Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi vár a magamfajtákra?

Mi vár a magamfajtákra?

Figyelt kérdés

Dolgozó értelmiségi vagyok. Amióta szakított velem a volt párom (kb 3-4 hónapja) rengeteget ittam, majd a pszichiáter által felírt gyógyszereket szedtem, majd úgy láttam, hogy az egész semmit nem ér. Néha szedtem, néha ittam, néha mindkettő. Az utóbbi hetekben apró szédüléseim vannak, érzem, hogy nem oké minden, talán csak a testem fáradt el, de rosszul alszom.


Nem kérek segítséget, se a pszichiater se a pszichologus nem segített. Itt állami környezetben max akkor foglalkoznak veled, ha ön és közveszélyes vagy, pedig valamilyen szinten még a kollégájuk is vagyok. Lenyúlós magánpszichológushoz meg nem fogok járni, nincs annyi keresetem, hogy ilyesmi beleférjen.


Mi várhat rám? Kezdek belefáradni az állandó pótcselekvésekbe és abba, hogy egy tehernek érzem csak a létezésem. Barátaim nincsenek és egyre tisztább, hogy a családomon kívül abszolut senkit nem érdekel mi van velem, mi van bennem. Úgy érzem, hogy ez már nem is fog változni.


Most biztos kapom majd a sarat az itteni közeg nagy részét is ismerve, de legalább kiírtam ezt magamból.


febr. 24. 21:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
82%
Dettó ugyanezek vannak bennem. Tudom mi a megoldás, meg kell szeretni saját magamat, de nem megy...
febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha magadtól nem megy és segítséget sem akarsz kérni, akkor rövidebb/hosszabb távon több/kevesebb szenvedéssel elpusztulsz, minden értelemben fokozatosan.

És igen, ez nem kérdés, hanem panaszkodás csak, törölhető

febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Magamtól nem ment, segítséget kértem, nem kaptam. Az állami ellátás szerint erre elég lett volna havi 1 alkalom beszélgetés egy ázsiai pszichologussal aki erősen töri a magyart. Gyógyszerekkel meg nem tömöm magam életem végéig...akkor inkább a pia sorvassza az agyam, nem mintha azt kívánnám már.
febr. 24. 21:57
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

A kettest kellene nagyon törölni innen. Sokkal jobb az ilyen emberi nyilatkozatokat olvasni mint a kérdésben, mint az ilyen agybetegeket mint a kettes, akinek konkrét hiányzó agyterületei vannak.

Kérdező nem tudok tanácsot de elolvastam max azt hogy ne igyál esetleg az egészséges életmóddal próbálkozz.

febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Próbaltam az egészséges életmódot amikor hasonló élethelyzetben voltam. Persze új dolog volt, édekelt...egy darabig. Viszont szintén csak egy pótcselekvés. Persze lehet egy idő után önbizalmat adhatna...na de mihez. Ahhoz, hogy ismét találjak valakit nagy erőbefektetéssel, hogy pár hónap múlva ismét megalázva érezhem magam? Amúgy meg csak egy szimpla időtöltés lenne. Mintha játszanék valamin csak cserébe állandóan gondolkozhatnék, hogy mit tömjek magamba, meg viselhetném el az izomlázat és apróbb sérüléseket. Értem, hogy egy életforma, csak engem nem feltétlen vonz. Kipróbáltam, elengedtem.
febr. 24. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

#4: Mi is a baj a válasszal? Azt kérdezte, mi lesz így vele, ez lesz.


#3: Szerintem ma normális ember az állami szférából nem remél segítséget. Az emberek magukra vannak hagyva. Ha szakember segítségére mégis nyitott vagy, akkor azt a magánellátásban kell keresned, és igen, meg is kell fizetni.


#2

febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
30%

A párod szakított veled. Sz@r érzés, teljesen oké, hogy fáj. Na de meddig? Mindenkivel megesett már ez a viszonzatlan szerelem történet, biztos hogy minden ember megtapasztalja ezt az érzést, hogy nem kell valakinek, aki viszont neki igen. Így vagy úgy, de ezen tovább kell lépni. Kicsit sirdogálj, amég úgy érzed nem szánalmas, de amikor már sajàt magad számára is kezd kellemetlen lenni akkor igenis embereld meg magad és állj fel. Menni kell tovább.

Azt írod 3-4 hónapja történt ez, pàr hónapot még adj magadnak, aztán igenis szedd már össze magad. Nem akarom véletlenül sem lenézni vagy lekicsinyleni a problémáidat, de ez akkor is csak egy szakítás volt. Nem valami komoly tragédia. Vannak ennél sokkal rosszabb és tényleg borzasztó dolgok az életben.

Inkább nèzd a jó oldalàt, esélyt kaptál arra hogy az igazit megtaláld. Aki előtte volt, az nem az igazi volt.

Szakítás miatt szerintem felesleges pszichológiai segítséget igénybe venni. Nem trauma ért, nem erőszak, nem közeli emberi halála, nem valami baleset, nem gyilkosság. Kicsit úgy érzem túl van dramatizálva ez a téma. Csak egy viszonzatlan szerelem.

Méltóság és tartás, ezek fontosak. Szóval most indulj, van pàr hónapod hogy ellébecolj, de aztán igenis szedd össze magad.

febr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
#7 De jó vagy! Köszi!
febr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
3-4 hónap kevés arra, hogy egy mély kapcsolat utáni szakítást az ember feldolgozzon. Ennyi idő alatt időpontot kérni állami pszichológus és pszichiáterhez, majd a gyógyszerek hatását várni is kevés. Az antidepresszáns beállításához több hét/hónap rendszeres szedés kell akkor is, ha az első hatóanyag-mennyiség beválik. Az ivás min segít? Mi az igazi bajod?
febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

"Ahhoz, hogy ismét találjak valakit nagy erőbefektetéssel, hogy pár hónap múlva ismét megalázva érezhem magam?"

Nem ez (párkapcsolat) kéne hogy legyen az élet értelme, az egyetlen motiváció, az egyetlen önbizalmat adó dolog. Persze nyilván nem vagy túl még a szakításon, így érthető, hogy ezeket gondolod, csak ha észreveszed, hogy tartósan ezt gondolod, az baj.

Az egészséges életmódhoz szerintem az is bőven elég, ha naponta elmész sétálni 1 órát, meg persze Zéró Alkohol. Nem kell ehhez zöldségeken élni, szénhidrátot számolni meg konditerembe járni.

A gyógyszer is jót tehet, de azt rendszeresen kell szedni legalább 2 hónapon keresztül, hogy hatásos legyen.

febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!