Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítséget nem fogadja el én....

Segítséget nem fogadja el én. Ha egyre inkább sürget, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Bántalmaznak. Nem tudom, kihez forduljak. Próbáltak segíteni (azt hiszem), de elmarom magam mellől az embereket, mert az abúzusnak ,,köszönhetően" egyre nyilvánvalóbb borderline (és más egyéb...) tüneteket produkálok. El akarok tűnni valahova messzire, de örökre. Nem akarok többé az áldozata lenni annak, hogy semmirevaló vadállatok rajtam csámcsognak. De sajnos hozzászoktam, hogy magamat gyűlölöm helyettük. Kihez forduljak? Mert egyedül gyönge vagyok, érzem. Még csak személyiségem sincs.

2023. márc. 11. 20:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Ki bántalmaz? Hány éves vagy?
2023. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Szerintem a családtagjaim. De (sajnos) túlérzékeny vagyok (és evvel együtt ugyanannyira bántalmazó én magam is), ezzel együtt jár, hogy apró bántalmazó ,,mozdulatokat" észlelek... Nem tudom megfogalmazni, sose tudtam. Önmagam kifejezéséhez kapcsolódó szókincsem teljesen hiányzik, szerintem szándékosan vezettek és neveltek félre. 20 éves vagyok, de fiú.
2023. márc. 11. 21:27
 3/68 anonim ***** válasza:
100%
Megütött téged valaki valaha is? Lehet te tényleg túlérzékeny/paranoiás vagy. Mindenképp keress fel egy szakembert.
2023. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:

Ütöttek, bevillanásaim vannak, félek tőlük valójában, hogy megint rámtámadnak, és ez tudatalatt van

Tényleg az vagyok, nem csak lehet

De attól még hadd legyen létjogosultságom

Mi az a szakember? Mit kell mondani?

2023. márc. 11. 21:41
 5/68 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáterhez menj el (orvos)

Mindent mondj el neki.

Háziorvos ad beutalót, vagy magánban keress egyet.

2023. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Hogy lehet olyat találni, aki erkölcsös? Vagy kitől tanuljak jó példát

Pszichológushoz ne menjek?

Köszönöm

Hogy háláljam meg?

2023. márc. 11. 23:46
 7/68 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáterhez nem kell beutaló, csak ha sürgős ellátásta jelentkezik. Időpontot kérni lehet beutaló nélkül is.
2023. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megháláni. Az orvosoknak ez a hivatása, ezért kapják a fizetésüket. Szigorúan tiltott dolog a hálapénz. Ha már jársz hozzá egy ideje, és tényleg fordult veled a világ, akkor esetleg egy csomag finom csoki vagy tömény elmegy, de pénzt nem szabad.

Pszichológushoz is mehetsz, de az írásaid alapján mindenképpen orvoshoz fordulj elsőnek. Ő tud neked olyan terápiát javasolni, amire szükséged van. Ha gyorsan szeretnél javulni, akkor felkeresheted/beszélj a dokival a Thalassa házról, vagy a Tündérhegyi szanatóriumról. Ezek nappali kórházak/bentfekvős szanatóriumok. Nyugi, ide csak azokat veszik fel, akik aktívan szeretnének gyógyulni. Intenzív terápiás foglalkozások + gyógyszerezés megy, 0-24-es szakmai segítséggel. Orvosok, pszichológusok segítenek a betegeknek, illetve sorstársakkal vagy körülvéve.

2023. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszomhoz kiegészítésnek:

bura.hu : magyar fórum, közösség a mentális betegségekkel küszködőknek (érintettek) illetve hozzátartozóiknak. Érdemes kutakodni rajta! Mindenki kedves, osztjuk a tapasztalatainkat, gyógyszerekkel való élményeinket, vagy csak beszélgetünk erről-arról.

2023. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:

Zavarodott vagyok

Alapvető dolgokat nem tudok elvégezni

Fölemelkedek a talajról, deperszonalizációnak tűnik, a valóságot nem nagyon érzékelem

Nem értem meg a dolgokat, tehát ahogy leírod, hogy forduljak orvoshoz, én azt nem értem, az agyammal nem vagyok képes fölfogni, meg vagyok rekedve

Van lehetőségem, vagy esélyem, hogy jó legyek?

Ki segíthet abban, hogy eltűnjek? Magamért kéne tudnom felelni, de tesznek elleneM

2023. márc. 12. 17:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!