Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lítium valóban hangulatjavít...

A lítium valóban hangulatjavító & mentális stimuláló? Érdemes szednie egészséges embernek is?

Figyelt kérdés

Üdv! Ahogy egyre idősödöm egyre inkább érzem, hogy az agy szellemi képességei nem a régiek. Már a negyedik derekán vagyok és rászántam magam, hogy akár folyamatosan is valamiféle mentális stimulánst szedjek az agyi funkcióim javítására. Már szedek pár éve gingko bilobát, ginzenget, gotu kólát és piracetamot. Semmi hatása sincs sajnos. Most találtam a neten egy lítium nevű étrendkiegészítőt, amire a tudósok mint szellemi frissesség fenntartójára és kedélyjavító elixírként tekintenek. Ezért fordulok hozzátok, mivel itt sokan szedtek lítiumot, mivel a mániás-depresszióra ezt írják fel, bemutatnátok nekem tapasztalataitokat? Milyen volt?


**tudom, hogy az étrendkiegészítőként kapható lítium 5 mg, míg az orvos 1000mg-okat ír fel, tehát nem ugyanaz a kettő. Napi 1 db 5mg-ot szednék. Érdemes? Használ? Vegyem meg?



* * *



1 🔷(úgy hivatkoznak a lítiumra, mint hangulatstabilizáló hatású. A dopamin/szerotonin egyenúlyra alapozva a lítium a kedélyállapot szabályozójaként hat a szervezetre. ... ha ingerlékenynek, feszültnek, deprimáltnak érezzük magunkat, vagy akár rosszul viseljük az időeltolódást. Segíthet az alvászavarokon is. [link]


2 🔷 A lítium öregedésgátló hatása : A GSK-3 enzim működésének blokkolása révén a lítium meghosszabbíthatja az életünket, lassíthatja az agyunk öregedését és javíthatja számos egészségügyi paraméterünket. A kutatók évtizedek óta állítják, hogy a lítiumnak különleges egészségvédő hatása van. Segít megelőzni a kognitív hanyatlást1,2 és általában is lassítja az öregedést.3-5 [link]



2022. szept. 7. 18:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
83%
Bipoláris vagyok, már nem tudnám összeszámolni, hányféle gyógyszert kaptam. Egyedül a lítium volt az, amit nem voltam hajlandó beszedni, inkább hazaszöktem a kórházból...
2023. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Bocs, de miért? Mi a baj a receptessel? Ugyanaz van benne csak több, nem?
2023. szept. 14. 19:27
 23/23 anonim ***** válasza:

22


5 mg és 1000 mg között szerinted van különbség? :)

2023. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!