Kétségbe vagyok esve és néha úgy érzem hogy jobb lenne meghalni.Kérlek segítsetek!
2022. máj. 21. 23:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10: pontosan
2022. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Valamit félreértettél és ettől szorong erősen. Ha a családodban nincs meg az összetartó erő, akkor sérülsz mentálisan. Matekos osztálytárs vagy szakkör nem opció? Én sokat puskáztam, mert hasonló helyzetben voltam mint te, csak a szüleim válása miatt. Egyáltalán nem értettem a matekhez de egy olyan osztályba lettem beíratva miután költöztünk. Megbuktam év végén, így a nyár arról szólt hogy el kellett mennem valami felkészítő matekra a pótvizsgára. Azon átrugdostak hogy kettes legyek. Ez általánosban volt. Az öngyilkossági gondolatok nekem is voltak, sőt vannak. Az osztálytársaimmal nem jó a kapcsolatom nekem sem. Most a gimnáziumban egy osztály alakult ki, ez sokat javít a hangulatomon. Kevésbé szorongok. Az hogy csak egy osztályt lehet visszabukni az nem igaz. Nekem úgy volt, hogy mivel kevés volt a gyerek nem indítottak újat, ergo nem volt hova buknom, mert nem volt mögöttem másik osztály.
2022. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Aki 11. osztályban bukik, annak csak a 11. osztályt kell ismételni.
2022. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13mas nálatok lehet hogy így van de nálunk nem
2022. máj. 22. 11:34
 15/22 anonim ***** válasza:

Mostmár értem miért állsz bukásra matekból Kérdező. 🤣


A viccet félreértve semmi gond nincs veled!!!

De majd erre úgyis rájössz.

2022. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Látom nehezen tudjátok felfogni hogy ez nálunk így működik.Tavaly év végén 3 osztálytársam bukott meg az egyik 9dikbe esett vissza a másik 2 elment inkább dolgozni.Iden kb 1000x mondta el az osztályfőnök hogy mi lesz akkor ha év végén megbuknék.Megyünk vissza 9dikbe
2022. máj. 22. 14:36
 17/22 anonim ***** válasza:

Az a "baj", hogy ez nálatok nem működhet így. Egy köznevelési törvény van, ami minden iskolára vonatkozik...

Ha magyarországi iskolába jársz, akkor ez a kérdés kamu.

2022. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor ne hidd el.A kérdésem különben sem erre vonatkozott...
2022. máj. 22. 14:43
 19/22 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy a kérdésed nem erre vonatkozott, viszont nem csoda ha ennyire frusztrált vagy, ez simán okozhatja a depressziódat. Hatalmas érvágás 11-ből visszabukni 9-be, elveszítesz 2-3 évet az életedből... Szerintem én is magamba fordulnék és depressziós lennék, ha ez fenyegetne.

Válts sulit ha megteheted. Mi ez amúgy valami technikum vagy vmi speckó szakközép? Alapítványi iskola? Nem értem, hogy tehetnek meg ilyet, jogtalanul nagy büntetés egy gyereknek.

2022. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Egy átlagos sőt inkább átlagon aluli középiskola.Rendészeti szakra járok rendőrnek tanulok.Van egy lány az osztályban aki 3 tárgyból is csont nélkül bukásra áll és mióta kiderült hogy meg fog bukni(kb 2 hónapja biztos)azóta nagyon megváltozott rossz irányba és gyakorlatilag nincs olyan nap hogy ne sírna a suliba...
2022. máj. 22. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!