Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon súlyos kóros álmodozásb...

Nagyon súlyos kóros álmodozásból muszáj kigyógyulni legalább részben, vagy lehet élni vele úgy hogy közben a valódi életed nagyon szar?

Figyelt kérdés

2020-ban a karantén alatt jöttem rá hogy nagyon durván kóros álmodozó vagyok. De tényleg a legdurvább változata

Addig nekem ez nem tűnt fel, mert teljesen természetes volt.


A legdurvább része az az hogy élőben nem tudok kapcsolatot kialakítani, mert nekem kizárólag álmodozás szintjén működik ez a dolog.


Nagyon szar családból jövök, plusz mellé még nagyon művészi hajlamú is vagyok és ebből lett az hogy filmeket csinálok magamnak a fejemben, amikbe aztán “belépek” és transzállapotba kerülök tőle…

Ezt sajnos nem tudom jobban leírni, csak az értheti aki átéli.

Olyan mint a drogosoknak a heroin.

Nem túlzok, de kb Hollywoodban szerintem tudnék dolgozni, olyan filmeket, jeleneteket, karaktereket tudnék írni, rendezni, létrehozni…


A lényeg hogy rendkívül nehezen megy nekem az élet, a munka, az iskolát büszke is vagyok rá hogy egyáltalán el tudtam végezni

De a legnehezebb a randizas, olyan szociális fobiam van, hogy a szemkontaktust nehéz tartanom, már sokszor próbálkoztam, de nem tudtam tovább menni, olyan gyomorgörcs lett a vége.


Viszont ha belegondolok hogy egyedül kell lennem majd 40 évesen is, lehet már kb hajléktalanként, miközben lehetne elvileg férjem is, akkor jön a pánikrohamos depresszió, ami viszont a pokol…

Sajnos már nem tini vagyok, hanem lassan 30… és meg midig nem nőttem ki ezt…


Kérdésem hogy melyik irányba kellene elmenni, próbálkozni a normális élettel, vagy törődjek bele hogy az igazi élet borzalom de csinálhatom a filmeket a fejemben és itthon egyedül transzba és hetek tőlük?



#depresszió #álmodozás #Maladaptiválmodozás
jan. 25. 17:29
 11/91 A kérdező kommentje:

7 igazából az a baj hogy ez olyan mint a drogfüggőség… mivel egyszer próbáltam, akkor pont nagyon jól sikerült, így értem hogy miért vannak fuggok… mégis ki ne akarna eufóriát??

Bár én biztos vagyok benne hogy a legtöbb ember ezt nem úgy érzi mint én…

A függőség is adott, mert több függő is volt, van a családban, csak mindenki másnak a függője…


Papírra vetni az almodozast sajnos nem tudom, mert nem lennék jó benne, én magam sem szeretek olvasni

Nincs hozza türelem, nem tudok figyelni…

Inkább filmben lennék én jó, de sajnos nem születtem Hollywoodba…

febr. 15. 19:30
 12/91 A kérdező kommentje:

Tessek a limerenciára 2018-ban találtam meg a tökéletes partnert…

Azóta róla már kiderültek alvilági dolgok, de meg mindig itt él bennem

febr. 15. 19:32
 13/91 anonim ***** válasza:
100%

Én probálok minnél több dolgot csinálni ami a valóságban tart és igazából ez a cél

Nem tudom neked mennyire durva nálam ha épp valaki nem tart szóval akkor már kilépek de rosszabb időszakban még beszélgetés közben is

márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, sokszor az álomvilág sokkal szebb, mint a valóság, de nem szabad, hogy túlzottan eluralja az embert. A limerencia is azért tud sokszor sokáig "működni", mert nincs valós kapcsolatban az ember a szerelme tárgyával, ezért nem tud kiábrándulni. Bár plátói vonzalom esetén is megtudhat az ember kiábrándító dolgot. A kérdező szerencse, hogy nem jött össze az alvilági ügyekkel rendelkező emberrel. Gondoljon arra, hogy lesz jobb is.
márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 A kérdező kommentje:

Igazából nálam a limerencia is nagyon kacifantosan működik

Valtogatni szokta az elmém hogy épp kire vagyok rákattanva

Viszont abban már biztos vagyok hogy csak akkor fogok tudni rákattanni valakire ha van mögötte egy izgalmas sztori vonulat

Ezt viszont teljesen magatol hozza létre az elmém, tényleg nem én csinálom

Van hogy bizonyos jeleneteket már el is játszok, egyedül a szobámban…


Nem fogom soha megérteni hogy miért vonz ez sokkal jobban mint amikor élőben ott van valaki…


Akiről irtam hogy alvilági ügyei vannak, öt sajnos biztos hogy sosem leszek képes elengedni

Bármeddig is elek, megmaradnak a róla szőtt álmaim

Sőt mióta kiderültek a rendőrségi ügyei, azóta már azokat is beleszőttem az almodozásokba…

Ez már számomra is nagyon beteges, de tőlem függetlenül működik

Annyi a “jó” ebben hogy amíg nem volt börtönben addig tényleg úgy éltem évekig hogy vagy ő vagy senki… most erről már letettem nyilván

Bár meg most is vannak gondolataim hogy meglátogatom a börtönben….


Sajnalom hogy nem vagyok filmrendező mert gazdag lennék már belőle

márc. 12. 21:28
 16/91 anonim ***** válasza:
23%

Tanuld meg a tudatos álmodást

Akkor "valósággá" válnak a dolgok álmon belul

Az elme jateka az almodozas, azert nincs soha vége, mert nem torténnek meg a dolgok

Nekem volt olyan hogy 10 evig almodoztam visszateroen egy emberrol aki tetszett csak igy sose teljesultek a vágyak es folyon visszatero almodozasaim, fantazialasaim voltak vele kapcsolata

Ez egy ordogi kor

Csak akkor akkor tudsz belole kijonni ha teljesul

De almodozasba sose fog teljesulni mert nincs fizikai kapcsolat

Tudaros alomba, megvaltozott tudatallapotba ott vagy vele az alomvilagba es erzel mindent

márc. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 A kérdező kommentje:

Hat igen csak sajnos azt nem olyan egyszerű megtanulni… már gondoltam rá, van akinek magatol megy

Én Szerintem nem vagyok az a típus

Eleve mikor álmodtam olyanról akiről amúgy álmodozni szoktam az is nagyon fura érzés volt

márc. 13. 09:12
 18/91 anonim ***** válasza:
28%
Pedig muszaj lesz mert ebbol mashogy nem fogsz tudni kijönni
márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tudatos álmodás tanács nem jó, csak még inkább elszakad a valóságtól.
márc. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
89%
Az se jo ha mindig almodozik, mi lesz majd, 80 evesen is almodozni fog?
márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!