Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most őszintén, ha egy NYUGTATÓ...

Most őszintén, ha egy NYUGTATÓNAK(xanax) ilyen mellékhatásai vannak(kép linkelve) akkor az hogy lehet forgalomban? Mit lehet tenni ha rá vagyunk szokva?

Figyelt kérdés

[link]


3 éve vagyok rászokva, csak ártatlan módon elkezdtem pár szemet bevenni mert egyszerűen képtelen voltam aludni már(covid, munkahiány, minden összejött)

Aztán pár napból 3 év lett


Sokáig fel sem tűnt hogy dührohamaim vannak, már a szomszédokkal is gond volt emiatt. Ez az egyetlen dolog ami miatt vissza tudom fogni magam.


Mióta szedem ptsd-m van, visszajönnek olyan bántások amiket eddig nem fogtam fel. Pedig nagyon büszke típus vagyok és eddig is szerettem visszavágni.


Volt pl egy munkahelyi fogdosasos ügyem, amit 3 évig nem fogtam fel, ahogy raszoktam a xanaxra MINDEN visszajött, azóta már többször fenyegettem az illetőt, orditottam vele a telefonban…


Volt iskolai zaklatókat felhívtam névtelenül, üzenetben fenyegettem őket… 10 éves sztorik.

Legalább ennyi jó van benne hogy most bosszút állok.


Ha egy NYUGTATÓ ilyen tüneteket okoz, az ellen mit lehet tenni??


Menszesz előtt a legdurvább egy hétig… szomszéd kutyáját pl ki tudnám végezni ilyenkor amikor üvölt.



dec. 19. 10:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
A propranolol nem benzodiazepine.
dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

#13 vagyok. Megfogadtam nem írok, de sértő


Miért is vagyok ilyen durván lepontozva?

Ja, hogy jobb rinyálni, mint tenni?


Személyes tapasztalataim, kínjaim nem írom le. De ha láttátok volna (olvasni nem) a Trainspotting c. filmet tudhatnátok, hogy nem kellemes.


Aláírom. De addig kell bbeavatkozni, míg nem késő. Az idegrendszer egy ponton túl nem regenerálódik.

dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

11 köszi a részletes kommentet

Azért gondoltam hogy mellékhatás mert pontosan hozom a leírt tüneteket

A vírus miatti tönkrement életem és amit veszítettem plusz a rendszeres xanax szedés atpakolt egy teljesen más tudatállapotba

Azért valamilyen magyarázat csak kell hogy legyen hogy 12 évvel ezelőtti bántalamazasok amikre már nem is emlékeztem hirtelen most jönnek elő meg most akarom megbosszulni

Dührohamaim soha nem voltak, csak amióta szedem

A gondjaimon elvezkedo anyám sem segít ezen az egészen


Fogalmam sincs hogy mit tegyek, letenni nem tudom mert érzem a durva elvonási tüneteket, plusz nem tudok aludni nélküle…


Viszont olyan ingerült vagyok meg olyan ptsd-m van hogy azzal meg nem tudok létezni

dec. 25. 10:25
 24/35 A kérdező kommentje:

Aláírom. De addig kell bbeavatkozni, míg nem késő. Az idegrendszer egy ponton túl nem regenerálódik.


És akkor mi lesz?

Engem csak az vigasztal hogy 0,5 mg elég, azért az nem nagy mennyiség

dec. 25. 10:25
 25/35 anonim ***** válasza:

Ugyan nem nekem címezted, de javasoltam, hogy mit lehet tenni ilyenkor. Fordulj pszichiáterhez, nem a semmire fizeted a TB-t, veszíteni pedig semmit nem veszíthetsz. Nem leszel fekvőbeteg, nem fognak benntartani, nem vonják meg tőled hirtelen az alprazolamot, ha ragaszkodsz hozzá, akkor jó eséllyel a kezelési terv része lesz. Maga a kezelés pedig nem lesz kötelező, bármikor elállhatsz tőle.

Amit pedig leírtál, az jó eséllyel nem PTSD. Régi elfelejtett traumák, negatív emlékek számos dolog miatt előjöhetnek. Ezek közül itt van pár, a teljesség igénye nélkül:

- Elfojtott érzelmek és emlékek: Az, hogy nem emlékszel egy traumatikus eseményre, majd azok hirtelen előjönnek, lehet azért is, mert az érzelmeket vagy az emlékeket elnyomtad az események után.

- Életciklus változások: Bizonyos életszakaszok vagy változások, például az általad leírtak is előidézhetik a régi traumákat.

