Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikumot csak...

Antipszichotikumot csak őrülteknek írják fel vagy normális embereknek is?

Figyelt kérdés
Én pánikbetegségre kaptam olyan gyógyszert,amit skizofréneknek szoktak.

febr. 17. 14:55
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
ne kötekedj velem! ha nem tetszik,lehet elhúzni!
febr. 17. 17:52
 32/48 anonim ***** válasza:
62%
Idegbeteg vagy? Fel lett téve egy kérdés neked, amire nem akarsz válaszolni, hogy miért nem a dokit kérdezed meg. Ebben mi a kötekedés?
febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
MONDOM,ne kötekedj! nem bántottalak téged te, se bánts engem!
febr. 17. 18:00
 34/48 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy pánikbeteg vagy, még nagyon sok minden más lehetsz..skizo,autista,borderline..stb.
febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
46%
Én sem vagyok őrült, csak bipoláris depressziós, antipszichotikumot (is) szedek rá, van ilyen indikációja is.
febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Nem orultek ok, betegek. Es sajnos nekik, nekik, kell az antipszichotikum mert olyan az indikaciojuk. Akinek nem olyan es azt irnak fel, az szakmailag helytelen es felelosseg hianyos, mivel az antipszichotikumok extrapiramidalis es antikolinerg adverz mellekhatasaitol kezdve nagyon sok ellen-faktor letezik. Ezert erdemes olyan gyogyszert felirni az illetonek amelyet az indikacio ir elo es tamogat is, mivel olcsobb is es az hat (sokszor nem igazan sajnos).
febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
én szerencsére csak pánikbeteg vagyok. le lehet küzdeni.
febr. 17. 18:49
 38/48 anonim ***** válasza:
28-as, te nem vagy a legélesebb kés a fiókban! (Még a 8. legélesebb se.) Ezt nem kéne ám ország-világ elé szétkürtölni még névtelenül se!
febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
46%

Panikbetegsegre nem illendo es inkorrekt, de sajnos itthon szokvanyos feljegyezni a gyogyszerkezelesbe panikbetegsegre, rendellenessegre antipszichotikumot, hiaba van kozos hatasa egy a betegsegnek megfelelo gyogyszerrel, mivel teljesen mashogy mukodik egy MAOI es egy chlorprothixene peldaul. Jelen esetben panik rendellenessegre MAOI antidepresszans, illetve RIMA fajta a jellemzo. Nem pedig quetiapine, risperidone, brexpiprazole es az atipikus antipszichotikum tarsai. Azok pszichotikus betegeknek vannak.


A panikrohamok, amiket panikbetegseg okoz elo nem pszichotikus, hanem neurotikus.


Antidepresszansok, nyugtatok amiket szoktak felirni. A tevhit, hogy a nyugtato nem hat ha sokaig szeded pontatlan. Erre egy bizonyitek az anterograd amnesia, amirol van szakirodalom, nagyon magas dozisban szedte illeto mert tullepte a hatart, az anterograd amnesiaja megmaradt, de az "euforikus" erzet eltunt mar regota. Azonban leveve egy standard dozisra a merteket, illetve elhagyva nem maradt nyoma az anterograd amnesianak, tehat nincs maradando agykarosodas sem - ahogy ez a masodik tevhit. Ez nem alkohol ami etanol, mi agysejteket pusztit.

febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
51%
38-as ez inkább rád jellemző. Tanulj meg első körben szöveget értelmezni, aztán okoskodni, hogy ki a legélesebb kés a fiókban. Én felső légúti meg betegedéssel mentem el a házi orvos! Nem pedig nemi bajjal, te észlény! A felső légúti megbetegedést nem szabad leírni, vagyis a te szavaiddal élve szét kürtölni??? Ezzel azt akartam mondani, hogy vannak olyan antibiotikumok, amik nem csak egy fajta betegségre jó, hanem másra is, és ugyan ez vonatkozik a pszichiátriára is. Gondolkozz és értelmezz, mielőtt bele állsz valakibe, teljesen oktalanul, viszont a kérdezőnek érdemben tanácsot nem tudsz adni.
febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!