Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most őszintén, ha egy NYUGTATÓ...

Most őszintén, ha egy NYUGTATÓNAK(xanax) ilyen mellékhatásai vannak(kép linkelve) akkor az hogy lehet forgalomban? Mit lehet tenni ha rá vagyunk szokva?

Figyelt kérdés

[link]


3 éve vagyok rászokva, csak ártatlan módon elkezdtem pár szemet bevenni mert egyszerűen képtelen voltam aludni már(covid, munkahiány, minden összejött)

Aztán pár napból 3 év lett


Sokáig fel sem tűnt hogy dührohamaim vannak, már a szomszédokkal is gond volt emiatt. Ez az egyetlen dolog ami miatt vissza tudom fogni magam.


Mióta szedem ptsd-m van, visszajönnek olyan bántások amiket eddig nem fogtam fel. Pedig nagyon büszke típus vagyok és eddig is szerettem visszavágni.


Volt pl egy munkahelyi fogdosasos ügyem, amit 3 évig nem fogtam fel, ahogy raszoktam a xanaxra MINDEN visszajött, azóta már többször fenyegettem az illetőt, orditottam vele a telefonban…


Volt iskolai zaklatókat felhívtam névtelenül, üzenetben fenyegettem őket… 10 éves sztorik.

Legalább ennyi jó van benne hogy most bosszút állok.


Ha egy NYUGTATÓ ilyen tüneteket okoz, az ellen mit lehet tenni??


Menszesz előtt a legdurvább egy hétig… szomszéd kutyáját pl ki tudnám végezni ilyenkor amikor üvölt.



dec. 19. 10:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
86%

9


Ezek nem a xanaxtol vannak, kerdezo. Egyre rosszabb a psziches allapotod, xanaxtol fuggetlenul. A rivotril nem okoz "agyatalakitast" sem, hulyeseget ne mondjunk azert.


"nagyon érzékeny vagyok, alkoholra, antidepire, ezért nem is szedem" - lehet ezert kene antidepresszans, hogy lenyugodj. Alkoholt meg ne igyal akkor ha tudod, hogy mit hoz ki beloled.


"De nagyon megijesztett hogy ennyire hozom a mellékhatásokat" - igen, mert ez a funkcioja ahogy a 7-es irta, felszabadit, nalad felszabaditja ezt az elnyomott duhot/szomort/stresszt es kiadod, ez hatas, nem mellekhatas.


Akkor lenne mellekhatas, ha alapbol nyugodt lennel es nem lenne bajod teljesen egeszseges lennel es beveszed 3 napig (4-5 felezesi ido alatt all be a stabil allapot) es tapasztalsz KOZBEN es/vagy ALATT mellekhatast pl. duh, hallucinacio, ilyesmik. Ahogy antidepresszansnal is, itt is (dozis NOVELES vagy bevezetes ALATT) ugyanugy vannak mellekhatasok.


Egy ido mulva a mellekhatasok megszunnek, ha meg nem akkor tedd le vagy valtsal jelen esetben rivotrilra egy mas orvossal, es ne hallgass ezekre a baromsagokra, hogy atalakitja az agyad.

dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem elég hipochonder is vagy ne haragudj
dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
14%

Le kell állni vele.

Erre tényleg vannak intézmények. Igen, fájni fog, de utána jobb lesz.

dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Az, amit belinkeltél, pusztán jogi körbebástyázás, nem több. Gyógyszercégeknél elég gyakori. Az alprazolam az emberek jelentős többsége számára jól tolerálható. Ugyanakkor a legtöbb esetben nincs rá szükség, számos hatékony alvássegítő készítmény van. Fordulj háziorvoshoz, hogy adjon beutalót pszichiátriára és számolj be a problémáidtól, merthogy a leírtak jó eséllyel nem az alprazolamtól vannak. Amiről esetleg szó lehet, hogy kihagyott dózisok során tapasztalsz ingerlékenységet, ami teljesen természetes, miután szakorvosi kezelési terv nélkül, ad hoc kezdted el használni. A benzodiazepineket vagy rendszeresen, szabályosan kell szedni, vagy ritkán, eseti jelleggel, szükség esetén.