- Megküzdési mechanizmusok változása: Az alprazolam vagy egyéb pszichiátriai szerek felelőtlen használata vagy más megküzdési mechanizmusok változása szintén befolyásoló tényezők lehetnek.


PTSD-n kívül más diagnózisok is lehetnek a háttérben, és valószínűbbnek is tűnnek:

- Szorongásos zavarok: A szorongásos állapot is hozzájárulhat ahhoz, hogy régi traumák vagy bántalmazások újra előtörjenek, különösen akkor, ha az egyéni stresszszint magas. Márpedig úgy tűnik, hogy magas. Okozhatja ezt az alprazolam? Ahogy korábban írtam, igen. Ráadásul az egyik leggyakoribb elvonási tünet.

- Depresszió, vagy egyéb hangulatzavar: Az elveszített érdeklődés, alacsony energiaszint és önértékelési problémák is hozzájárulhatnak ahhoz, hogy hirtelen újra szembesülsz a múltbéli traumákkal. A köznyelvi értelmezéssel szemben a depresszió egy nagyon is valós és komoly betegség, nem csak eseti lehangoltság.

- Kevert szorongásos-depresszív zavar: A szorongásos és depresszív tünetek egyidejű jelenlétét jelenti.


Ez egy elég komplex állapot, és valószínűleg több dolog is hozzájárult ahhoz, hogy jelenleg itt tartasz mentálisan. Ennek mindenképpen a végére kéne járni, ami szakorvos nélkül nagyon nehéz lesz.

dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Hat legalább 15 dolgot fel tudnék sorolni ami hozzájárul az állapotomhoz, csak mivel én így utólag úgy érzem hogy egyik napról a másikra kerültem bele az új állapotba, így idegesít hogy egyszerűen nem értem, nem látom át hogy miért.

És amikor megláttam hogy milyen mellékhatásai vannak a xanax-nak akkor minden értelmet nyert, és nagyon kiakadtam hogy egy ilyen durva gyógyszerre szoktam rá pár nap alatt

A tb-vel most gondok vannak már egy éve mert elég régóta nem tudok dolgozni, mivel úgy nézek ki mint egy csontsovány zombi és úgy is érzem magam és hetente többször vannak deperszonalizacios tuneteim…


A vírus előtt folytonos pánikrohamokkal dolgoztam, sőt pont az volt a pánikom és a depressziom(egyben jöttek mindig) tárgya hogy aggódtam hogy mi lesz a munkával, az eletemmel stb, mert mindig többet akartam

Közben értek traumatikus dolgok, rengeteg munkahelyi áskálódás, az említett fogdosas és bennem ezek nem csapódtak le…

Aztán jött ez a brutálisan szürreális vírus pont a legrosszabbkor, raszoktam a xanaxra majd egyik napról a másikra MINDEN sérelmemet felfogtam és lecsapódott hogy mennyi agresszió volt otthon, mennyi bantast kaptam az iskolában, mennyi konfliktusba keveredtem bele, meg mennyi férfi volt velem tiszteletlen és olyan fogdosasokra is emlékszem amiket eddig fel sem fogtam… egyszerűen nem tudom elképzelni hogy ez milyen mentális betegség, meg hogy ez hogy történhetett….


Röviden a szorongasos depresszióból meg panikbol(amiről nem is tudtam) átkerültem egy ilyen klinikai depressziós ágyból kikelni nem tudok, dolgozni nem tudok, 45 kg-os, ingerlékeny valosagerzet torzulásos állapotba….


Pl a közösségi oldalaimat most már 4 éve nem használom mert nem érdekel, teljesen eltűntem, pár ember már lehet azt hiszi meg is haltam, előtte meg az volt a hobbim hogy az instam szerkesztem, sőt kettő oldalam is volt, a másikat sem használtam majdnem 4 éve…

Nem tudom őszintén ez hogy lehetséges, vagy hogy milyen ember bírná ki ezt az állapotot, főleg hogy nem is értem miért történt


Arról nem is beszélve hogy kb ki sem merek már menni a boltba sem, mert felek hogy mi lesz vagy ki támad meg…

dec. 27. 06:16
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a történteket, tényleg. Az általad leírt kórképek alapján több diagnózis is valószínűsíthető.


Alprazolam esetén az olyan mellékhatások, mint téveszmék, hallucinációk, elmezavar csak extrém dózisokban, vagy más, együttes szedésre ellenjavallt szerekkel való kedvezőtlen kölcsönhatásként fordulhatnak elő.


