Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítséget nem fogadja el én....

Segítséget nem fogadja el én. Ha egyre inkább sürget, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Bántalmaznak. Nem tudom, kihez forduljak. Próbáltak segíteni (azt hiszem), de elmarom magam mellől az embereket, mert az abúzusnak ,,köszönhetően" egyre nyilvánvalóbb borderline (és más egyéb...) tüneteket produkálok. El akarok tűnni valahova messzire, de örökre. Nem akarok többé az áldozata lenni annak, hogy semmirevaló vadállatok rajtam csámcsognak. De sajnos hozzászoktam, hogy magamat gyűlölöm helyettük. Kihez forduljak? Mert egyedül gyönge vagyok, érzem. Még csak személyiségem sincs.

2023. márc. 11. 20:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

Menni akarok pszichiátriára. Háziorvoshoz a betegségeim miatt akarok elmenni, azt azért hoztam föl.

Meggyógyulni akarok, de inkább messzire eltűnni.

Az ismerősök durva csámcsogók, túl sokáig voltam dániel az oroszlánveremben. Ezt érvként a kórházba menés ellen nem hozom föl. Mert a kórházba megyek. Segítséget kérni.

2023. márc. 18. 16:27
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Így legyen! Jobbulást kívánok és sok erőt! Nem fognak bántani!
2023. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 A kérdező kommentje:

Be LEHET menni a másik pszichiátriára? S másik város pszichológusához?

Bárhol ellátják az embert?

2023. márc. 18. 16:34
 54/68 anonim ***** válasza:
Igen
2023. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

Nem vágyom a mentőket fölhívni

Ha kiírok egy kérdést, hogy a tucatnyi tünetemmel kihez forduljak, segítenek?

2023. márc. 18. 16:55
 56/68 anonim ***** válasza:
Hívd a mentőt ha akarod he nem!!
2023. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz a mentővel. Akkor nem kell várnod, azonnal segítenek és pillanatok alatt látni fog téged pszichiáter. Ahhoz, hogy kórházba kerülhess, be kell utalnia az orvosnak, ami bazi sok papírmunka és idő. Ha mentő visz be, akkor intéznek mindent azonnal, neked csak válaszolni kell kérdésekre.

Az otthoniaknak azt kell mondanod, hogy voltál már orvosnál, de látták, hogy idegrendszeri bajod van, így pszichiátriai kezelésre szorulsz. Arról nem kell tudniuk, hogy mi megy a fejedben. Az csak a te és az orvosod-terapeutád dolga.

2023. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:
A mentőket lehet (n)agyvárosban is hívni?
2023. márc. 18. 21:49
 59/68 anonim ***** válasza:
100%

Mentőket (104) egész Magyarországon, bárhol, bármikor lehet hívni DÍJMENTESEN. Azt, hogy honnan érkezik a mentő, meg ilyenek, ők intézik, neked csak a 104-et kell hívni.

A másik opció, hogy a lelkisegély szolgálatot hívod (116-111 [link] és velük beszélsz. Ott erre képzett emberek vannak a vonal másik végén, bármi lelki bajod van, segítenek. A mentőt is kihívják neked, ha úgy érzed nem tudnád elmondani a telefonban mi a pontos bajod. Beszélsz picikét a kék-vonalon, kérdezgetnek, válaszolsz, megnyugtató hangokra fogsz találni, és érkezik a segítség :) Ha csak sírva, zavarodottan tudsz beszélni velük, az sem baj, segítenek, mi itt a Gyakorin is segítünk, ahogy tudunk.


Bízok benned, hogy még most a hétvégén kérsz segítséget, és a legközelebbi válaszod már a kórházból írod! Életed legjobb döntése lesz a pszichiátria, rájössz, hogy tök jó dolog, mert segítenek, a gyógyszerek és terápia működik, és az ápolók is rendesek a rendes betegekkel!

Én bárcsak kértem volna 7 évvel hamarabb segítséget.


Nagyon szorítok neked :) Nehéz meglépni a telefont, de amint felveszik, onnantól már minden sínen lesz, ne aggódj! Ha inkább azt szeretnéd, hogy más hívja ki a mentőket neked, akkor a lelkisegélyesekkel beszélj. Ők majd megoldják, és a mentők érkezéséig a vonalban lesznek, beszélnek veled.

2023. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:
Ha beszambázok a pszichiátriára ugyanazzal, mint amivel a mentőket is fölhívnám, akkor miért nem látnának el ugyanúgy engem, mintha a mentők vittek volna be?
2023. márc. 18. 22:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!