A 0,5 mg pedig semmi. Hetente, vagy ha biztosra mész, akkor kéthetente csökkenthető 0,125 mg-mal és fájdalommentesen le tudsz róla szokni. Ezt még lehet könnyíteni hosszabb felezési idővel rendelkező benzodiazepinekkel, például clonazepam (Rivotril), ahol a potencia megegyezik, így nem kell dózist átszámolni, míg diazepam, vagy medazepam esetén kell.

Ha szakorvoshoz fordulsz, ami a leírtak alapján tényleg tanácsos, akkor ő is összerak neked egy leszokási tervet, jó eséllyel ugyanezt, és olyan készítményeket ajánl, amik hatékonyak lehetnek a problémáid kezelésében. Már amennyiben tényleg nem a rendszertelen szedés okozza őket. A PTSD-t (már ha tényleg az) biztosan nem, de 0,5 mg esetén dühkitörésekben megnyilvánuló elvonásnak sem kéne még jelentkeznie, az már bőven az 1 mg feletti tartomány sajátossága.

dec. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
12%
Csak a Rivotrilt ne!
dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

15-ös: Gyakorlatilag minden szakmabéli egyetért abban, hogy a Rivotril jelentősen megkönnyíti a benzodiazepinekről való leszokást. Sokkal magasabb a sikerességi ráta, mintha valaki egy rövid felezési idejű hatóanyaggal próbálná meg, például alprazolammal.

Hogy milyen városi legendák terjengenek egy-egy benzodiazepinről, például a Rivotrilról, azt igazán megtarthatná mindenki magának, meg az ebből levont konklúziót is, mert nincs tudományos alapjuk, cserébe károsak lehetnek azok számára, akik valós információkat szeretnének kapni.

dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
3%
A saját tapasztalat városi legenda? ?
dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
17: Mi a saját tapasztalat, és mit tapasztaltál más benzodiazepinekkel?
dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

17


Volt egy szemely aki beirta ide, hogy 0.125mg frontintol grand mal rohamja lett, annak ellenere, hogy letitralta (csokkentette a dozis periodusonkent). Mondtam neki, valoban elofordulhat. Miert ezt mondtam? Es miert szavaztam fel a 14-est?


Mert a sajat tapasztalat nem statisztikailag mervado. Ennek az illetonek nagy valoszinuseggel kongenitalis (veleszuletett) hajlam az epilepsziara, igy termeszetesen az extrem ritka mellekhatasbol ami 1 000 000 bol 1 embernel fordul elo (most becslek) neki elojott.


Hany ember szedi szerinted a Xanaxot, Rivotrilt, USA-ban a Valiumot (diazepam), Chlordiazepoxid (Elenium neven azt hiszem) es a lista mehet tovabb. Es nekik nincs grand mal, meg tonic/clonic epileptikus rohamuk. A nagyon druva esetek, ahogy irtak, magasabb dozisokban van. Nem pedig 2mg, 3mg. A max egyebkent 4mg, de meg 6 - 8mg nal sincs veszely epileptikus rohamra (en mar szedtem be 20mg-ot is most mindegy, hogy miert, vartam, hogy legyen egy grand mal epilepszia es kesz vagyok, helyette egy hatalmas szekrekedesem lett, mert a GABAkin gyogyszerek a belrendszerre is hatnak, "lelassitjak" a mozgast).


Ezert nem mervado se az en sajat tapasztalatom, se a tied. Ha veszunk 1000 vagy 100 000 Xanax, Rivotril szedo emberbol mintat, es megnezzuk a mellekhatasokat, akkor kapunk egy nagyon jo becslest. akiknel kiugro mellekhatas tortent azt meg meg kell vizsgalni, pont a heterogenecitas (minden ember mas minosegu genallomannyal rendelkezik) miatt, mert vannak genek amik jellemzok bizonyos betegsegekre, de ezzel nem mondtam ujat.

dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
#18 Az #5-ös válaszomban leírtam. A férjemnél az epilepsziás roham kivételével az összes mellékhatás fellépett. Hosszú lenne részletezni, összességében szó szerint megőrült. Más benzot csak a Propranololt ismerem. Korábban bevált, de azóta módosítottak az összetételen, és már nem jó. Szorongásos rohamokra, magas pulzusszám csökkentésére szedtem. A régi néhány perc alatt hatott, az új csak órák múlva kezdett hatni, aztán 24 órára kiütött. Marad a Valeriana.
dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!