Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lítium valóban hangulatjavít...

A lítium valóban hangulatjavító & mentális stimuláló? Érdemes szednie egészséges embernek is?

Figyelt kérdés

Üdv! Ahogy egyre idősödöm egyre inkább érzem, hogy az agy szellemi képességei nem a régiek. Már a negyedik derekán vagyok és rászántam magam, hogy akár folyamatosan is valamiféle mentális stimulánst szedjek az agyi funkcióim javítására. Már szedek pár éve gingko bilobát, ginzenget, gotu kólát és piracetamot. Semmi hatása sincs sajnos. Most találtam a neten egy lítium nevű étrendkiegészítőt, amire a tudósok mint szellemi frissesség fenntartójára és kedélyjavító elixírként tekintenek. Ezért fordulok hozzátok, mivel itt sokan szedtek lítiumot, mivel a mániás-depresszióra ezt írják fel, bemutatnátok nekem tapasztalataitokat? Milyen volt?


**tudom, hogy az étrendkiegészítőként kapható lítium 5 mg, míg az orvos 1000mg-okat ír fel, tehát nem ugyanaz a kettő. Napi 1 db 5mg-ot szednék. Érdemes? Használ? Vegyem meg?



* * *



1 🔷(úgy hivatkoznak a lítiumra, mint hangulatstabilizáló hatású. A dopamin/szerotonin egyenúlyra alapozva a lítium a kedélyállapot szabályozójaként hat a szervezetre. ... ha ingerlékenynek, feszültnek, deprimáltnak érezzük magunkat, vagy akár rosszul viseljük az időeltolódást. Segíthet az alvászavarokon is. [link]


2 🔷 A lítium öregedésgátló hatása : A GSK-3 enzim működésének blokkolása révén a lítium meghosszabbíthatja az életünket, lassíthatja az agyunk öregedését és javíthatja számos egészségügyi paraméterünket. A kutatók évtizedek óta állítják, hogy a lítiumnak különleges egészségvédő hatása van. Segít megelőzni a kognitív hanyatlást1,2 és általában is lassítja az öregedést.3-5 [link]



2022. szept. 7. 18:27
1 2 3
 11/23 NTBS ***** válasza:
28%
Tudtommal nem. Inkább egy alapos kivizsgálás.
2023. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%
a Li-ot bipoláris személyiségzavarnál alkalmazzák
2023. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A litium bipolaris zavarnal egyensulyozza a ket ellentetes allapotot. Nem kedelyjavito.
2023. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%

A kerdesed nem olvasom vegig. A litium egy nagyon drasztikus megoldas olyan nem egeszseges embereknel, akiknel nincs mas megoldas. Skizofren ismeros is kapott, rendszeresen ellenoriztek, mert sulyos mellekhatasai lehetnek.

Es bipolaris zavarnal nem szabad antidepresszanst adni, mert ok impulzivak, es a masik veglet a mania.

De minek is magyarazok, ugysem jutsz hozza. Antidepresszans az, ami a legtobb emberen tudna mit segiteni.

2023. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%
A litium hangulatstabilizáló, igen. A második állításra hozott forrásra nem vagyok hajlandó kattintani, Szendi köztudottan nem normális.
2023. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Es bipolaris zavarnal nem szabad antidepresszanst adni, mert ok impulzivak, es a masik veglet a mania."


De szabad, csak óvatosan.

2023. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ezenkívül a megfelelő lítium mennyiséget elméletben fedeznie kellene a megfelelő életvitel. Bár kimutatták, hogy ahol a lítium koncentráció magasabb az ívóvízben ott kisebb az öngyilkosságok aránya, azért én a helyedben nem állnék neki eszegetni. Ásványvizekben, stb., van elég, nem kell külön szedni.
2023. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Bár kimutatták, hogy ahol a lítium koncentráció magasabb az ívóvízben ott kisebb az öngyilkosságok aránya, azért én a helyedben nem állnék neki eszegetni."


Pedig ez pont azt jelzi, hogy jó a lítium. Itt hazánkban világelsők vagyunk az öngyílkosságokban. Lehet lítiumot kellene adni az ivóvízbe?

2023. aug. 11. 15:50
 19/23 A kérdező kommentje:
Hamár fluort adnak, amit a nácik adtak azért hogy elbutítsák a népeket a megszállt területeken
2023. aug. 11. 15:51
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Etrend kiegeszito litiumot bevehetsz azzal nincs baj, a receptessel van baj.
2023. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!