Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezeken segít az antidepresszán...

Szigber kérdése:

Ezeken segít az antidepresszáns? Cipralex 10 mg

Figyelt kérdés
6 évig szedtem Cipralexet, viszont abba akartam hagyni. Fél év szenvedés után újra szedem. Ebben a fél évben, amíg nem szedtem ,más tüneteim is kijöttek . Folyamatosan szorongok, mindenfélét elképzelek hogy mi történhetne velem. Félek hogy egyszercsak nem tudok levegőt venni . Félek hogy a tudatom "kiszáll" a testemből és úgy maradok. Deperszonalizálok. Mintha én nem én lennék,nem emlékszem milyen normálisnak lenni és nem mindenféle katasztròfára gondolni. Nem merek egyedül lenni mert félek hogy megőrülök ha nincs kihez szólnom. Borzasztó. Valaki szedte erre antidepit? Jó volt rá? El fog múlni ez a folyamatos aggódás és szorongás??

márc. 9. 12:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia?
márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mért akartad abbahagyni? És miből gondolod, hogy másodjára nem lesz ugyanolyan hatásos?
márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Járok pszichoterapiára de hiába mondja az orvos is hogy nem fogok meghülyülni,nem fog velem forogni a vilag,a tudatom nemfog kilepni a testemből, mégis rettegek. Olyan mintha senkinek sem hinnék.

Babát úgy szerettem volna hogy nemszedem de nem sikerül,nagyon rosszul vagyok nélküle. Csak félek hogy nem fog hatni, és sose leszek újra olyan mint régen. Olvastam itt ,hogy valakinek nem hatott ugyanaz az antidepi amitől előtte jól volt. Hiába mondja a pszichiáter,hogy hatni fog.Kètsègbe vonok mindent. :(

márc. 9. 13:58
 4/25 anonim ***** válasza:
Mióta jársz pszichoterápiára? Mert esetedben baromian nem ér semmit! Milyen gyakorisággal, mennyi időt jársz? Foglalkoztatok a gyerekkoroddal? Keress egy másik pszichoterapeutát (nem orvost), mert ez rossz. A pszichológusnak nem az a dolga, hogy falrahányt borsó módjára téged győzködjön nulla sikerrel, hanem hogy elérje nálad, hogy magadtól belásd, hogy alaptalan a félelmed. Nagy előrelépés ebben, ha átlátod, hogy honnan ered (örökké elégedetlen, téged bizonytalanná tévő szülők).
márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De szerinted a gyógyszer segíteni fog megint? :( hetente járok 50 percet,foglalkozunk a dolgaimmal igen.Nem tudom ,hogy bírom fél éve ezt a szenvedést. Remélem újra hatni fog a gyógyszer és minden visszaáll a régi kerékvágásba
márc. 9. 14:12
 6/25 anonim ***** válasza:
Fog, de idő kell neki, mert olyan, mint mikor először szedted. Az antidepresszívumoknak 2-4 hét kell.
márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Csak ennél rosszabb ne legyen,mert én azt már nem bírnám ki. Rettegek konkrétan egész nap, és hiába mond bárki bármit,nem nyugtat meg... Ez mi amúgy? Alapból generalizált szorongásal diagnosztizáltak 6 éve. Ez egészség szorongás lehet?
márc. 9. 14:18
 8/25 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongás. Szereted a pszichoterapeutádat? Relaxációs és mindfulness technikákat nem tanít? Érdemes lenne autogén tréninget vagy jógát kezdeni, illetve természetjárást, úszást.
márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De a cipralex segíteni fog elhalkitani ezeket a gondolatokat?? Most éppen azon gondolkozok,hogyan lehet hogy sétálok... És félek nehogy lebenuljak.
márc. 9. 14:33
 10/25 anonim ***** válasza:

Szorongásoldót, valami frontinfélét nem kapsz? De ha korábban működött az antidepresszáns, akkor most is jó eséllyel.

Ésszel nem tudod magad megnyugtatni, hogy semmi okod nincs arra, hogy lebénulj, más se bénul le?

Egyedül élsz? Mi van a családoddal? Mi van a munkáddal? Járj el minél több megnyugtató helyre, erdőbe, komolyzenei koncertre, kiállításra, uszodába.

márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!