A deperszonalizáció is több összetevős. Fokozott stressz, szorongás, depresszió lehet inkább a háttérben. Benzodiazepinek elvonásaként is olykor jelentkezhet, de magas dózisok esetén.


Ami egyértelmű, hogy az alprazolam számodra szorongáskeltő, minimum a szubjektív megélése miatt. Korábban javasoltam, hogy miként lehet egyszerűen leszokni róla, fájdalommentesen. 2 hetente 0,125 mg-mal csökkentsd, ha meg szeretnél tőle szabadulni. A legtöbb esetben az válik be, amikor a reggeli adag a legkisebb, és az esti a legmagasabb. Hogy egy példatervet írjak, első heti dózisok, zárójelben átszámolva az azzal megegyező potenciájú diazepam és medazepam dózisokra, ha leszokáshoz ajánlottabb hatóanyagokkal szeretnéd végigcsinálni:

- Reggel: 0,125 (2,5)

- Délután: 0,125 (2,5)

- Este: 0,25 (5,0)

Harmadik heti dózisok:

- Reggel: 0,125

- Délután: 0,125

- Este: 0,125

Ötödik heti dózisok:

- Reggel: 0

- Délután: 0,125

- Este: 0,125

Hetedik heti dózisok:

- Reggel, délután: 0

- Este: 0,125

Kilencedik hét:

- Reggel, délután, este: 0


1-2 órás kilengések a dózisok bevitelében nem vészesek. Viszont a rendszeresség fontos.


A legtöbb háziorvos szolgáltatást nyújt azoknak is, akiknek nincs aktív TB-jük. Beszélj vele, kérdezz rá a lehetőségeidre. Ők sem világtalanok. Az önmedikáció mindig a legrosszabb lehetőség, mert egy orvos kéri a visszajelzéseket, és azok alapján alakítja a gyógyszeres kezelést, már amennyiben az szükséges. Sok sikert és kitartást!

dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Nekem a pszichiátrián azt mondtak hogy a háziorvos sem ír már fel gyógyszert így

Elhagyni most nem szeretném reggel már érzem hogy be kell venni

Jön a remegés, fülzugas, légszomj pedig tényleg csak 0,5 mgt szedek egy nap

Pszichiátrián egyszer voltam de na az okozott csak igazi pánikot meg pszichozist a fejemben…

Ez egy patt helyzet, a legjobb ötletem hogy amikor végleg elfogy a maradék pénzem akkor éhen halasztom magam

dec. 28. 07:12
 29/35 anonim ***** válasza:
52%

A pszichiátrián akkor nem mondtak igazat, vagy félreértetted. Bárki felírhat továbbra is gyógyszert, viszont támogatott árral nem írhat fel senki. Vényköteles gyógyszerek kiváltására senkitől nem lehet megvonni a jogot, mert sok esetben elengedhetetlenek. Az is gyakori, hogy egy ilyen esetben olyasvalaki TAJ-számára lesz felírva, aki ismerős, és van biztosítása. Viszont úgy tűnik, hogy ez a te esetedben sajnos nem opció.


Valószínűleg már nem 0,5 mg a dózisod, kialakult egy olyan toleranciaszint, mikor a szervezetnek már többre lenne szüksége. Ez egy olyan ördögi kör, amibe a legjobb nem belekerülni, de ahogy telik az idő, úgy lesz egyre inkább elkerülhetetlen. Én így jutottam el végül 2 mg-ig, aztán onnan leszokni már elég pocsék volt, pedig még az sem extrém adag. Úgy érzem, hogy a Rivotrilról már sikeresen lebeszéltek, viszont opciónak valóban komfortosabb lehetne a diazepamra (Seduxen

) és a medazepamra (Medazepam-TEVA, Rudotel) való áttérés. A diazepam felezési ideje 30-56 óra, tehát 60-112 óra míg kiürül a szervezetből, medazepam esetén 36-150 óra a felezési idő, míg az alprazolam esetén csak 11 óra, tehát jóval kevésbé tapasztalnál elvonásokat.


A telefonos lelkisegélytől is megpróbálhatsz tanácsot kérni. Nem TB-hez kötött, és ingyenes. A 116-123-mas telefonszámon érhető el.


Nyilván nem akarok semmit rád erőltetni, tégy belátásod szerint. Viszont, ha öngyilkossági gondolataid vannak, akkor kapsz ellátást TB nélkül. Mindenesetre sok sikert és kitartást!

dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
52%
Nekem mindennap öngyilkos gondolataim vannak de várok hogy majd elmúlik.
dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!